Korekcie nosa

Vyváženosť čŕt tváre je kľúčom k atraktívnemu vzhľadu. Nos podstatne ovplyvňuje výzor človeka a preto aj malé odchýlky tvaru, uhla a špičky nosa môžu hrať kľúčovú úlohu a narúšať symetriu tváre.

Chirurgická úprava nosa predstavuje riešenie týchto problémov a patrí medzi najčastejšie estetické operácie. Korekcia nosa nie je len estetickým zákrokom, ale často zlepšuje aj jednu z funkcií tohto orgánu – dýchanie. Estetický ako aj funkčný význam operácie výrazne zlepšuje psychický stav pacienta, zbavuje ho komplexov a prispieva k jeho telesnej aj duševnej harmónii.

Nos môže zmeniť svoj tvar aj následkom úrazu. Korigujeme aj poúrazové deformity, vždy so snahou detailne posúdiť odchýlky a navrhnúť najvhodnejšie riešenie, za účelom dosiahnutia maximálneho výsledku.

 

Predoperačná príprava

Operácii predchádza konzultácia s lekárom. Pri plánovaní zákroku musí byť nos vyšetrený detailne, pričom lekár zhodnotí tvar či prípadné deformácie nosa, dýchanie, typ tkaniva, kostru nosa, charakter kože a podobne. Lekár vysvetlí klientovi/tke problematiku operácie a jej plán.

 

Priebeh operácie

U jednoduchých rhinoplastikách, pri ktoých sa upravujú mäkké časti, sa zákrok vykonáva v lokálnej anestézii. Pri zložitejších zákrokoch sa preferuje celková anestézia klienta/tky.

Operácia trvá 60 – 90 minút, podľa náročnosti výkonu. Po dezinfekcii a zarúškovaní operačného poľa sa uskutočňuje samotný výkon, pri ktorom sa nos zmenšuje, alebo zväčšuje, odstráni sa hrboľ, zmení sa tvar špičky alebo chrbta nosa, zúži sa priemer a uhol medzi nosom a hornou perou. Tento výkon sa môže kombinovať s operáciou nosovej prepážky Všetko sa robí na základe predoperačnej konzultácie lekára a klienta/ky.

Nekomplikovaná jednoduchá rhinoplastika je ambulantný zákrok, čiže klient/ka odchádza po krátkom čase od operácie v doprovode do domáceho liečenia. Po rozsiahlejších zákrokoch je vhodná hospitalizácia aspoň na jednu noc a klient/ka odchádza domov na ďalší deň od operácie.

Počas hospitalizácie sa klientovi/tke podáva infúzna, analgetická liečba a odborný personál sleduje všetky fyziologické funkcie. Na druhý deň sa vykonáva preväz rany. Klient/ka je následne v doprovode prepustená do domáceho liečenia.

 

Pooperačná starostlivosť a rekonvalescencia

Po operácii je možné pozorovať dočasný opuch, hematómy okolo očí a nosa, drobné krvácanie z nosa bezprostredne po zákroku a pocit upchania nosa. Po operácii je nutné nos dláhovať.

Pooperačné kontroly sú vykonávané vždy po dohovore s operatérom. V súrnych prípadoch je možné kontrolu vykonať ihneď. Prvá kontrola sa vykonáva najneskôr po 7-tich dňoch od operácie, kedy sa odstraňujú stehy. Definitívny výsledok zákroku môžeme posúdiť až po pol roku, kedy sa ukončí formovanie mäkkých tkanív operovaného nosa.

Klient/ka sa môže vrátiť do práce po 2 týždňoch. Počas týchto 2 týždnov odporúčame PN-ku. Namáhavejšie aktivity sa môžu vykonávať po 2 až 3 týždňoch. Klient/ka by sa mal/a vyhýbať akejkoľvek aktivite, ktorá by mohla poškodiť nos najmenej počas 8 týždňov. Neodporúča sa opaľovanie operovanej oblasti minimálne 2 mesiace po operácii a aj po uplynutí tohto času je vhodné použiť krémy s ochranným filtrom proti UVA a UVB slnečnému žiareniu.

Cenník

Mäkké časti:od 690.- €
Komplet nos: od 1090.-€
    Chcem sa objednať     

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Potrebujete konzultáciu?

Konkrétne detaily zákroku Vám doporučujeme dohodnúť si na osobnej konzultácii s lekárom. Lekár Vám navrhne najoptimálneší priebeh zákroku a vyráta presnú sumu zákroku. Vieme, že na prvom mieste je Vaše zdravie a spokojnosť.

V prípade akýchkoľvek otázok ešte pred konzultáciou, nám spokojne napíšte na recepcia@envyclinic.sk alebo použite našu online PORADŇU.

V ENVY samozrejme nájdete 100% diskrétnosť. 

Môžete sa spoľahnúť.

Pred a po

Otázky z poradne

Dobrý deň ja by som sa chcela spýtať ako by sa dal vyrovnať noštek ak je z profilu tváre hrboľatý..

Tagy

Nos