Dermatologická kontrola je séria vyšetrení u našej skúsenej dermatologičky, vďaka ktorej vieme precízne identifikovať problém, najčastejšie ide o akné, a nadstaviť najvhodnejšiu liečbu.

Akné je zápal kože, ktorý vzniká v dôsledku nadmernej činnosti mazových žliaz spojených s vlasovými folikulmi. Kožný maz je potrebný na hydratáciu pokožky, no pri jeho nadpriemernej tvorbe dochádza k upchatiu folikulov. Akné a hnisavé vyrážky môžu vzniknúť na tvári, na chrbte a hrudníku.

Príčiny vzniku akné

Akné a čierne bodky môžu vzniknúť v dôsledku viacerých vonkajších alebo vnútorných faktorov.

• Hormonálne zmeny.
• Používanie kozmetiky na báze komedogénnych olejov a ich derivátov.
• Stres.
• Dlhodobé užívanie steroidných liekov.

Počas puberty sa vyrážky objavujú v dôsledku produkcie androgénov (testosterón, androstendión, dehydroepiandrosterón), ktoré aktivujú mazové žľazy. Akné u žien môže vzniknúť v dôsledku hormonálnych zmien počas menštruačného cyklu. Časté používanie produktov s vysokým obsahom komedogénnych zložiek prispieva k upchatiu pórov a tvorbe komedónov. Akné na tvári sa môže vyskytnúť aj v dôsledku vylučovania kortizolu v stresovom období. Systematické užívanie steroidov zvyšuje náchylnosť mazových žliaz na bakteriálnu infekciu.

Priebeh

- Vstupná konzultácia s MUDr. Nikolou Vološčuk.
- Vstupné odbery.
- Nastavenie liečby.
- Kontrolné odbery.
- Kontrola lekárom v 6. týždni liečby.

Tento zákrok vykonáva

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY
Vyberte si prosím mesto
Vašej pobočky Envy