Odstraňovanie kožných výrastkov a bradavíc tekutým dusíkom

Liečba tekutým dusíkom sa najčastejšie využíva pri odstraňovaní kožných výrastkov, vírusových a nevírusových bradavíc a iných zmien kože, ktoré sú spôsobené napríklad slnečným žiarením a starnutím pleti.

Priebeh zákroku

Po vstupnom vyšetrení dermatoskopom  aplikujeme tekutý dusík vatovým tampónom alebo kryosprejom na postihnuté miesto, kde následne dochádza k zmrazeniu ložiska. Tekutý dusík zmrazí kožné výrastky a iné útvary na teplotu hlboko pod nulou. Pri takejto teplote ošetrované tkanivo odumiera a postupne spontánne alebo po prirodzenom mechanickom dráždení odpadne. Účinok ošetrenia tekutým dusíkom závisí od trvania a spôsobu aplikácie. Zákrok je ambulantný, rýchly a bez vzniku jaziev.

Opakovanie zákroku

Pre dosiahnutie požadovaného výsledku je niekedy potrebné zákrok opakovať až do úplného odstránenia daného kožného útvaru. Táto metóda sa často kombinuje aj s inými metódami odstraňovania kožných útvarov.

Rekonvalescencia

Na ošetrovanom mieste môže dôjsť k vzniku chrasty, ktorá spontánne odpadne v priebehu 7-14 dní od zákroku. Na pokožke zostáva ružový fliačik, niekedy aj slabá pozápalová hyperpigmentácia, ktorá však v priebehu ďalších dní splynie s okolitou pokožkou. Dané miesto neodporúčame vystavovať priamemu slnečnému žiareniu. 

Po ošetrení odporúčame aplikovať krém s UV faktorom 50+.

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY
Vyberte si prosím mesto
Vašej pobočky Envy