Akné a nečistá pleť

AKO A PREČO VZNIKÁ AKNÉ?

Akné je zápalové ochorenie mazových žliaz, vyskytujúce sa na tvári, chrbte, dekolte, a to najčastejšie v období puberty. Po nej väčšinou odznieva, ale raritou nie je ani dlhodobý výskyt vyrážok, niekedy aj po tridsiatom roku života. Podľa typu vyrážky ich rozdeľujeme na povrchové a hĺbkové formy. Druhé spomínané zvyknú zanechávať aj jazvy.

Príčiny vzniku akné sú rôzne, ale jedným z dôležitých faktorov je vzostup hormonálnych hladín, najmä hormónov, ktoré sa zvyšujú u chlapcov, ale aj u dievčat počas puberty. Okrem hormónov sa na vzniku akné podieľajú aj iné faktory ako sú stres, fajčenie, nevhodná kozmetika, dedičnosť, ochorenie žalúdka, infekcia v organizme, zápal obličiek, premnoženie kvasiniek v črevách a iné.

U nás ponúkame nasledovné možnosti liečby akné :

  • Ultrazvukové čistenie pleti
  • IPL ANTI-ACNE
  • Ošetrenie ultrazvukom Blue light (studený laser) Dermabrázia liečba akné IPL

ENVY CLINIC - Zbrusovanie pokožky frakčným laserom (resurfacing)

Otázky z poradne

Dobry den.Aka je rekonvalescencia po zakroku s laserom Q-switched? Je tvar len zacervenana a na druhy den sa uz da nanasat make-up,alebo to trva dlhsie ..podobne ako pri frakcnom resurfacingu? Dakujem za odpoved.
Dobry den som 8mesiacov po zakroku frakcnym laserom a chcela by som sa opytat ci je mozne aplikovat chemicky peeling na tvar dakujem
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je pre mňa vhodná mikrodermabrázia, ak sa mi zdá že začínam na sebe pozorovať prvé vrásky a v poslednom období mám nečistú pleť, avšak dlhodobo mám problém so suchou a citlivou pletou, prípadne ktoré z ošetrení je pre mňa vhodné. Ďakujem za odpoveď
Dobry den. Prosim informujte ma. Pri odstránení akné z tváre je 50€ poplatok za jedno sedenie alebo 5-6 sedeni? Dakujem za odpoved. Pekny deň.
Dobry deň pani doktorka, chcela by som sa informovat,ci mikroihlickovu frakcnu radiofrekvenciu s pristrojim Coaxmed je mozne vykonavat aj v lete? Lebo čítam o tom veľa, mam ochabnutu pleť, rozsirene póry a akne, a toto osetrenie mi pripadá ako riesenie na vsetky tieto problemy. Dakujeem pekne.

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.