Ultrazvukové čistenie pleti

Rozjasnenie pleti dokonalým odstránením odumretých buniek a prečistením znečistených pórov

Prvým krokom k dokonalej pleti je pravidelné čistenie, ktoré u nás vykonávame medicínskym prístrojom. Prístroj precízne odstráni odumreté bunky a prečistí znečistené póry. Preniká do spodných vrstiev pokožky, kde lieči zápaly a pôsobí ako prevencia proti ich vzniku. Zároveň zabezpečuje potrebnúhydratáciu a zvyšuje odolnosť pleti voči vonkajším vplyvom. Ultrazvukové čistenie pleti je neinvazívne a veľmi príjemné ošetrenie a malo by tvoriť ZÁKLAD v starostlivosti o pokožku tváre každej ženy.

Čistenie ultrazvukom je najzákladnejším a najbežnejším salónovým ošetrením v rámci prečistenia povrchu pleti. Dochádza k odstraňovaniu zrohovatenej vrstvy keratinocytov a podpore bunkového metabolizmu pleti, čo prispieva k celkovému a viditeľnému rozjasneniu pokožky. Následne dochádza k lepšiemu vstrebávaniu používaných krémov a sér.

Komu je ošetrenie určené

Pre všetky typy pleti, v každom veku.
• pri mastnej pleti ultrazvukové čistenie navyše reguluje tvorbu mazu
• pri aknóznej pleti - zmierňuje zápaly
• pri citlivej pleti - pleť upokojuje

Vo všeobecnosti odporúčame akúkoľvek procedúru z našej ponuky lekárskej kozmetiky začať práve ultrazvukovým čistením pleti, čím sa docieli výraznejší efekt.

Priebeh ošetrenia

• odlíčenie pleti
• povrchové čistenie pleti ultrazvukovou špachtľou
• aplikácia antibakteriálneho modrého svetla- pôsobí dezinfekčne do hĺbky pokožky a zabraňuje vzniku zápalových procesov v mazových žľazách
• aplikácia séra a krému

Ošetrenie je veľmi príjemné a celková doba ošetrenia je cca 35 - 45 minút.

Prvotný odporúčaný počet ošetrení je v závislosti od typu pokožky. Následne je dôležité pleť udržiavať dlhodobo v dobrej kondícii, čo docielite pravidelným ultrazvukovým čistením pleti 1 x do mesiaca - Vaša pleť bude žiariť.

Rekonvalescencia a nežiaduce účinky

žiadne nežiaduce účinky

Kontraindikácie

žiadne kontraindikácie

Dôležitosť čistenia pleti

Pokožka je bezcievna a jej výživa sa zabezpečuje difúziou látok zo strednej vrstvy i z povrchu, za pomoci rôznych prípravkov. Má rôznu hrúbku závislú od miesta lokalizácie, v priemerne je to 0,2 mm. Pokožku tvorí 5 vrstiev buniek, ktoré sa nazývajú keratinocyty. V pokožke sa nachádzajú aj tzv. melanocyty, sú to bunky produkujúce kožný pigment - melanín. Ten podmieňuje farbu kože, vlasov i očí a ochraňuje kožu pred škodlivými vplyvmi ultrafialového žiarenia. Jeho nadmernou tvorbou vznikajú nežiaduce pigmentácie, napr. pehy alebo tmavé škvrny. V epiderme prebieha neustále delenie buniek - keratinocytov smerom od spodnej vrstvy k povrchu kože, čím dochádza k regenerácii a obnove pokožky. Na povrchu sa však hromadia staré a odumreté bunky. Tento proces trvá na tvári 14 a na tele 28 dní.

Povrch kože má kyslé pH jeho hodnota je medzi 4,5 - 6,5. Kyslé pH je spôsobené rozkladajúcimi sa odumretými bunkami, potom a mazom. Povrchová vrstva tak ochraňuje kožu pred baktériami. Predstavuje akúsi bariéru pred škodlivými vplyvmi. Zároveň umožňuje vstrebávanie látok rozpustných v tukoch a vode. V koži prebiehajú špecifické metabolické, imunologické procesy. Koža má zároveň detoxikačnú schopnosť a je aj dôležitým zmyslovým orgánom pre vnímanie pocitov tepla, tlaku, chladu, dotyku a bolesti.

Pre udržanie zdravej a mladej pleti musí byť každodennou súčasťou dôkladná starostlivosť o pleť, ktorá by mala pozostávať z niekoľkokrokovej postupnosti. Najdôležitejšie je odličovanie a čistenie. Na povrchu kože sa hromadia okrem starých odumretých buniek - keratinocytov aj baktérie, maz, pot, úbytky dekoratívnej kozmetiky a nečistoty z prostredia. Ak sa z povrchu kože tieto nečistoty pravidelne neodstraňujú – myslíme tým 2x denne, v dôsledku vzniknutej bariéry to môže viesť k upchávaniu pórov, vzniku zápalov v dôsledku prítomných baktérii, strate jasu pokožky, spomaleniu regenerácie pokožky a k zníženiu účinku používaných krémov a sér.

Cenník

Cena ošetrenia30,- €
    Chcem sa objednať     

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Potrebujete konzultáciu?

Konkrétne detaily zákroku Vám doporučujeme dohodnúť si na osobnej konzultácii s lekárom. Lekár Vám navrhne najoptimálneší priebeh zákroku a vyráta presnú sumu zákroku. Vieme, že na prvom mieste je Vaše zdravie a spokojnosť.

V prípade akýchkoľvek otázok ešte pred konzultáciou, nám spokojne napíšte na recepcia@envyclinic.sk alebo použite našu online PORADŇU.

V ENVY samozrejme nájdete 100% diskrétnosť. 

Môžete sa spoľahnúť.

Otázky z poradne

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je pre mňa vhodná mikrodermabrázia, ak sa mi zdá že začínam na sebe pozorovať prvé vrásky a v poslednom období mám nečistú pleť, avšak dlhodobo mám problém so suchou a citlivou pletou, prípadne ktoré z ošetrení je pre mňa vhodné. Ďakujem za odpoveď