Pigmentové škvrny a farebné nerovnosti pleti

ČO SÚ PIGMENGTOVÉ ŠKVRNY?

Sfarbenie pokožky je podmienené jej hrúbkou, prekrvením, premastením a predovšetkým množstvom kožného farbiva – melanínu. Toto farbivo býva v spodných vrstvách pokožky rozdelené buď rovnomerne alebo sa na niektorých miestach hromadí a vytvára kontrastne sfarbené menšie, či väčšie plochy. Intenzita týchto škvŕn, ich počet a sfarbenie sa vždy zhoršujú vplyvom slnečného žiarenia, ktoré tvorbu pigmentu stimuluje.

AKO VZNIKAJÚ?

Pomocnými faktormi na vznik melazmy, t.j. pigmentových škvŕn, býva tehotenstvo, hormonálne poruchy, užívanie hormonálnej antikoncepcie, používanie niektorých kozmetických prípravkov, parfumov či užívanie liekov (napr. antibiotík). S najväčšou obľubou sa tieto škvrny usádzajú na čele, lícach, hornej pere a spánkoch. Hoci, keď máte pocit, že vás obťažujú rovnako, nie je pigmentová škvrna ako pigmentová škvrna. V tehotenstve vzniká tzv. chloazma, nepravidelná pigmentácia na čele, tvári a na nose spôsobená zvýšenou hladinou hormónu, ktorý stimuluje pigmentové bunky k tvorbe melanínu. V starobe zas skôr vznikajú tzv. starecké škvrny, ktoré súvisia s oslabenou funkciou pečene.

AKO ODSTRÁNIŤ PIGMENTOVÉ ŠKVRNY?

Momentálne najúčinejším spôsobom na odstránenie škvŕn je použitie intenzívneho pulzného svetla najnovšej generácie. Je šetrnejšie voči pokožke, menej poškodzuje okolité tkanivá a nepáli kožu. Fotorejuvenizácia je metóda pozostávajúca z piatich až šiestich ošetrení prístrojom, ktoré využíva IPL (intenzívne pulzné svetlo) s odstupom 3 – 4 týždňov. Správne zvolená vlnová dĺžka svetla zasahuje cieľ - melanín v škvrnách. Behom niekoľkých tisícin sekundy je tento cieľ zohriaty a zničený. Odporúčaný počet ošetrení je 8 až 10.

Naša klinika poskytuje najlepší komfort pre klientov, preto máme k dispozícii frakčný laser, ktorý okrem zbrusovania pokožky pre jazvy či vrásky odstraňuje aj pigmentové škvrny na tvári, ale aj na chrbte, rukách a dekolte. Je to najúčinnejšia metóda, ktorej následný efekt je neporovnateľný s inými procedúrami, ako napr. s chemickým peelingom.

ENVY CLINIC - Zbrusovanie pokožky frakčným laserom (resurfacing)

Otázky z poradne

Dobry den.Aka je rekonvalescencia po zakroku s laserom Q-switched? Je tvar len zacervenana a na druhy den sa uz da nanasat make-up,alebo to trva dlhsie ..podobne ako pri frakcnom resurfacingu? Dakujem za odpoved.
Dobry den som 8mesiacov po zakroku frakcnym laserom a chcela by som sa opytat ci je mozne aplikovat chemicky peeling na tvar dakujem
Dobry den. Mam problem z pokozkou na tvari. Neviem ci je to melasma alebo su to pigmentove skvrny, ale rozsirili sa mi vsade. Su to hnede skvrny a bodky. Pracujem stale vonku a v slnecnych krajinach. Sice pouzivam ochranny krem, ale pravdepodobne je uz neskoro. Takze chcel by som sa spytat ci je mozne to nejako odstranit. Dakujem.
Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či sa na vašj klinike zaoberáte a vykonávate zákroky na odstraňovania dlhoročných stríí. Ďakujem

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.