Professional ENVY Therapy® skin diagnostics

What do you need to be able to take proper care of your skin? Proper diagnostics to discover problems and imperfections. That’s why diagnostics and subsequent consultations are at the very core of what we do.

At our branches, we use the professional Multi Skin Center MC 1000 diagnostics device to quickly and effectively establish your levels of skin hydration, elasticity and hyperpigmentation. The same device is used to diagnose blocked pores and the amount and depth of wrinkles in selected face, neck and décolletage areas. This allows us to provide you with tailor-made cosmetic care recommendations and provide you with products for your own homecare.

We are also able to compare the data from each of the measurements and choose the best procedures and cosmetic products to help your skin.

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Prices

1 measurement:15,- €

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

FAQs

Vaša otázka
Need an advice?I HAVE QUESTION
Beauty is availablePROCEDURES ON LOAN

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.