Wrinkles removal with hyaluronic acid

Lip-nasal groove removal, lifting the corners of the mouth and filling the volume of fallen cheeks.

Application of hyaluronic acid by an injection technique can effectively remove lip nasal grooves – wrinkles, extending from the bridge of the nose towards the corners of the mouth, raise the corners of the mouth, fill the volume of slightly fallen cheeks and also remove wrinkles between the eyebrows - glabela - (a combination of botulinum toxin and hyaluronic acid). The treatment is minimally painful when compared to the overall effect and satisfaction of the majority of clients.

Hyaluronic acid may be imagined as a "living water" from a well known Slovak fairy tale. Where it is applied, there skin comes into life. ENVY clinic offeres various kinds of the acid, which differ in their crosslink ability and thus the duration of the effect.

Non-crosslinked hyaluronic acid is used to rehydrate the skin in the form of mesolift- mesotherapy, crosslinked acid is used to fill - a two-crosslinked in the area of fine wrinkles, around the eyes, or the bags under the eyes, triple and more-crosslinked acid is used to fill deeper wrinkles .

Procedures in our clinic are performed by a recognized expert in Dermatology and Venereology. Dr. Zuzana Kožuchová.

 

The course of the treatment

 

During the application, specially designed syringes with slim needles are used, which do not leave any traces. The procedure is painless, as it is done under local anesthesia using a desensitizer cream. To each wrinkle, 3-4 punctures are applied with a small amount of material, as the amount of material depends on the depth of wrinkles. When applying acid, it is necessary to have a good estimate of the amount of applied material and also to estimate the determination of the correct depth of injection - the effect is significantly extended.

 

After the treatment

 

Immediately after the treatment, light redness and swelling at the treatment area may appear. This is a temporary condition, which usually disappears within one or two days up to a week. Two days after the treatment, the material is freely movable and is therefore not appropriate to use facial expressions in the treatment area. We also recommend not to touch this area. Also do not expose the treated area to intense heat - solarium, sunbathing, sauna or severe cold.

Hyaluronic acid is hydrophilic - it has an excellent feature to absorb water. The more water you drink the next few days, the effect will be more beautiful, stronger and more durable.

 

When hyaluronic acid can not be applied?

• While inflammation, herpes on the face, and bacterial, viral or other febrile illness, while taking medication to thin the blood - can cause significant bruising.

• Other aesthetic treatment in the area of application - chemical peeling, intense pulsed light, radiofrequency.

• Acid should not also be applied unless the client is planning over the next two weeks trip to a sunny country – it is necessary to avoid the direct sunlight two weeks after the application.

Odstránenie vrások kyselinou hyalurónovou

Aplikáciou kyseliny hyalurónovej injekčnou technikou sa dajú efektívne odstrániť noso-ústne ryhy(vrásky tiahnuce sa od koreňa nosa ku kútikom úst) a tiež odstrániť vrásky medzi obočím (glabela), v očnom okolí, v oblasti čela alebo úst. Zákrok je minimálne bolestivý. Pri tomto ošetrení využívame mezoterapeutické druhy kyseliny, vhodné na výplň vrások, hydratáciu tváre a spevnenie jej povrchu.

PRIEBEH ZÁKROKU:Pri aplikácii sa využívajú špeciálne navrhnuté striekačky s tenučkými ihlami, ktoré po vpichu nezanechávajú žiadnu stopu. Zákrok je nebolestivý, kedže sa vykonáva v lokálnom znecitlivení za použitia znecitlivejúceho krému. Do každej vrásky sa v podobe 3 - 4 vpichov aplikuje malé množstvo materiálu, pričom množstvo materiálu závisí od hĺbky vrásky. Pri aplikácii kyseliny je potrebné mať dobrý odhad na množstvo aplikovaného materiálu a tiež na odhad určenia správnej hĺbky vpichu – čím sa efekt výrazne predĺži.


