Removal of birthmarks, warts or growths

Znamienko sa odstraňuje chirurgicky alebo špičkovým laserom

Birthmarks can be removed surgically or by professional lasers.

The surgical removal of the birthmark is accessed only in case of the real birthmark - pigmented nevus. In case of a mere outgrowth or senile wart, it is removed by laser. This is a quick and easy procedure. The best time to remove marks on the face, neck or body is autumn.

At our clinic, we often meet patients who come to examine their birthmarks. During the examination, we often find out that what patient often consideres the "birthmark", is just an ordinary growth or senile wart. Only after the dermatoscopic examination we can decide whether to remove a lesion from a health perspective, or if a patient wishes to remove it from an aesthetic point of view.

 

The course of treatment

Classic birthmarks - pigmented nevus cannot be removed by laser, because we know how dangerous they can be. The removal process is always necessarilly only surgical, with subsequent histological examination. Prior to the surgical removal of birthmarks, the area is made numb by local anesthesia, then the birthmark can be removed by surgical incision and intradernally stitched up. However, if the lesions are harmless and do not not show any signs of classic birthmark, the most ideal is to remove the lesion by laser. The procedure is usually performed without local anesthesia. For better comfort of the patient, the spot can be topically numbed. After anesthesia was applied, the laser head is placed on the top of the lesion and its ray quickly and easily burns the lesion out.

 

Convalescence

After the laser treatment, a light surface defect appears – burn/singe. High-end laser ensures that the wound does not bleed. Afterwards, a crust is created on the surface of the skin. After the crust disappears, the skin remains smooth and without scars. The whole healing process takes about 5-7 days. After the procedure, the patient can immediately easily do sports, go to work or have a shower.

The stitches are taken out between 7th and 14th day after the surgery. During this period, the patient should be cautious not to irritate the stitches.

Prices

Surgical removal of birthmark, wart or growth on the face and neck
firstfrom 45.- €
secondfrom 35.- €
thirdfrom 25.- €
fourth and nextfrom 15.- €
Price for laser removal depending on the size and number of growths
within 1 cm20 - 30.- €
above 1 cm35 - 45.- €
fourthfree
Surgery of ingrown nailsfrom 60.- €
Small pedunculated formationsfrom 10.- €
    Chcem sa objednať     

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Potrebujete konzultáciu?

Konkrétne detaily zákroku Vám doporučujeme dohodnúť si na osobnej konzultácii s lekárom. Lekár Vám navrhne najoptimálneší priebeh zákroku a vyráta presnú sumu zákroku. Vieme, že na prvom mieste je Vaše zdravie a spokojnosť.

V prípade akýchkoľvek otázok ešte pred konzultáciou, nám spokojne napíšte na recepcia@envyclinic.sk alebo použite našu online PORADŇU.

V ENVY samozrejme nájdete 100% diskrétnosť. 

Môžete sa spoľahnúť.

FAQs

Dobry den chcem sa informovat synovi boli laserom odstranene dve znamienka z krku 14.januara a nejak mu to tam okolo stale ma asi zle bud este tam ostalo alebo to rastie znovu.
Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či odstraňujete laserom aj kondylómy v okolí konečníka. Ak áno, dá sa aj hneď objednať? Bojujem s tým už rok a pol (verrumal, wartec, dusík, isoprinosine, imunoglukan, epigen sprej). Moja kožná lekárka mi odporúča buď laser alebo chir. zákrok. Ďakujem za odpoveď.
Dobrý deň mam bradavicu ci znamienko neviem urcit co to je.. na tvari a konkretne na nose a z estetickeho hladiska to nevyzera vobec dobre a chcela by som si ju dat odstranit dalo by sa objednat a prist na vysetrenie?..dakujem
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či sa dá laserom odstrániť výrastok v blízkosti oka tesne pod riasami. Ďakujem.
Dobrý deň, dlhé roky bojujem s bradavicami na nohách a rukách. Momentálne čakám druhé bábätko a bojim sa prenosu infekcie na neho. Chcela by som sa opýtať či sa to dá neako odstrániť aj v tehotenstve alebo je to príliš veľké riziko ? Už ma nebavia neustále mastičky a mrazenie dusíkom, ktoré je úplne bez výsledku. Ďakujem

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.