Transplantácia vlasov novinka

S.A.F.E.R/NeoGraft je prvý zberný a implantujúci systém čistej folikulárnej jednotky, ktorý prináša excelentné výsledky transplantácie vlasov. Inovatívny systém prináša automatizáciu FUE techniky, najpokročilejšej technicky v priemysle zaoberajúcom sa transplantáciou vlasov.

Na Slovensku sme jediná klinika s touto FDA schválenou metódou transplantácie vlasov poslednej, štvrtej generácie.

S.A.F.E.R/NeoGraft používa pantentované pneumatické ovládacie prvky, pre presné extrahovanie jednotlivých vlasových folikul, ktoré môžu byť okamžite transplantované do vybraných oblastí na pokožke hlavy. Ponúka absolútne presný zber a umiestnenie vlasov, ktorý prináša vytúžené výsledky. S technológiou od S.A.F.E.R, je každá folikula odstránená individuálne, pričom sa pacient cíti pohodlne.

Výsledok? Prirodzene vyzerajúce vlasy, ktoré si môžete upravovať podľa Vášho vkusu. Sú to Vaše vlasy!

Automatizácia F.U.E techniky vlasovej transplantácie je založená na použití patentovaného elektropneumatického zariadenia,jeho použitie optimalizuje jednak extrakciu štepupomocou cirkulárneho mikro vpichu na maximálne 0.8 to 1.40 mm diameter (diameter je vybraný lekárom s ohľadom na rôzne kritéria, ako je napríklad vek pacienta, typ pokožky, kvalita vlasov v darcovej oblasti a pod.) a aj reimplantácia do oblasti príjemcu.

 
S.A.F.E.R.® automatizovaná technika poslednej generácie, ponúka určitý počet výhod, vysvetľujúci rastúci dopyt mužských a ženských pacientov:
• Neinvazívna, je to jediná technika transplantácie vlasov, ktorá môže byť vykonaná v súkromnej ordinácii.
• Bezbolestná: jednoduchá lokálna anestézia je dostačujúca.
• Spôsobuje malé krvácanie, bez hlbokých stehov.
• Nevyžaduje obväzy po zákroku.
• Žiadne riziko infekcie alebo komplikácie.
• Veľmi rýchle a prakticky neviditeľné liečenie počas nasledujúcich dní po procedúre.
• Umožňuje niekoľko procedúr bez poškodenia darcovej oblasti.
• Poskytuje možnosť krátkeho "a la carte" sedenia.
 

S.A.F.E.R.® automatizovaná technika transplantácie vlasov je rýchla a bezbolestná.

AUTOMATIZOVANÝ VLASOVÝ TRANSPLANTÁT

Autológne mikro-štepy

Princíp mikro-štepu je jednoduchý: zahŕňa odobratie vlasov z darcovej oblasti na hlave (zvyčajne zadná časť hlavy), o ktorých vieme, že sú geneticky nastavené tak, aby zaistili normálny životný cyklus vlasov a nikdy nevypadli, za účelom reimplantácie do „holej“ oblasti príjemcu (zvyčajne plešatá oblasť nad chrámami a temenom hlavy, nazývaným „vrchol“, kde si vlasy udržia schopnosť rásť po celý život a táto oblasť si udrží rovnaké charakteristiky životnosti tejto oblasti, ako boli u darcu.

 

Autológny vlasový štep.

Darca a príjemca sú rovnaká osoba, neexistuje žiaden risk odmietnutia. Vlasovýštep od inej osoby alebo od heterogénneho štepu je možný, za podmienok nájdenia perfektne kompatibilného darcu a za postúpenia imunosupresívnej liečby, aby sa vylúčilo odmietnutie, ktoré sa zdá veľmi zložité a nadmerné s ohľadom na risk vedľajších účinkov.

Pokrok vo vlasovýchštepoch počas posledných piatich rokov podstatne zlepšil kvalitu transplantovaných vlasov: hustota, prirodzený vzhľad a homogenita štepov v súčasnej dobe predstavujú skutočné riešenie ponúkané mužom a ženám, ktorí bojujú s vypadávním a rednutím vlasov. 

