Operácia uší a piercing

Otoplastika

Problém odstávajúcich uší vyriešime neinvazívnym ambulantným zákrokom. Najčastejšie sa korekcia uší vykonáva obojstranne, so snahou o zachovanie symetrie.

Plastický chirurg sa vždy snaží o naplnenie klientových predstáv. Korekcia uší nie je vekom nijako obmedzená a môžu ju podstúpiť deti aj dospelí.

Korekcie úšníc u detí

Deti si začínajú všímať odstávajúce uši a vnímať ich ako problém vo veku 6 - 7 rokov. V tomto období je táto operácia aj najvhodnejšia. Detských pacientov operujeme len so súhlasom rodičov. Pred zákrokom je nevyhnuté dieťa pravdivo informovať o miernej bolesti súvisiacej s operáciou.

Kontraindikácie

Vážna kontraindikácia neexistuje. Opatrnosť pri zákroku vyžadujú iba osoby s chronickými ochoreniami - napríklad s cukrovkou, zníženou zrážanlivosťou krvi a osoby náchylné k tvorbe keloidných jaziev.

Predoperačná príprava

Pred operáciou je potrebné vykonať základné laboratórne vyšetrenia - krvný obraz, dobu krvácania a zrážania. V prípade operácie v celkovej anestézii je potrebné doplniť interné predoperačné vyšetrenie. Ak operácia prebieha v lokálnej anestézii, pacient sa môže pred operáciou najesť a napiť, prípadne zobrať lieky, ktoré pravidelne užíva.
Ak je operácia v celkovej anestézii, pacient je povinný dodržať pokyny súvisiace s celkovou anestéziou.

 

Priebeh operácie

Operáciu odstávajúcich ušníc vykonávame v lokálnej anestézii. Individuálne je možné zákrok vykonať aj v celkovej anestézii. Počas zákroku sa modeluje chrupavka ucha. Po operácii uši ošetríme sterilnou vatovou bandážou a zafixujeme elastickým obväzom.

Operácia je úspešná, ak je po definitívnom zahojení symetrický rozdiel do 3 mm. Vo väčšine prípadov sú pacienti s výsledkom spokojní. V prípade, ak to tak nie je, je potrebná reoperácia.

 

Pooperačná starostlivosť

Elastickú bandáž je dôležité nosiť minimálne 2 týždne. Počas nasledujúceho mesiaca bude postačovať pevná čelenka, hlavne v noci. Pri prvom preväze sa rana skontroluje a sterilne ošetrí. Bolestivosť po výkone je individuálna a je zvládnuteľná analgetikami. Po 1 - 2 dňoch úplne ustupuje.

Aktuálne akcie

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Cenník

korekcia odstávajúcich ušníc - u detí do 15 rokovod 450.- €
korekcia odstávajúcich ušníc - u klientov nad 15 rokovod 600.- €
úprava roztrhnutých / perforovaných ušných lalôčikov 1 uchood 80.- €

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka
Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.