ENVY Fibro Therapy

Omladenie pleti vlastnými kožnými bunkami

Revolučná metóda omladzovania pokožky, odstraňovania nežiadúcich jaziev po akné a popáleninách za pomoci prirodzených, telu vlastných kožných buniek - fibroblastov.

ENVY Fibro Therapy je inovatívna a revolučná metóda omladzovania pokožky, odstraňovania nežiadúcich jaziev po akné a popáleninách za pomoci prirodzených, telu vlastných kožných buniek - fibroblastov. Keďže ide o vlastné bunky klienta, nedochádza po aplikácii k žiadnej alergickej ani inej nežiadúcej reakcii. Výsledkom je prinavrátený mladistvý vzhľad kože, zlepšenie jej textúry, úbytok jaziev, nedokonalostí, prejavov akné najprirodzenejším možným spôsobom.

Komu je zákrok určený

ENVY Fibro Therapy odporúčame klientom a klientkam, ktorí z nejakých dôvodov nechcú alebo nemôžu podstúpiť omladenie klasickými metódami ako je aplikácia botulotoxínu alebo kyseliny hyalurónovej, príp. mezoterapiou. Tieto dôvody môžu byť rôzne, stretávame sa s klientmi, ktorí sú napríklad rezistentní, príp. trpia alergiami na tieto materiály. Čoraz častejšie sa tiež klienti pýtajú na omladenie a riešenie kožných problémov za použitia čo najviac prirodzených a telu vlastných materiálov, prípadne chcú kombinovať iné zákroky v estetickej medicíne s aplikáciou prirodzeného materiálu. Táto metóda už nie je sci-fi a skutočne vieme z klientových vlastných kožných buniek namnožiť ďalšie a v podobe tzv. autológneho implantátu ich injekčne vpraviť naspäť do strednej vrstvy pokožky. Fibroblasty sa tu začnú množiť a rovnomerne migrovať, čím produkujú nové kolagénové a elastínové vlákna. To má za následok zmenu štruktúry pokožky, vypnutie pleti, korekciu a vyhladenie vrások, súčasne aj regeneráciu prípadných jaziev či popálenín a minimalizáciu prejavov akné. Mechanizmus efektu tejto metódy tak tkvie v telu prirodzených a fyziologických reakciách pokožky.

Priebeh zákroku

Pri prvej návšteve je potrebné klientovi odobrať malú vzorku kože, z ktorej sa potom budú kultivovať základné stavebné prvky kože - fibroblasty - na ďalšiu aplikáciu. Kožný štep odoberáme priamo u nás na klinike, zvyčajne spoza ucha klienta. Odber je veľmi rýchly (cca 10 min.), takmer úplne bezbolestný a bezprostredne po ňom transportujeme tento štep v transportnom roztoku do akreditovaného laboratória. Tu sa za prísnych hygienických aj technologických laboratórnych podmienok vyselektujú fibroblasty, ktoré sa ďalej kultivujú 6-8 týždňov a z pôvodných cca 300-400 fibroblastov z odobratého kožného štepu, vieme vykultivovať až 30 až 100 miliónov nových buniek. Tie sú opäť transportované k nám na kliniku, kde ich vo forme suspenzie injekčne aplikujeme do strednej vrstvy pokožky tváre, krku a dekoltu.

Rekonvalescencia

Po odbere kožného štepu je miesto za uchom ošetrené a zalepené sterilným prúžkom leukoplastu. Miesto odberu sa zváčša nešije, ranka sa zahojí v priebehu týždňa. 

Pri samotnej aplikácii môžu vzniknúť drobné modrinky alebo opuchy, ktoré však do pár dní vymiznú a súvisia s injekčným podaním, nie s podávaným teluvlastným materiálom.

Dĺžka zákroku a opakovanie

Odber kožného štepu trvá cca 10 min a samotná aplikácia novovypestovaných fibroblastov cca 30 minút. Je vhodné ju opakovať kvôli zvýšeniu - potencovaniu - efektu, ideálne 2-3krát v prvom roku. Výsledky testov potvrdili, že už pri prvom ošetrení dochádza k výraznému vyhladeniu vrások a k viditeľnému všeobecnému zlepšeniu textúry kože. Aplikované bunky udržujú pružnosť a pevnosť pokožky, pričom majú veľký význam pri hojivých a regeneračných procesoch (jazvy, akné, popáleniny). Navyše, bunky sú uskladnené v kryotrezore kultivačného laboratória ešte min. päť rokov po odobratí. V prípade opakovanej aplikácie tak nie je nutný ďalší odber kožného štepu.

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Cenník

1. aplikácia (zahŕňa odber vzorky kože, kultiváciu fibroblastov, transport na kliniku a aplikáciu)1300,- €
každá ďalšia aplikácia700,- €
pri zakúpení balíka 3 aplikácií2500,- €

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka
Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.