Injection lipolysis

Lipolýza - injekčná aplikácia aktívnych látok, ktoré pôsobia na zrýchlenie metabolizmu

Každý z nás má na tele miesta, ktoré odolávajú diétam, či pravidelnému cvičeniu. Ak sa práve na tom vašom držia tukové vankúšiky a naozaj nezaberá nič, injekčná lipolýza vám pomôže. Odstráni tukové bunky práve tam, kde to najviac potrebujete.

Princíp účinku injekčnej lipolýzy spočíva v aplikácii prírodnej látky získavanej zo sójových bôbov - Phosphatidylcholinu (PPC). Táto látka rozpúšťa tuky. Je však nutné poznamenať, že nejde o metódu redukcie hmotnosti ale o metódu na zmenu kontúr tela. Ide skôr o odstránenie nežiaducich tukových vankúšikov, ktorých sa pacient nemôže zbaviť ani pomocou cvičení či diét. Práve v takom prípade môže byť injekčná lipolýza riešením.

Nadbytočný tuk možno odstrániť jednoducho injekciou

S touto fascinujúcou myšlienkou prišla dermatologička Dr. Patricia Rittes z Brazílie už v roku 1995. Vyvinula metódu, ktorá využíva prírodný preparát získavaný zo sójových bôbov Phosphatidylcholin(PPC).

Táto substancia je v rovnakom zložení produkovaná naším telom a plní tu celý rad funkcií, predovšetkým v oblasti látkovej premeny. Aplikuje sa priamo do tukových vankúšikov, prakticky kdekoľvek na tele. Metódu injekčnej lipolýzy ďalej rozviedol Dr. Hasengschwandtner z Rakúska, ktorý vykonal viac ako tisíc procedúr.

Injekčná lipolýza - metóda na zmenu kontúr tela

Mnohí z nás veľmi dobre poznajú problém, kedy sa nežiaducich tukových vankúšikov nemožno zbaviť ani pomocou cvičení či diétou. Práve v takom prípade môže byť injekčná lipolýza riešením. Nejde o žiadnu zázračnú metódu na redukciu váhy. Je to metóda na zmenu kontúr tela.

Na rozdiel od liposukcie, čo je operačná metóda na odstránenie väčšieho množstva tuku, možno tento zákrok vykonávať ambulantne, bez anestézie, po aplikácii injekcií nie je nutné nosiť elastické prádlo a môžete ísť ihneď do práce.

Ako zákrok prebieha?

Prípravok sa pomocou tenkej ihličky aplikuje priamo do tukových tkanív; ošetrené miesta môžu byť niekoľko dní (skúsenosti pacientov uvádzajú 3-5) začervenané, určite 24-36 hodín opuchnuté a pálivé. Po 3 dňoch sa však všetko vracia do normálu.

Vymizne tuk nastálo? Koľkokrát je potrebné zákrok opakovať?

Optimálne sú 2-4 ošetrenia s odstupom 6-8 týždňov. Okolo 80% pacientov bolo už po 2 až 3 ošetreniach s výsledkom spokojných, udávali výrazné zmenšenie obvodu. Tento efekt je dlhodobý. Tuk je v tele prirodzenou cestou trvale odbúravaný a v prípade, že zásadným spôsobom nezmeníte svoju váhu, tuk odbúraný touto metódou sa podľa súčasných skúseností znovu neukladá. Vzhľadom k tomu, že tuku ubúda postupne, pokožka má možnosť sa behom obdobia medzi jednotlivými ošetreniami postupne stiahnuť a zachováva si tak svoju pevnosť a elasticitu.

Ktoré partie tela sa dajú týmto spôsobom ošetriť?

Pod bradou, tvár, krk, stehná vonkajšie a vnútorné boky, paže, dolné a horné brucho, tukové vankúšiky na ramenách, rukách, kĺboch, chrbte.

Má injekčná lipolýza aj nejaké ďalšie využitia?

Áno. Predovšetkým pri odstraňovaní celulitídy a lipómov. Pre prípad odstraňovania celulitídy spojeného aj so zmenšením objemu ošetrovaných partií existuje špeciálny program, ktorý spočíva v kombinácii injekčnej lipolýzy s neinvazívnou mezoterapiou (NNM™) a vykazuje výnimočne dobré výsledky.

Tak ako každá nechirurgická metóda, ktorá je založená na podpore a akcelerácii prirodzených procesov v tele, je aj injekčná lipolýza či neinvazívna mezoterapia účinnejšia, ak dodržíte minimálne po dobu terapie odporučenia týkajúce sa životosprávy.

Efekt zákroku

Pomocou tohto ošetrenia sa odstraňujú problémové a nežiadúce tukové vankúšiky na rôznych častiach tela. Tuk v tele sa odburáva prirodzenou cestou a tým ako ubúda, dochádza postupne k stiahnutiu pokožky. Vzhľadom k tomu, že tuk ubúda postupne, pokožka má možnosť sa behom obdobia medzi jednotlivými ošetreniami postupne stiahnuť a zachováva si tak svoju pevnosť a elasticitu. Dochádza k úprave kontúr jednotlivých partií tela. Tuk odbúraný touto metódou sa už naspať neukladá, samozrejme pokiaľ nedôjde k zásadnej zmene váhy. 

Pre koho je zákrok určený

Zákrok je určený pre klientov, ktorí potrebujú doformovať kontúry svojho tela a odbúrať tuk na miestach, kde sa postava ťažko formuje.  

Kontraindikácie

gravidita, laktácie, infekčné ochorenie kože, onkologické ochorenie , systémové ochorenia v akútnej fáze

Priebeh zákroku

Prípravok sa pomocou tenkej ihličky aplikuje priamo do tukových tkanív. Pred každou aplikáciou sa miesto vpichu dezinfikuje a množstvo aplikovanej látky závisí od rozsahu lokality a rozloženia tuku. 

Miesto aplikácie

tvár, krk, stehná vonkajšie a vnútorné boky, paže, dolné a horné brucho, tukové vankúšiky na ramenách, rukách, kĺboch, chrbte, kolená ...miesta kde je neúmerne zhromaždený tuk. 

Dĺžka zákroku

 toto ošetrenie trvá cca 15 minút, avšak jeho doba sa môže predĺžiť a závisí podľa rozsahu zákroku a na aké miesto sa bude daná látka aplikovať. 

Pokyny po zákroku

zákrok sa vykonáva ambulantne a nepatrí medzi operačné zákroky. Nie je potrebné dodržiavať žiadne špeciálne pokyny , či nariadenia. 

Rekonvalescencia

zákrok si nevyžaduje žiadnu dobu rekonvalescencie, klient môže ísť hneď do práce a zaradiť sa do svojho bežného života. 

Možné komplikácie

miesto ošetrenia môže byť niekoľko dní (skúsenosti pacientov uvádzajú 3-5) začervenané,  najbližších  24-36 hodín opuchnuté a pálivé. Tento jav  je normálny.  Jemné pálenie je želaný efekt ošetrenia, ktorý symbolizuje, že sa tuky rozpúšťajú.   Po 3 dňoch problémy a prípadne malé komplikácie ustúpia.

Special offer

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

FAQs

Vaša otázka
Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.