Otoplasty is usually performed in local anesthesia or in the total short-term ansthesia upon patient's request. Only basic laboratory tests are required before the surgery - blood count and bleeding and clotting period. If the patient decides for the total anesthesia, he/she needs also internal pre-operation examination.

As otoplasty is aesthetic procedure and not an urgent surgery, the patient has to have top health condition. Patients who suffer from chronic illnesses - e.g. diabetes, reduced blood clotting, tendency to keloid scars... - need to be careful when deciding about undergoing the otoplasty.

 

Procedure:

The operation doesn't require hospitalization so the patient leaves the clinic on the same day. The patient should have light breakfast before the surgery and he/she needs to have washed hair. He/she fills in necessery forms (agreement with operation, personal questionaire) followed by pre-operation photodocumentation, preparation of the ear area and application of local anesthesia.

By the operation we model the cartilage to the desired shape and after surgery it's treated by sterile cotton bandage fixed by elastic bandage. It is important to wear elastic bandage at least 2 weeks after the surgery, then up to 4 weeks a hard headband is enough (mostly during the night). Painfullness after the procedure depends, but it's manageable by painkillers and lasts up to 2 days. Patient come for checkup visit on the other day after the operation (we check the wound and change the bandages) and then on 7th and 14th day. Patient is informed about home care.

 

Patients:

Often the patients are children. It is necessary to cooperate with the child and inform him about the mild pain related to the surgery. Children start to notice a protruding ears and perceive it as a problem in the age of 5-6 years. In this age is the operation the most appropriate. Of course, we operate children only with the parents' approval. Otoplasty is not limited by age, the operation can undergo children as well as adult patients.

There are very few people with symmetric external ears from the front view. Usually there is a difference between left and right external ear. Even after the operation is unlikely to reach the total symmetry but this is not a purpose. The successfull operation is when the difference between both external ears is not more than 3 mm. Rarely happens that patients are dissatisfied with the result. In that case we need to repeat basically the whole procedure.

Korekcie úšníc u detí

Deti si začínajú všímať odstávajúce uši a vnímať ich ako problém vo veku 6 - 7 rokov. V tomto období je táto operácia aj najvhodnejšia. Detských pacientov operujeme len so súhlasom rodičov. Pred zákrokom je nevyhnuté dieťa pravdivo informovať o miernej bolesti súvisiacej s operáciou.

Kontraindikácie

Vážna kontraindikácia neexistuje. Opatrnosť pri zákroku vyžadujú iba osoby s chronickými ochoreniami - napríklad s cukrovkou, zníženou zrážanlivosťou krvi a osoby náchylné k tvorbe keloidných jaziev.

Predoperačná príprava

Pred operáciou je potrebné vykonať základné laboratórne vyšetrenia - krvný obraz, dobu krvácania a zrážania. V prípade operácie v celkovej anestézii je potrebné doplniť interné predoperačné vyšetrenie. Ak operácia prebieha v lokálnej anestézii, pacient sa môže pred operáciou najesť a napiť, prípadne zobrať lieky, ktoré pravidelne užíva.
Ak je operácia v celkovej anestézii, pacient je povinný dodržať pokyny súvisiace s celkovou anestéziou.

 

Priebeh operácie

Operáciu odstávajúcich ušníc vykonávame v lokálnej anestézii. Individuálne je možné zákrok vykonať aj v celkovej anestézii. Počas zákroku sa modeluje chrupavka ucha. Po operácii uši ošetríme sterilnou vatovou bandážou a zafixujeme elastickým obväzom.

Operácia je úspešná, ak je po definitívnom zahojení symetrický rozdiel do 3 mm. Vo väčšine prípadov sú pacienti s výsledkom spokojní. V prípade, ak to tak nie je, je potrebná reoperácia.

 

Pooperačná starostlivosť

Elastickú bandáž je dôležité nosiť minimálne 2 týždne. Počas nasledujúceho mesiaca bude postačovať pevná čelenka, hlavne v noci. Pri prvom preväze sa rana skontroluje a sterilne ošetrí. Bolestivosť po výkone je individuálna a je zvládnuteľná analgetikami. Po 1 - 2 dňoch úplne ustupuje.

Before & After

MORE PHOTOS
K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Prices

Otoplasty - children up to 15 years: from 450.- €
Otoplasty - patients from the age of 15: from 600.- €
Small ear correction after earringsfrom 50.- €
Piercing30.- €

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

FAQs

Vaša otázka
Need an advice?I HAVE QUESTION
Beauty is availablePROCEDURES ON LOAN

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.