Contouring tváre aplikáciou kyseliny HA

Ak by sme mali k tomuto zákroku priradiť nejaké celebritné meno, určite by znelo ,,Kardašianky“, a konkrétne Kylie Jenner. Či je jej neuveriteľná premena už priveľa, to záleží od vkusu a pohľadu každého z nás. Každopádne je contouring krásna a prepracovaná metóda, ktorá dokáže zvýrazniť pekné črty, jemne potlačiť nedokonalosti tváre, popr. ich vykorigovať, so zachovaním prirodzeného vzhľadu. Pri tomto zákroku dochádza k zvýrazneniu línie lícnych kostí, sánky a brady, zamaskujú sa kruhy pod očami, či vykoriguje nerovnosť nosa. Táto metóda je jedinečná, no absolútne prirodzená, nezmení vzhľad tváre ako takej.

PRIEBEH ZÁKROKU: Pred samotným ošetrením si lekár dôkladne zakreslí oblasti tváre, ktoré treba vyplniť alebo vymodelovať a ešte raz celý postup prekonzultuje s klientom. Následne sa pripravia vhodné druhy kyselín na tú-ktorú oblasť. Do ošetrovanej oblasti sa aplikuje primerané množstvo materiálu s obsahom kyseliny hyalurónovej. Aplikácia sa vykonáva elektronicky riadeným perom, dutou ihlou tzv. kanylou, alebo klasickou ihlou. Výber materiálu a zvolenie vhodnej aplikačnej pomôcky je na samotnom estetickom dermatológovi, ktorý berie do úvahy nielen miesto aplikácie, ale aj želaný efekt, ako napr. či potrebuje len pozdvihnúť oblasť líc, alebo aj vyplniť ich objem. Zákrok je nebolestivý, popr. mierne bolestivý vďaka špeciálnemu spôsobu aplikácie, ale taktiež pracujeme takmer výhradne s materiálmi, ktoré už obsahujú anestetikum, čím dochádza k znecitliveniu ošetrovanej oblasti počas samotného zákroku.


Korekcia nosa

Niekedy býva koža pokrývajúca nos veľmi tenká a má minimum podkožného tuku. Tento stav sa vekom ešte zvýrazňuje. Stráca sa tukové tkanivo aj nad kostennou časťou nosa a nerovnosti, ktoré boli „ukryté pod tukom“ sa zvýrazňujú, kostenné časti vystupujú do popredia. Pomocou kyseliny hyalurónovej dokážeme upraviť tvar nosa bez použitia skalpelu. Na daný zákrok používame tzv. tvrdšie typy kyselín, ktoré slúžia na modeláciu. Majú špeciálne upravené molekuly a preto sa neroztekajú a krásne držia tvar. Efekt zákroku je viditeľný okamžite a výsledkom je vyrovnanie nošteka, pozdvihnutie špičky nosa. Upraviť možno aj chrbát nosa (orlí nos alebo priehlbinku na nose).

PRIEBEH ZÁKROKU: Kyselina hyalurónová sa starostlivo aplikuje ihlou do vybraných častí nosa a vytvára sa želaný efekt. V daných oblastiach je vstrebávanie kyseliny pomalšie a  preto výsledný efekt má tendenciu pretrvávať i niekoľko rokov. Tento zákrok môže, ale nemusí byť súčasťou contouringu.


3D Lift

Vymodelovať a pozdvihnúť kontúry tváre alebo na dlhý čas odstrániť kruhy pod očami je možné na počkanie. ENVY 3D Lift ponúka okamžitý efekt omladenia vďaka jedinečnej kanylovej metóde aplikácie kyseliny hyalurónovej. Metóda vychádza z dlhoročných skúseností našich dermatológov na čele s primárkou kliniky ENVY MUDr. Zuzany Kožuchovej, ktorá túto metódu vyvinula a je školiteľkou tohto technicky náročného a precízneho omladenia tváre a dekoltu.

Vďaka metóde možno krásne vymodelovať lícne kosti, vyplniť kruhy pod očami alebo odstrániť nosovo-ústne ryhy. Tiež celkovo „pozdvihnúť a vymodelovať“ celú tvár, vrátane odstránenia vrások, a to iba dvoma vpichmi. Práve technicky náročná aplikácia rukami skúsenej dermatologičky ponúka úžasné výsledky bez bolesti, s následnou minimalizáciou modrín.

