MIKLOSKO

SPOLOČENSKÁ KOLEKCIA 2017

Spoločenská kolekcia ateliéru MIKLOSKO, venovaná prevažne plesovej sezóne 2017, bola tentokrát predstavená v metropole východného Slovenska. V impozantnom prostredí historickej sály Východoslovenskej galérie malo košické publikum opäť jedinečnú možnosť vzhliadnuť aktuálne kreácie návrhárovej najobľúbenejšej kolekcie, ktorá je charakteristická vysokou eleganciou, efektnými prvkami a okázalým štýlom. Výnimočnosť prehliadky bola zároveň v jej načasovaní – je totiž prvou z troch, ktoré sú súčasťou oslavného roku 2017 spojeného s 20. výročím značky MIKLOSKO Fashion Design. Po celý nasledujúci rok sa fanúšikovia tvorby Fera Mikloška môžu tešiť na ďalšie skvelé prekvapenia!

Subtílne línie a jednoduché strihy ako nosné prvky Spoločenskej kolekcie 2017 dokonale vyzdvihujú ženské krivky vďaka spojeniu s opulentnejšími materiálmi. Dlhé večerné šaty a veľké róby vynikajú prevažne v pútavej jednofarebnosti a detailnej štruktúre bez výraznejších vzorov.

Módnu prehliadku opäť poctila svojou účasťou úradujúca Miss Slovensko 2016 Kristína Činčurová, ktorá na záver predviedla svadobné šaty. Model s čistou líniou vytvorený z krešovaného zamatu slonovinovej farby kontrastne ozvláštnili pásy zo Swarovského krištáľov a perličiek umiestnené na páse, ramenách, chrbte a krku ako jemný obojok. Čierny flitrový dámsky smoking predstavoval zase štýlový a nečakaný protipól v rámci netradičnej svadobnej dvojice.

Samotná akcia však mala aj iný rozmer. Z jedného nápadu sa totiž stal zvyk a zo zvyku tradícia, ktorá sa z roka na rok stretáva z čoraz väčším ohlasom. Ide o charitatívnu časť slávnostného večera, v rámci ktorého mohli pozvaní hostiauž po tretíkrát   podporiť charitatívny projekt ENVY4DebRA. MIKLOSKO a KVETY GAROMI pripravili na tento účel  špeciálnu produktovú líniu doplnkov.. Výťažok z predaja tejto nielen na pohľad krásnej, ale aj svojím poslaním výnimočnej kolekcie, bol v plnej výške venovaný občianskemu združeniu DebRA SR, jedinému občianskemu združeniu, ktoré združuje nielen pacientov s chorobou motýlích krídiel – epidermolysis bullosa (EB) a ich rodiny, ale aj ich podporovateľov a priateľov z celého Slovenska. Dobročinný projekt ENVY for DEBRA vznikol vďaka spolupráci ENVY kliniky estetickej medicíny a neziskovej organizácie DEBRA a výraznej účasti renomovaného návrhára Fera Mikloška.  

Epidermolysis bullosa (ED), alebo inak nazývaná choroba motýlích krídel je ochorenie, ktoré patrí celosvetovo medzi zriedkavé ochorenia. Vo svete sa zriedkavé ochorenia označujú ako choroby siroty - venuje sa im málo pozornosti a na ich liečbu, výskum a podporu chorých nie sú peniaze. 80% týchto chorôb má genetický pôvod - takto je to aj v prípade ED. Jedná sa o pľuzgiernaté ochorenie kože, ktoré postihuje 2 – 4 osoby na 100 000 obyvateľov, pričom postihnutými sú najmä deti. Pokožka pacientov je extrémne zraniteľná a vyžaduje si sústavnú starostlivosť. Na obväzovanie je napríklad potrebné veľké množstvo obväzového materiálu, ktoré je poisťovňami často limitované.

„DebRA SR si od svojho vzniku v roku 2009 kladie za hlavný cieľ šírenie povedomia o chorobe motýlích krídel – epidermolysis bullosa medzi širokou laickou, ale aj odbornou verejnosťou a predovšetkým skvalitnenie každodenného života pacientov a ich rodín, nechala sa počuť predsedníčka správnej rady DebRA SR Beáta Ramljaková.

 „Radi by sme týmto dobročinným projektom podporili nielen samotných pacientov, ale aj ich rodiny, ktoré túto pomoc rozhodne potrebujú. Taktiež osveta o tejto, žiaľ, zatiaľ nevyliečiteľnej a závažnej chorobe je na Slovensku minimálna. Veríme, že týmto projektom a tiež udalosťou prispejeme svojou trochou k väčšej informovanosti a šíreniu osvety o tejto závažnej chorobe,“ hovorí riaditeľka kliniky ENVY Natália Selveková.