Prečo SAFER®

Perfektné výsledky: Prirodzene vyzerajúce výsledky umožňujú nosenie vlasov mužom či ženám.
Pokročilá technológia: Automatizovaná technológia, minimálne invazívny proces transplantácie vlasov.
Jemne: Jemný zákrok, aby ste sa necítili nepohodlne. Bez použitia skalpelu. Žiadne sponky.
Rýchle zotavenie: Minimálny čas na zahojenie, veľa pacientov sa vrátilo k bežným denným aktivitám už po pár dňoch.
Efektívne: Po čase budú Vaše vlastné vlasy ďalej rásť a výsledok bude vyzerať zdravo a prirodzene.

Výhody S.A.F.E.R.® automatizovanej techniky

Ponúka niekoľko výhod rovnako pre pacientov ako pre lekárov v porovnaní s rovnakou technikou vykonávanou tradičným spôsobom.
Pre pacienta:
• Procedúra pod jednoduchou lokálnou anestéziou je rýchlejšia (čas operácie je zmenšený o polovicu) a preto je menej boľavá pre pacienta. ktorý si počas fázy reimplantácie môže čítať, počúvať hudbu alebo pozerať film.
• Automatické fázy extrakcie štepu a reimplantácie, použitím elektropneumatickej procedúry Punch Hair Matic SAFER®sú optimalizované v porovnaní s manuálnou metódou: menšie percento preťatia, menšie poškodenie štepov počas fázy extrahovania, uloženie a reimplantovanie, zaistenie perfektného spätného rastu vlasov a optimálne estetický výsledok.

 

Fáza extrakcie vlasového štepu

• Tvar extrakcie nazývaný „kontra uhol“ uľahčuje opakovanie pohybu, ktorý sa vykonáva pri extrakcii štepu a tak je extrakcia precíznejšia a rýchlejšia pričom sa eliminuje risk preťatia (časť navlasovej cibuľke, vedúca k usmrteniu štepu).
• Otáčajúce sa vpichy zaisťujú ostrý a rýchly rez štepu. Polyetylénový rukáv, ktorého dĺžka je prispôsobená a v každom jednotlivom prípade závisí na vlastnostiach pokožky hlavy pacienta, je navlečený cez vpich, aby bol použitý pre zastavenie, a tým uľahčuje presnosť a rýchlosť pohybu extrakcie.
• Podtlak umožňuje presnú extrakciu štepu, rýchlo a bez traumy, pretože vpichy sú vykonávané iba na povrchu pokožky.
• Čakacia doba štepovpred implantáciou je skrátená, čo obmedzuje, že dôjde k ich poškodeniu a zvyšuje ich šancu na prežitie.

Fáza reimplantácie vlasového štepu

• Vďaka podtlaku môžu byť štepy vytiahnuté bez traumy.
• Prítlak štepov do každého mikro rezu pomocou pôsobenia piestu je menej traumatizujúci a vylučuje akýkoľvek efekt „praskania“.
• Implantácia je precíznejšia a rýchlejšia.
• Nástroj ponúka možnosť vykonávať implantáciu dvomi ľuďmi (dvoj ručná rukovať na jeden nástroj, preto sa skracuje čas).

 

Transplantácia vyžaduje holenie alebo strihanie veľmi krátkeho pruhu vlasov na zadnej strane hlavy (darcova oblasť.
Počas reimplantácie štepov budete ležať pohodlne a môžete hovoriť s lekárom, počúvať hudbu, čítať si alebo sledovať film na obrazovke. Jedná sa o bezstresovú operáciu.
Počas nasledujúcich dní po operácii, všetky alebo časť transplantovaných vlasy môžu vypadnúť, čo je úplne normálne. Vzhľadom k tomu, že vlasy rastú len asi 1 cm za mesiac, ako všetky vlasy, estetický výsledok môže byť skutočne uspokojivý až po 5 až 6 mesiacov. 

 

Často kladené otázky

 

Je zákrok bolestivý?

Jednoduchá lokálna anestézia je postačujúca. Závisí to od rozsahu zákroku, prahu bolesti pacienta a citlivosti.

Aká je cena transplantácie vlasov?

Cena je individuálna. Určuje sa na konzultácii, pretože závisí od aplikácie štepov. 1 štep = 3.50,- €

Aké husté budú moje vlasy po zákroku?