PRIEBEH ZÁKROKU : Pred každým zákrokom je dôležitá konzultácia, aby sa zladili predstavy klienta a odporúčania lekára. Konzultácia môže prebehnúť tesne pred ním, ale aj skôr, pretože ponúka možnosť zvážiť nutnosť ošetrenia. Pred samotným zákrokom sa dôkladne zakreslia oblasti tváre, ktoré treba vymodelovať alebo vyplniť. Následne sa na dané miesta pripravia správne typy kyseliny hyalurónovej. Aplikácia prebieha pomocou špeciálne upravených kanýl - tenučkých, dlhých dutých ihiel s tupým koncom. Pomocou jediného vpichu možno ošetriť veľkú časť problémovej oblasti.

Takýmto spôsobom doslova modelujeme kontúry tváre, vytvárame okrúhle dvihnuté líčka tam, kde v mladosti boli a starnutím povädli, dokážeme vymodelovať okrúhlejšiu bradu, prípadne skorigovať a vyrovnať nerovný nos.

Metóda je absolútne bezbolestná, pretože kyselina hyalurónová už obsahuje anestetikum. Miesto vpichu sa môže ešte navyše znecitlivieť aj lokálnym anestetikom.

Odstránenie kruhov pod očami

Kruhy pod očami sú jedným z najčastejších estetických problémov. Od 30. roku života sa u viac ako 50% žien vyskytujú kruhy pod očami. Pokožka okolo očí je veľmi citlivá, jemná a ľahko odhalí známky únavy, či starnutia. Kruhy pod očami môžu vznikať z rôznych dôvodov - únava, nedostatočné prekrvenie pokožky, alebo nezdravý životný štýl. Často môžu byť kruhy aj dedičné. Najprv sa objavujú v kútikoch očí, neskôr sa rozširujú, čo spôsobuje, že oči pôsobia smutne, unavene a vďaka tmavému zafarbeniu kruhov aj dosť výrazne.

PRIEBEH ZÁKROKU: Oblasť kruhov pod očami sa najprv vydezinfikuje. Následne prichádza samotná aplikácia kyseliny halurónovej v oblasti kruhov jemnou inzulínovou striekačkou, alebo kanylou, podľa typu kyseliny a stavu okolia oka. Do oblasti očí sa používajú kyseliny, ktoré nesmú ťahať vodu. Koža je tam extrémne citlivá a nemôže sa vytvoriť vačok. Tento druh kyseliny dokáže efektne vyplniť danú lokalitu bez vytvorenia opuchu alebo vačku.

Zákrok je iba mierne bolestivý – produkty určené na vyplnenie kruhov obsahujú lidokaín - anestetikum, ktoré znižuje bolestivosť a zabezpečuje optimálny komfort po celú dobu aplikácie. Výsledky sú viditeľné okamžite po aplikácii a vydržia v priemere 12 mesiacov (výsledky klinickej štúdie).

Zväčšenie pier, korekcia okolia pier

Plné, symetrické pery dokážu s celkovým dojmom tváre urobiť zázraky a zvýšiť vašu príťažlivosť. Kyselina hyalurónová sa na našej klinike aplikuje buď za účelom zväčšenia objemu pier - u klientok, ktoré nie sú spokojné s tvarom a veľkosťou pier, alebo za účelom odstránenia vrások z okolia pier - zvyčajne u starších klientok, či nerovnosti pier teda korekcia pier. Ako výplňový materiál sa používa kyselina hyalurónová určená priamo do pier, ktorá na rozdiel od iných kyselín minimalizuje vznik opuchov a uzlíkov. Pery budú mäkké, jemné a prirodzené.

PRIEBEH ZÁKROKU : Samotnému zákroku predchádza konzultácia, pri ktorej sa s klientkou dohodne na požiadavkách pre výsledný efekt pery. Zákrok zvyčajne delíme na dve aplikácie. Pri prvej aplikácii aplikujeme polovicu alebo až 2/3 ampulky. Druhá aplikácia sa uskutočňuje väčšinou po dvoch týždňoch, keď sa dopichuje zvyšok materiálu. U niektorých stálych klientok sa materiál zvyčajne aplikuje počas jedného sedenia- klientky už vedia aký efekt očakávajú a chcú. Dĺžka trvania samotného zákroku je 5 - 7 minút.

