Envy Premeny

Omladnúť sa dá rýchlo a bezpečne, Petra a Miroslava

Hovorí sa, že jediná spravodlivosť na svete je, že všetci starneme. No nie všetky sa z vrások smiechu tešíme. Ak aj vy patríte k tým, ktoré vek radšej merajú skúsenosťami, ako čiarkami na tvári, máme pre vás dobrú správu – omladnúť sa dá rýchlo a bezpečne! Aplikácia kyseliny hyalurónovej alebo botulotoxínu vám umožní s úsmevom tvrdiť, že vek je iba číslo. Vrásky ho už totiž prezrádzať nebudú!

Obe metódy môžete bezpečne a (takmer) bezbolestne podstúpiť na klinike estetickej medicíny ENVY. „Aplikácia kyseliny hyalurónovej a botulotoxínu patria k zlatým štandardom klinickej korektívnej medicíny na celom svete,“ hovorí MUDr. Zuzana Kožuchová, primárka oddelenia dermatológie kliniky ENVY.

„Klienti a lekári na kyseline hyalurónovej oceňujú jej bezpečnosť a takmer nulové riziko po zákroku.“ Táto kyselina je telu vlastná látka, ktorá je súčasťou ľudských tkanív. „Nachádza sa v celom organizme a koža obsahuje asi polovicu jej celkového množstva.“ Vekom jej však náš organizmus produkuje stále menej, čo vedie k starnutiu pokožky. „Je to spôsobené najmä úbytkom vody, ktorá je v tkanivách viazaná pomocou tejto kyseliny. Vďaka aplikácii kyseliny hyalurónovej je pokožka po zákroku schopná udržať si viac vlhkosti a stimulovať tvorbu kolagénu a elastínu. Tá potom vyzerá sviežejšie, hladšie a mladšie.”

Ako zákrok prebieha? „Do oblasti vrásky sa injektuje primerané množstvo gélu s obsahom kyseliny hyalurónovej,“ vysvetľuje MUDr. Kožuchová, ktorá pri práci využíva inovatívny prístroj, TEOSYAL®PEN. Ten nadchol odborníkov na celom svete natoľko, že mu na prestížnom kongrese v Paríži udelili ocenenie za najlepší prístroj estetickej medicíny. „Vďaka elektronicky riadenej aplikácii je injektovanie veľmi šetrné, maximálne bezpečné a absolútne precízne. Je možné využiť ho na vyhladenie všetkých druhov vrások, ale najviac ho pacienti oceňujú na citlivých miestach, ako sú pery či jemné povrchové vrásky.“ Prístroj umožňuje lekárom rovnomerne aplikovať aj tie najmenšie množstvá kyseliny hyalurónovej, čo vedie k dokonalému a prirodzenému výsledku.

TEOSYAL®PEN je obľúbeným pomocníkom aj pri tzv. contouringu – modelovaní kontúr tváre.Ide o krásnu a prepracovanú metódu, pri ktorej sa pomocou kyseliny hyalurónovej zvýraznia línie lícnych kostí, sánky a brady, zamaskujú sa kruhy pod očami. Táto metóda je jedinečná, absolútne prirodzená a nezmení vzhľad tváre ako takej."

Aplikáciu kyseliny hyalurónovej absolvovala na klinike ENVY aj pani Petra, 34r. „V priebehu minulého roka sa mi podarilo schudnúť 15 kíl. Hoci som sa z toho veľmi tešila, cítila som, že koža mi ochabla a kontúry tváre neboli, aké by mali byť,“ vraví profesionálna vizážistka, ktorá si na tvár a dokonalosť potrpí. Zo zákroku strach nemala, napriek tomu ju milo prekvapilo, že aplikácia bola bezbolestná.

Z výsledku sa tešila hneď po skončení sedenia, na kontrole o mesiac však doslova žiarila šťastím. „Cítim sa, akoby som spala denne dvanásť hodín v kuse. Moja pleť je krásne napnutá a oddýchnutá.“ Prvé reakcie okolia zaznamenala Miroslava, 28r. už po pár dňoch po zákroku. „Ľudia sa ma pýtali, či som bola na dovolenke, lebo vyzerám výborne,“ dodáva spokojne Miroslava.

