Envy Premeny

Mária - Keď pleť cestuje v čase

Za 45minút mínus 5, možno aj 8 rokov. Výsledok, ktorý vám pri pohľade do zrkadla zdvihne sebavedomie a poteší nielen oko, ale aj srdce. A to všetko bez použitia skalpela. Kombinácia kyseliny hyalurónovej a art-liftu je totiž dokonalým strojom času, čo do návratu k mladšej a vypnutej pleti.

Zrkadielko, zrkadielko povedzže mi...

Od istého času sa vám pohľad do zrkadla nie až tak páči. Poklesnuté kontúry tváre, ochabnutá pleť, vrásky...prehlbujúce sa vrásky. Problém, ktorý začína trápiť ženy, ktoré sa chcú páčiť v každom veku. To bol aj problém pani Márie, ktorá za svoju problémovú partiu označila spodnú časť tváre. Pribúdajúcimi rokmi sa práve táto oblasť pod vplyvom gravitácie, genetiky a tiež aj životosprávy akoby tlačí nadol a výrazne ochabuje. Do zmenárne organizovanej Klinikou Envy v Košiciach ju prihlásila dcéra a šikovné ruky pani primárky MUDr.Zuzany Kožuchovej sa postarali o dokonalý skok v čase. „Cieľom našej premeny bolo pozdvihnúť kontúry tváre, ktoré vekom akoby padajú, či už vplyvom úbytku kolagénu alebo iných faktorov,“ vysvetlila na úvod pani doktorka dodajúc, že „najväčšie prejavy starnutia sa prejavujú práve v oblastiach strednej a spodnej časti tváre.“

Krok č.1 - Kyselina hyalurónová - ENVY 3D LIFT

Vzhľadom na svoj vek mala pani Mária pleť celkom zachovanú, no ako sama prízvukovala, začali jej dosť vadiť poklesnuté kútiky úst, ochabnuté kontúry tváre a „pokrčená“ brada. Pani doktorka v úvode ošetrenia na pacientkinej pleti ceruzkou naznačila, čo použitie kyseliny vďaka presným vpichom spraví s kontúrami tváre. Použila sa vysoko kvalitná kyselina hyalurónová Teosyal, ktorá má hydratačný a zároveň aj volume efekt (objemový). Tá sa aplikovala pozdĺž línie lícnej kosti, kde sa postupne rozloží a vytvorí efekt plných líc, čím zároveň pozdvihne kontúry tváre, ktoré sa tým, že sa na kyselinu bude viazať voda, aj krásne vypnú. Estetickým problémom č.2, ktorý netrápil len pani Máriu, ale zaoberajú sa ním aj ženy okolo 30-ky, bola nasobiálna ryha, resp. nosovo-ústna vráska. Tento kozmetický problém bol vyriešený pár vpichmi a kyselina vyplnila ryhy, po ktorých na pravej ani na ľavej strane neostalo ani stopy. Rovnakým spôsobom, sa vyrovnala „pokrčená brada“, keď pani doktorka Kožuchová cez malú kanylu vyplnila neželané vrásky a ochabnutia. Dokonalou bodkou za mladším vzhľadom bolo zvýraznenie kontúr pier, ktoré sa po tomto zákroku okamžite vyplnili a zdvihli ochabnuté kútiky úst. „Vôbec to nebolelo,“ komunikovala pacientka počas omladzovacieho zákroku s pani doktorkou.

Treba zdôrazniť, že metóda ENVY lift bola vyvinutá dermatologičkou a školiteľkou aplikácie kyseliny hyalurónovej a botulotoxínu MUDr. Zuzanou Kožuchovou. Metóda vychádza z jej dlhoročných skúseností aplikácie kyseliny hyalurónovej u množstva klientov. Metóda kanylovej techniky je síce jedna z najpopulárnejších vďaka svojmu úžasnému efektu, ale ide zároveň o jednu z najnáročnejších techník omladzovania tváre, ktorá patrí do rúk iba dermatológom s dostatočnými skúsenosťami.

 

 

Krok č.2 - ART LIFT – niťový lifting

Aby bol výsledok čo najdokonalejší a vypnutie spodnej časti tváre prirodzené, bolo potrebné použiť nite, čím sa prešlo plynulo k druhej fáze premeny. Zákrok je nebolestivý, pacientka len chvíľami pociťovala jemné ťahanie v oblasti spánkovej kosti krátko po aplikácii nite, čo primárka označila za bežný jav, ktorý odoznie do pár minút.

Aby ste si vedeli predstaviť, čo pani Mária podstúpila, treba vedieť, že Art lift je revolučná mini invazívna metóda faceliftingu, vychádzajúca z niťového liftingu. „Výhodou tohto niťového oproti tomu chirurgickému je to, že nespôsobuje takú devastáciu tváre, a teda nie je nutné byť dlhodobo na PN-ke ani nie je potrebné nosiť žiadne závesy tváre. Už po pár dňoch sa človek môže plnohodnotne začleniť do spoločnosti,“ vysvetľovala MUDr.Kožuchová výhody nití, pričom šikovne a istou rukou tvarovala pevné kontúry pleti pani Márie, ktorú do Premeny – pod hlavičkou ENVY Kliniky prihlásila dcéra. „Na začiatku sa mi to zdalo prehnané, no napokon som sa rozhodla, že využijem prejsť touto premenou, po ktorej túži nejedna žena,“ pousmiala sa pacientka po zákroku, viditeľne spokojná s výsledkom, ktorý ju omladil.

Za pomoci použitia iba 2 špeciálne upravených mezonití značky HAPPY LIFT indikovaných pre oblasť líc, sa pozdvihne stredná časť tváre– smerom od kútikov úst k lícnym kostiam. Aplikovaním mezonití  sa dosiahne v oblasti líc a tváre dlhotrvajúci efekt napnutia pokožky a vydefinovania lícnych kostí bez pridania objemu. Do pokožky líc sa aplikujú absorbovateľné vlákna, ktoré okrem vypnutia pokožkyzároveň aktivujú produkciu kolagénu.Výsledkom je pozdvihnutie línií tváre a dokonalé vypnutie pleti aplikovanej oblasti. Tvár získava nový, svieži a mladistvejší vzhľad. „Viete, aj keď používam kvalitné krémy, vidím teraz po zákroku, že už neboli až tak dostačujúce pre potreby mojej pleti. Nesmiernou výhodou a fakt, ktorý má úplne presvedčil absolvovať Art-lifting bolo, že sa ihneď môžem začleniť do bežného, aj spoločenského života, tešila sa pani Mária, ktorá ako vyhlásila, bola s konečným výsledkom „veľmi spokojná a odporučila by som ho každej žene, ktorá túži po takejto premene.“

Zákrok je vhodný pre ženy po 40ke, kedy pleť začína výraznejšie strácať svoje kontúry a ochabuje v strednej a spodnej časti tváre. V kombinácii so spomínanou kyselinou hyalurónovou ide o dokonalý omladzovací efekt, ktorý vám dodá objem (kyselina hyalurónová) a pozdvihne kontúry tváre (nite). A vy pri pohľade do zrkadla objavíte svoju pleť spred niekoľkých rokov. Nuž a fráza: vek je len číslo, dostane zrazu úplne iný rozmer.

MÁRIA - KEĎ PLEŤ CESTUJE V ČASE

Read more

Please choose
the city of your branch