Tesne po zákroku je pera opuchnutá minimálne. Klientka môže pokračovať v bežnej dennej činnosti. Na pery si je možné ihneď naniesť aj rúž. Zvýšený opuch pery je ale možné očakávať hlavne ráno niekoľko prvých dní po zákroku - nie je to však žiadny extrém, ktorý by znemožňoval vykonávanie štandardných denných činností. Ranný opuch však v priebehu pár hodín ustupuje. Úplne vymiznutie opuchu a „usadenie“ materiálu je možné očakávať cca do 2 týždňov.

Novinkou v aplikácii je aj Volumizácia pier - Najnovšia metóda korekcie pier, ktorej výsledkom je prirodzený vzhľad pier. Vyrovná asymetrie, zväčší objem a dokonale vytvaruje pery. Pery si zároveň zachovávajú svoju mäkkosť.

Oficiálne uvádzaná dĺžka efektu zväčšenia pier výplňovým materiálom je 12 mesiacov. Z našich skúsenosti, však vieme, že efekt sa predlžuje aj o niekoľko mesiacov, v niektorých prípadoch aj na dva roky.


Omladenie rúk kyselinou hyalurónovou

Ak aj Vaše ruky začali vykazovať známky času a trápia Vás viditeľné šlachy a ,,scvrknutá pokožka" máme pre Vás dobrú správu. Aplikáciou špeciálnej kyseliny hyalúronovej kanylovou technikou dokážeme vymazať vystupujúce žily a prinavrátiť pokožke rúk plnosť a mladosť.

Kyselina hyalurónová je telu vlastná látka, vyskytujúca sa vo všetkých tkanivách živých organizmov. Svojou schopnosťou viazať vodu dokáže opäť vytvoriť stratený objem starnúcej pokožky.

Zákrok omladenia rúk je rýchly a veľmi efektný. Kyselinu hyalúronovú injektuje lekár pomocou kanyly jedným vpichom do priehlbín na chrbtoch rúk.  Nakoľko je použitá lokálna anestéza, zákrok je nebolestivý a pacient cíti len mierny tlak v mieste aplikácie. Celá procedúra trvá cca 30-40 minút. V mieste vpichu môže vzniknúť modrinka, avšak ani v deň zákroku nemusíte nejako obmedzovať bežné činnosti. 

Trvácnosť efektu je spravidla 1 rok.


Kedy sa kyselina hyalurónová nemôže aplikovať?

• Ide o zápal, herpetickú infekciu v oblasti tváre, bakteriálne, vírusové alebo iné horúčkovité ochorenie, užívanie liekov na riedenie krvi - môžu vzniknúť výrazné modriny.
• Iný estetický zákrok v mieste aplikácie - chemický píling, intenzívne pulzné svetlo, rádiofrekvencia.
• Kyselina by sa nemala tiež aplikovať, pokiaľ klientka plánuje počas najbližších dvoch týždňov cestu do slnečných krajín - dva týždne po aplikácii je potrebné vyvarovať sa priamemu slnečnému žiareniu.

 

Po zákroku

Bezprostredne po ošetrení sa môže objaviť ľahké začervenanie a opuch v mieste ošetrovanej oblasti. Ide o dočasný stav, ktorý spravidla mizne behom jedného či dvoch dní, maximálne do týždňa. Dva dni po zákroku je materiál voľne pohyblivý a preto nie je vhodné zapájať mimiku v ošetrovanej oblasti. Zároveň odporúčame nedotýkať sa danej oblasti.Ošetrenú oblasť tiež nevystavujte intenzívnemu teplu - solárium, opaľovanie, sauna a silnému chladu.

Kyselina hyalurónová je hydrofilná - má vynikajúcu vlastnosť absorbovať vodu. Čím viac vody v priebehu najbližších dní vypijete, tým bude efekt krajší, výraznejší a trvácnejší.

 

Korekcia nosovo ústnej vrásky

Vyplnenie nosovo ústnej vrásky

VIAC FOTO

Before & After

MORE PHOTOS

Special offer

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Prices

0,5mlfrom 160,- €
1mlfrom 260,- €
2mlfrom 500,- €
3mlfrom 730,- €

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

FAQs

Vaša otázka

Related articles

Need an advice?I HAVE QUESTION
Beauty is availablePROCEDURES ON LOAN

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.