Envy Proměny

Bibiana - Happy Lift vrátil fitneska sviežosť a mladosť

Fitneska Bibiana túžila po sviežej tvári bez stôp únavy, vrások a ochabnutej pokožky. Novou revolučnou neinvazívnou metódou niťového liftingu, sa dosiahol žiadaný efekt pozdvihnutia ochabnutej pokožky líc a čela pomocou happy lift nití.

Pri Happy Lifte sa ochabnuté mäkké tvárové tkanivá ovplyvnené vekom, žuvaním a mimikou dostávajú do pôvodných pozícií. Ak sa pýtate otázku ako budete vyzerať po zákroku - stačí si vziať a pozrieť Vaše fotografie spred niekoľkých rokov dozadu.

Čo sa skrýva za metódou Happy Lift?

   Metóda Happy Lift je staršia a používala sa už aj v minulom storočí, kedy sa do tváre aplikovali zlaté alebo platinové nite. Nite mali ale svoje nevýhody a tiež nežiaduce účinky – nerozkladali sa, mohli „vycestovať“ alebo stať sa viditeľnými. Následne sa museli odstraňovať chirurgicky. „V súčasnosti sa používajú biokompatibilné nite, ktoré sa rozkladajú približne po 6 mesiacoch od aplikácie a nespôsobujú žiadne nežiaduce účinky. To, že sa nite rozložia však neznamená, že sa končí aj ich účinok. V okolí aplikácie nití sa vytvára spojivové tkanivo, ktoré spôsobuje vypnutie pokožky, pričom spojivové tkanivo ostáva, aj keď sa niť rozloží a efekt liftu tak pokračuje po dobu ďalších dvoch rokov,“ hovorí MUDr. Kožuchová primárka kliniky ENVY a uznávaná odborníčka v oblasti dermatológie.

Zastavujú starnutie pokožky

   Happy lift nite alebo inak mezonite sú vyrobené z rovnakého materiálu ako vstrebateľné stehy, ktoré sa používajú na šitie rán. Sú však vylepšené a zostávajú v tkanivách dlhšie. Nite, ktoré sa používajú pri zákroku Happy Lift sú rôzne – hladké, so špirálovitým, skrutkovitým alebo zúbkovitým závitom. U posledných troch sú neoddeliteľnou súčasťou „mini zúbky“, ktoré po zákroku tvoria nosnú konštrukciu mäkkých tkanív, pod ktoré sú vkladané, čím sa určitým spôsobom zastavuje starnutie pokožky.

   Adeptka na premenu - Bibiana - pracuje ako fitness trénerka už 10 rokov. V minulosti sa fitnesu venovala aktívne, chodila na súťaže, čo si vyžadovalo tvrdú prípravu – pravidelné 2-fázové cvičenia a rôzne prísne diéty. Záťažové situácie a stres sa následne negatívne prejavili na vzhľade pokožky jej tváre oveľa skôr ako býva štandardom. Bibiana pri pohľade do zrkadla si želá vyzerať inak – chce späť svoju sviežu tvár bez stôp únavy, vrások a ochabnutej pokožky. „Pod nôž“ si ľahnúť ešte nechce a zmenu si praje prostredníctvom neinvazívneho zákroku. Na svojich klientov chce opäť pôsobiť sviežim a harmonickým dojmom.

Ideálny zákrok pre štyridsiatničky

   Metóda Happy Lift bola preto pre slečnu Bibianu ideálnym riešením. Približne v 40-ke sú prvé prejavy starnutia už pomerne viditeľné, pokožka tváre vädne a ochabuje, pričom na chirurgický zákrok je ešte pomerne skoro. Zákrok sa radí medzi neinvazívne ambulantné zákroky, realizuje sa bez použitia skalpela a nezanecháva žiadne jazvy. Ideálny vek na Happy Lift je medzi 40. - 50. rokom. „Zákrok je zároveň vhodné skombinovať s inými metódami – napríklad s ošetrením Ulthera alebo aplikáciou kyseliny hyalurónovej do oblastí vrások alebo oblasti líčok, kedy sa líčkam pridá objem, čo ešte viac osvieži a omladí celú tvár,“ dodáva MUDr. Kožuchová.

   Aplikáciou happy lift nití sa dajú nadvihnúť nie len oblasti líc, ale napríklad aj poklesnutá špička nosa, poklesnuté obočie, koža okolo dolnej čeľuste, alebo podbradku, nasolabiálne vrásky a tiež niektoré typy čelných vrások.

Ako prebiehal samotný zákrok?

   Počas vstupnej konzultácie na základe posúdenia stavu, štruktúry pokožky a veku slečny Bibiany sa rozhodlo, aký druh nití a koľko nití bude potrebných aplikovať. Pred zákrokom sa klientke na tvár po dobu 30 minút naniesol špeciálny krém, obsahujúci lokálne anestetikum, vykreslili sa miesta aplikácie nití - v oblastí líc a čela a následne sa zaviedli do podkožia jemné ihly už s navinutými niťami. Zákrok bol pomerne jednoduchý a trval približne 10 minút. Efekt bol viditeľný okamžite. Metóda liftingu má však kumulatívny nástup - rastie niekoľko mesiacov. Po zákroku sa u pani Bibiany vyskytlo jemné začervenanie a tiež modrinky, ktoré ale behom jedného týždňa úplne vymizli.

Bibiana: Úžasný efekt

   „Neskutočné, efekt bol viditeľný hneď na druhý deň. Zákrok dokázal vrátiť mojej tvári čas o niekoľko rokov dozadu - doslova som omladla a pleť mám opäť vypnutú. Okolie a priatelia si to tiež všimli a sú nadšení rovnako ako ja. Zákrok bolestivý nebol, pociťovala som iba pôsobenie nití a ich vypnutie. Som maximálne spokojná a ďakujem klinike ENVY za premenu. Môžem iba odporúčať.“

Niťový lifting

Související procedury

Čtěte více

Vyberte si prosím město
Vaší pobočky Envy