Závisí to od počtu štepov. Dá sa dosiahnuť 70% zväčšenie hustoty vlasov, avšak nedá sa dosiahnuť pôvodná hustota vlasov.

 Ako dlho zákrok trvá?

Zákrok trvá približne od 3 do 8 hodín. V tomto čase sú zarátané už aj prestávky a prípravy.

Akú metódu používate?

Na Slovensku sme jediná klinika s FDA schválenou metódou transplantácie vlasov poslednej, štvrtej generácie.

Koľko štepov budem potrebovať?

Počet štepov k dosiahnutiu požadovaného výsledku je individuálny. Pri jednom zákroku je možné transplantovať 1000 štepov, čo je 2000 vlasov, ak je odberové miesto v norme. Ak je potrebné väčšie množstvo, dá sa pokračovať na ďalší deň.

Ako dlho sa čaká na konzultáciu?

Konzultácia sa dá spraviť do týždňa. Na zákrok sa čaká približne 2 - 4 týždne.

Kedy sa môžem vrátiť do práce?

Návrat do práce je veľmi rýchly. Závisí to tiež od druhu vykonávanej práce. Je potrebné obmedziť fyzickú námahu na 2-3 týždne a mechanicky implantované vlasy nenarušiť. 

Sú výsledky transplantácie vlasov trvalé?

Áno, vlasy určené k implantácii sa odoberajú z bezpečnej oblasti. Môže sa stať, že po zákroku niektoré vlasy vypadnú, no o niekoľko mesiacov vyrastú nové. Je to však individuálne.

Musí sa kvôli zákroku vyholiť hlava?

Niekedy stačí vyholiť miesto odberu vlasov, závisí to od rozsahu zákroku. Na odber potrebujeme 1 mm vlasy. Pri kratších vlasoch sa môže vyholiť do stratena, kde vidno malé bodky po zákroku. Ak sa však dohusťuje väčšia plocha, vyholenie na 1 mm zlepší priebeh zákroku. 

Koľko vlasov obsahuje 1 štep?

1 štep = 1-3 vlasy. 1 štep = priemerne 2 vlasy.

 

Je vhodný zákrok pre každého?

Áno, metóda je vhodná ako pre ženy tak aj mužov všetkých vekových kategórii. Podstatná je zdravá a bohatá darcovská oblasť.

Môžu nastať komplikácie po zákroku?

Vznik možných komplikácii, ako je napr. bolestivosť, možné zvýšené krvácanie či infekcia je minimálny. Transplantácia vlasov je ambulantný minimálne invazívny zákrok.

Je potrebné ísť na zákrok viackrát?

Ak je transplantácia prevádzaná do jednej oblasti musí byť interval minimálne 6 mesiacov medzi jednotlivými zákrokmi. Je to kvôli bezpečnosti už vsadených štepov, aby sme ich novým zákrokom neponičili.

Je nutné užívať nejaké lieky pred a po zákroku?

Nie je potrebné užívať lieky pred zákrokom. Po zákroku dávame lieky proti bolesti podľa potreby.

Sú nutné nejaké vyšetrenia pred zákrokom?

Pred zákrokom nepotrebujete žiadne zvláštne vyšetrenia pokiaľ už pacient v minulosti absolvoval bez reakcie nejaký zákrok v lokálnom znecitlivení. Stačí písomné prehlásenie pacienta, že nám nezamlčal žiadne závažné ochorenie.

 

Cenník

1 štep 3.50.- €
Oblasť kútov (800 štepov)2 800.- €
    Chcem sa objednať     

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Potrebujete konzultáciu?

Konkrétne detaily zákroku Vám doporučujeme dohodnúť si na osobnej konzultácii s lekárom. Lekár Vám navrhne najoptimálneší priebeh zákroku a vyráta presnú sumu zákroku. Vieme, že na prvom mieste je Vaše zdravie a spokojnosť.

V prípade akýchkoľvek otázok ešte pred konzultáciou, nám spokojne napíšte na recepcia@envyclinic.sk alebo použite našu online PORADŇU.

V ENVY samozrejme nájdete 100% diskrétnosť. 

Môžete sa spoľahnúť.