Envy Premeny

Eva - Získajte späť svoj pohľad plný radosti a očarujúcej iskry

Možno sa vás ľudia vo vašom okolí pýtajú, prečo ste smutní, unavení.... V mnohých prípadoch za to môže práve Váš pohľad. Práve kvôli previsu kože na horných viečkach na Kliniku estetickej a plastickej chirurgie ENVY prišla i pani Eva.

S pribúdajúcimi rokmi dochádza k tomu, že pokožka na očných viečkach stráca svoju elasticitu a pružnosť. Pokožka okolo očí je 15-krát jemnejšia ako pokožka tváre. Niet preto divu, že očné viečka starnú rýchlejšie. Vznikajú tak neestetické kožné previsy na horných viečkach a vačky na dolných viečkach. Pri nedostatočnej starostlivosti, či „vďaka“ genetickej predispozícii ich možno vylepšiť už len chirurgickým zásahom. Operácia, ktorá vám pomôže vylepšiť tento problém sa odborne nazýva blefaroplastika.

Blepharoplastika zmení pohľad

   Ide o kozmetické ošetrenie horných alebo dolných viečok, pri ktorom vám odstránia nadbytok kože, tuku, niekedy aj kruhového svalu z tejto lokality.Viečko je potom napnutejšie, čo samozrejme spôsobuje uvoľnenejší a viac rozjasnený výraz tváre, ktorý pôsobí veľmi omladzujúco.

   „Každý človek je individualita, každý má iný výzor a iný problém na riešenie, a preto aj typ operácie musí byť „ušitý na mieru“ pre každého pacienta. Dolné viečka je možné operovať kožným rezom, popod riasy dolného viečka, pričom sa odstraňuje ochabnutá koža a podľa potreby aj tuk. Niekedy však koža nie je až taká ochabnutá, skôr je prítomný nadbytok tuku v oblasti dolného viečka. V takom prípade sa môže tuk odstrániť z vnútornej strany viečka cez spojivku. Pani Eva chcela odstrániť nadbytočnú kožu horných viečok, ktoré jej posledné 4 roky prekážali vo videní, ale i celkovom výzore tváre. K tomu sa pridružil aj zápal tvárového nervu a jedna polovička tváre i oko poklesli viac. To bolo rozhodujúce,“ hovorí plastický chirurg Kliniky ENVY MUDr. Mahdi Nasab.

Jazva sa stratí v záhybe

Operácia prebehla v lokálnej anestézii, v ľahu na chrbte. Pri operácii sme odstránili vopred vyznačený nadbytok kože i nadbytok tuku.

  „Po dôkladnom meraní previsu kože sme skorigovali obidve očné viečka. Počas operácie sme s pacientkou komunikovali, cítila len nejaký ťah, ale nie bolesť. Operácia bola ukončená zastavením krvácania drobných cievok a zošitím kože viečok intradermálnym stehom. Rana sa teda nešila jednotlivými stehmi, takže jazva v neskoršom období stratí v očnom záhybe. Na operačnú ranu sme aplikovali špeciálny gél, ktorý slúži ako náhrada náplaste alebo obväzu. Okraje zošitej kože sme ešte fixovali náplasťovými stehmi –Steri-strip. Pacientka po operácii nemala prelepené oči krýcím obväzom, ale sterilnou náplasťou. Po operácii sme jej doporučili slnečné okuliare. Pod okom môžu byť modriny i opuchy. Bezprostredne po operácii prikladáme na oči studené obklady, ktoré tlmia bolesť. Zároveň pôsobia aj proti opuchom,“ vysvetľuje priebeh operácie MUDr. Mahdi Nasab.

Dĺžka operácie záleží od použitej techniky a skúseností chirurga. Horné viečka sa operujú približne 40 - 50 minút, dolné viečka 50 - 60 minút. Blepharoplastika môže prebiehať aj v celkovej anestézii. Vtedy sa často blepharoplastika kombinuje s operáciou poklesnutého obočia a čela (brow-liftingu) a poklesu tváre (face-liftingu). Blepharoplastika (operácia viečok) je vhodná pre ženy aj pre mužov, podstupujú ju všetky vekové kategórie. Pri dodržaní správneho technického postupu a detailnom prevedení táto operácia osvieži a omladí celú tvár.

Po operácii oddych

  Pani Eva mala prvé dni po operácii dodržiavať prísny pokojový režim, po výkone oddychovať v polosede - nemala by sa predkláňať, ani dvíhať žiadne ťažšie predmety, nemala by vykonávať činnosti, ktoré výrazne zvyšujú krvný tlak. Tým sa totiž zvyšuje riziko pooperačného krvácania s následným vznikom rozsiahlych modrín a opuchov. Veľmi dobré je prikladanie studených obkladov na operovanú časť oka. Neodporúča sa ani pozeranie televízie. Niekoľko nocí po výkone je vhodné spať so zvýšenou polohou hlavy na chrbte: obyčajne stačia 2 vankúše. Ak pacient leží na boku, viečko zvyčajne na tej strane viac opuchne. Lieky od bolesti väčšinou nie sú potrebné. Skôr je potrebné užívať lieky, ktoré odstraňujú opuchy.

  „Pacienti môžu vykonávať bežné denné činnosti už po niekoľkých dňoch. Stehy sme odstránili na 5 – 7 deň. Potom už môže mať dáma nanesený jemný make-up. Rany sa uzatvoria v priebehu 48 hodín. Jazvy sú spočiatku ružové, ale časomblednú, mäknú a sú menej viditeľné,“ dodáva MUDr. Mahdi Nasab.

EVA: Výsledok je neopísateľný

”Odporúčam každej žene,ktorá len trochu váha s týmto zákrokom. Výsledok a pocit je neopísateľný, moje sebavedomie narástlo. Teraz som hrdá a šťastná, že sa to podarilo a splnilo moje veľké očakávania.”

 

Read more

Please choose
the city of your branch