ENVY Fibro Therapy

Omladenie pleti vlastnými kožnými bunkami

Omladzovanie pokožky, odstraňovanie nežiadúcich jaziev po akné a popáleninách pomocou prirodzených, telu vlastných kožných buniek - fibroblastov.

Vlastné bunky klienta eliminujú alergickú reakciu. Výsledkom je mladistvý vzhľad kože, zlepšenie jej textúry, úbytok jaziev, nedokonalostí a prejavov akné.

Komu je zákrok určený

ENVY Fibro Therapy odporúčame klientom, ktorí nechcú alebo nemôžu podstúpiť omladenie klasickými metódami ako je aplikácia botulotoxínu alebo kyseliny hyalurónovej, príp. mezoterapia. Z klientových kožných buniek namnožíme ďalšie a v podobe tzv. autológneho implantátu ich injekčne vpravíme naspäť do strednej vrstvy pokožky. Fibroblasty sa začnú množiť a rovnomerne migrovať, čím produkujú nové kolagénové a elastínové vlákna. Lepší sa štruktúra pokožky, vypne sa pleť, ktorá navyše regeneruje. Efekt je založený na prirodzených a fyziologických reakciách pokožky.

Priebeh zákroku

Klientovi najskôr odoberieme malú vzorku kože, z ktorej sa kultivujú základné stavebné prvky, fibroblasty. Kožný štep odoberáme zvyčajne spoza ucha. Odber je rýchly a v laboratóriu sa z neho vyselektujú fibroblasty, ktoré sa ďalej kultivujú 6-8 týždňov. Z pôvodných cca 300-400 fibroblastov vieme vykultivovať až 30 až 100 miliónov nových buniek. Tie následne vo forme suspenzie injekčne aplikujeme do strednej vrstvy pokožky tváre, krku a dekoltu.

Rekonvalescencia

Po odbere kožného štepu je miesto za uchom ošetrené a zalepené sterilným leukoplastom. Miesto odberu sa nešije, ranka sa zahojí v priebehu týždňa. 

Pri samotnej aplikácii môžu vzniknúť drobné modrinky alebo opuchy, ktoré však rýchlo vymiznú a súvisia s injekčným podaním, nie s podávaným teluvlastným materiálom.

Dĺžka zákroku a opakovanie

Odber kožného štepu trvá cca 10 min a samotná aplikácia novovypestovaných fibroblastov cca 30 minút. Je vhodné ju opakovať kvôli zvýšeniu efektu, ideálne 2-3 krát v prvom roku. Výsledky testov potvrdili, že už pri prvom ošetrení dochádza k výraznému vyhladeniu vrások a k viditeľnému všeobecnému zlepšeniu textúry kože. Aplikované bunky udržujú pružnosť a pevnosť pokožky, pričom majú veľký význam pri hojivých a regeneračných procesoch (jazvy, akné, popáleniny). Navyše, bunky sú uskladnené v kryotrezore kultivačného laboratória ešte min. päť rokov po odobratí. V prípade opakovanej aplikácie tak nie je nutný ďalší odber kožného štepu.

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Cenník

1. aplikácia (zahŕňa odber vzorky kože, kultiváciu fibroblastov, transport na kliniku a aplikáciu)1300,- €
každá ďalšia aplikácia700,- €
pri zakúpení balíka 3 aplikácií2500,- €

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka
Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.