Po aplikácii kyseliny hyalurónovej je nutné dbať na pitný režim! „Po zákroku je efekt síce viditeľný, ale nie plne rozvinutý. Keďže táto kyselina viaže vodu, čím viac tekutín v prvých dňoch vypijete, tým je efekt krajší a trvácnejší.“ Po zákroku sa musíte dva týždne vyvarovať priamemu slnečnému žiareniu a dbať by ste mali aj na to, aby vám kyselinu hyalurónovú aplikoval iba atestovaný dermatológ alebo plastický chirurg s platným certifikátom o spôsobilosti jej aplikácie.

K najčastejšie využívanej metóde v boji proti vráskam, patrí aplikácia botulotoxínu. „Je bezpečný a má minimum nežiaducich účinkov,“ vysvetľuje MUDr. Kožuchová.

Botulotoxín je produkt baktérie Clostridium botulinum. V medicíne ho najprv na liečbu využívala neurológia, urológia a očné lekárstvo. Postupne našiel uplatnenie i v estetickej medicíne, najmä pri korekcii vrások. „Tie sa tvoria sťahom mimických svalov. Malou dávkou enormne zriedeného roztoku botulotoxínu dôjde k ich ochabnutiu a tým k vyhladeniu vrások.“ Látka totiž zabraňuje prenosu nervového vzruchu na sval, ktorý sa dočasne inaktivuje.

Najčastejšie sa aplikuje medzi obočie, do oblasti čela a okolia očí. Keďže sa na to používa veľmi tenká ihla a ide vždy iba o pár vpichov, je zákrok takmer bezbolestný. „Botulotoxín sa využíva aj vo forme mezobotoxu, čo je trojnásobne riedenie oproti bežnej aplikácii. Tá sa používa pri jemných povrchových vráskach, napr. na lícach, na brade, či na krku. Výsledkom je relaxovaná koža.“

Za dolnú vekovú hranicu na túto procedúru sa považuje 25-30 rokov. „Zásadou je ovplyvniť vrásky, kým sú iba mimické a nie zafixované. To znamená, že sa vytvoria pri grimase a potom opäť zmiznú. Hlboké trvalé vrásky sa už ošetrujú horšie a obyčajne je nutné kombinovať ich s inými metódami omladzovania.“

Efekt po aplikácii nastupuje do dvoch týždňov a pretrváva podľa miesta aplikácie 4-6 mesiacov, pri opakovaných aplikáciách sa efekt predlžuje.

„Prednedávnom ma na klinike navštívila kamarátka - chcela riešiť vrásky na čele. Mala totiž pocit, že sú mimoriadne hlboké. Keďže sa stretávame pravidelne, vedela som, že vrásky na čele problémom nie sú. Omnoho viditeľnejšie boli tie okolo očí, ktoré sa pri rozprávaní a usmievaní prehlbovali až do polovice líc. Tie si, samozrejme, nevšimla, pretože keď sa dívame do zrkadla, prirodzene sa nastavujeme tak, ako sa chceme vidieť a nie sme v pohybe, takže nevidíme chyby, ktoré sa prejavujú pri mimike. Márii som vysvetlila svoj pohľad na jej problém, a aj keď s ním nebola úplne stotožnená, zverila sa mi do rúk,“ opisuje príbeh jednej zo svojich klientok MUDr. Kožuchová. Tá pani Márii aplikovala botulotoxín do oblasti vonkajších kútikov očí. „Keď sme sa po niekoľkých dňoch opäť stretli, bola nadšená. To, že podstúpila nejaký zákrok, si nikto nevšimol. Zato zrazu dostávala komplimenty, aká je krásna, oddýchnutá, rozkvitnutá... Túto zmenu spôsobilo minimálne množstvo botulotoxínu!“ teší sa spolu s pani Máriou MUDr. Kožuchová.

Read more

Please choose
the city of your branch