Operácia uší a piercing

Otoplastika

Problém odstavajúcich uší je zvyčajne problémom estetickým. Jedná sa oneinvazívny ambulantný zákrok. Operácia je relatívne jednoduchším operačným výkonom. Najčastejšie sa korekcia uší vykonáva obojstranne, so snahou o zachovanie symetrie.

Plastický chirurg sa vždy snaží o naplnenie klientových predstáv. Korekcia uší nie je vekom nijako obmedzená a môžu ju podstúpiť deti aj dospelí.

Korekcie úšníc u detí

Deti si začínajú všímať odstávajúce uši a vnímať ich ako problém vo veku 6 - 7 rokov. V tomto období je táto operácia aj najvhodnejšia. U detských pacientov sa operuje len so súhlasom rodičov. Pred zákrokom je nevyhnuté dieťa pravdivo informovať o miernej bolesti súvisiacej s operáciou.

Kontraindikácie

Pretože ide o estetickú operáciu a nie o akútny liečebný zákrok, operuje sa len úplne zdravý pacient. Vážna kontraindikácia tejto operácie neexistuje. Opatrnosť pri zákroku vyžadujú iba osoby s chronickými ochoreniami - napríklad s cukrovkou, zníženou zrážanlivosťou krvi a osoby náchylné k tvorbe keloidných jaziev.

Predoperačná príprava

Pred operáciou je potrebné vykonať základné laboratórne vyšetrenia - krvný obraz, dobu krvácania a zrážania. V prípade operácie v celkovej anestézii je potrebné doplniť interné predoperačné vyšetrenie. Ak operácia prebieha v lokálnej anestézii, pacient sa môže pred operáciou najesť a napiť, prípadne zobrať lieky, ktoré pravidelne užíva.
Ak je operácia v celkovej anestézii, pacient je povinný dodržať pokyny súvisiace s celkovou anestézou.

Pacient prichádza na ambulanciu s umytými vlasmi.

Priebeh operácie

Operácia odstávajúcich ušníc sa vykonáva v lokálnej anestézii. Individuálne je možné zákrok vykonať aj v celkovej anestézii. Jedná sa o  ambulantný zákrok a pacient po operácii odchádza domov. Pred zákrokom pacient vypĺňa potrebné formuláre – informovaný súhlas k operácii. Následne sa urobí predoperačná fotodokumentácia.

Po príprave operačného poľa - umytie dezinfekčným prípravkom a obloženie uší sterilnými rúškami, sa pristupuje k podaniu lokálnej anestézie. Nasleduje samotná operácia - modelácia chrupavky do optimálneho tvaru. Po operácii sa uši ošetria sterilnou vatovou bandážou a fixujú sa elastickým obväzom.

Je veľmi málo ľudí, ktorí majú ušnice symetrické. Vo väčšine prípadov je medzi ľavou a pravou ušnicou rozdiel. Po operačnom zákroku nie je pravdepodobná úplná symetria. Operácia je úspešná, ak je po definitívnom zahojení symetrický rozdiel do 3 mm. Vo väčšine prípadov sú pacienti s výsledkom spokojní. V prípade, ak to tak nie je, je potrebná reoperácia.

Pooperačná starostlivosť

Elastickú bandáž je dôležité nosiť minimálne 2 týždne. Počas nasledujúceho jedného mesiaca bude postačovať pevná čelenka, ktorú je dôležité mať hlavne v noci. Pri prvom preväze sa rana skontroluje a sterilne ošetrí. Kontrola pacientov prebieha vždy 2., 7. a 14. deň po operácii. Pacient je poučený o domácom ošetrovaní.
Bolestivosť po výkone je individuálna a je zvládnuteľná analgetikami. Po 1 - 2 dňoch úplne ustupuje.

Pred a po

VIAC FOTO
K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Cenník

korekcia odstávajúcich ušníc - u detí do 15 rokovod 450.- €
korekcia odstávajúcich ušníc - u klientov nad 15 rokovod 600.- €
úprava rozthnutých / perforovaných ušných lalôčikovod 50.- €
piercing ušnice (iných častí tela)30.- €

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka
Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.