 

Druhý ročník ENVY4DebRA – MIKLOŠKO FASHION NIGHT 2015

Rok sa s rokom stretol a opäť je tu výnimočná udalosť v podobe dobročinného projektu na podporu ľudí trpiacich chorobou motýlích krídel ENVY4DebRA.

Už 15.decembra 2015 o 19,00 sa v Košiciach uskutoční exkluzívna módna prehliadka kolekcie plesových šiat.

Modely na prichádzajúcu sezónu pochádzajú z dielne úspešného návrhára Fera Mikloška.A to nie je všetko, jeden z týchto modelov môže byť Váš. Počas večera budete môcť vydražiť 3 z originálnych šiat, navrhnutých práve pre túto príležitosť. MIKLOŠKO FASHION DESIGN predstaví tiež limitovanú kolekciu doplnkov, ktoré vznikli v rámci projektu ENVY4DebRA. Svoje práce odprezentujú aj študenti stredných odborných škôl. Večerným programom MIKLOŠKO FASHION NIGHT 2015 v Košiciach bude sprevádzať moderátorka Adela Banášová.

Výťažok z podujatia poputuje organizácii DebRA SR, ktorá pomáha pacientom s chorobou motýlích krídel a ich rodinám. Po minulom viac ako úspešnom prvom ročníku, kedy sa vyzbieralo 5000 euro sa tešíme, že opäť aj vďaka Vám pomôžeme.

Druhý ročník projektu ENVY4DebRA vznikol spoluprácouENVY, kliniky estetickej medicíny a neziskovej organizácie DebRA SR. Nebol by tu však bez nadšenia pre dobrú vec a kreativity renomovaného slovenského návrhára Fera Mikloška.

„Radi by sme týmto dobročinným projektom podporili nielen samotných pacientov, ale ajich rodiny, ktoré túto pomoc rozhodne potrebujú. Krásny nápad: krehká koža pacientov s chorobou motýlích krídel, ktorej pomáhajú nápadité modely z rovnako jemných materiálov od Fera Mikloška. Veríme, že projekt ENVY4DebRA ako aj MIKLOŠKO FASHION NIGHT 2015 prispejú k väčšej informovanosti a šíreniu osvety o tejto závažnej chorobe,“ hovorí riaditeľka kliniky ENVY Natália Selveková.

„DebRA SR si od svojho vzniku v roku 2009 kladie za hlavný cieľ šírenie povedomia o chorobe motýlích krídel – epidermolysis bullosa medzi širokou laickou, ale aj odbornou verejnosťou. Svojimi aktivitami prispievame k skvalitneniukaždodenného života pacientov a ich rodín. Víziou DebRA SR do budúcnosti je kvalitná zdravotná starostlivosť pre všetkých pacientov so zriedkavými chorobami. Ďakujeme všetkým, ktorí sa na projekte ENVY4DebRA podieľajú,” dopĺňa predsedníčka správnej rady DebRA SR Beáta Ramljaková.

Epidermolysis bullosa (EB), nazývaná tiež choroba motýlích krídel je ochorenie, ktoré celosvetovo patrí práve do skupiny zriedkavých chorôb. Za také choroby, považujeme chronické, závažné, život ohrozujúce choroby, ktoré postihujú nie viac ako 5 z 10 000 obyvateľov EÚ. Ani v prípade EB tomu nie je ináč. EB je vrodená, pľuzgiernatáchoroba kože genetického pôvodu. Postihuje 2 – 4 osoby zo100 000 obyvateľov. Pacienti so závažnými formami sa nedožívajú dospelého veku, postihnutými sú najmä deti. Koža, ale aj sliznice pacientov s chorobou motýlích krídel sú extrémne zraniteľné. Vyžadujúsi sústavnú odbornú starostlivosť (dezinfekčné roztoky, špeciálne sterilné krytia, masti, krémy).

Ako sa vraví, kto dáva, dvakrát dáva.Vtomto prípade to platí niekoľkonásobne viac. Preto si zaznačte termín 15.12.2015 19,00 v Kulturparku Košice, kde sa počas večera nielen zabavíte, ale aj pomôžete tým, ktorí to potrebujú. Večer plný krásnych šiat a doplnkov zrazu dostane úplne iný rozmer.

Vidíme sa v Kulturparku Košice!

http://www.debra-slovakia.org/eb/19/33/co-je-epidermolysis-bullosa

 

Kalendár ENVY4DEBRA 2015

dobročinný projekt pre ľudí s chorobou motýlích krídel

Kalendár ENVY4DEBRA na rok 2015 vyrobila vo svojej produkcii klinika ENVY na svoje náklady a celý výťažok z predaja putuje organizácii DebRA SR, na podporu rodinám detí trpiacich chorobou motýlích krídel...

Podpora chorých a súťaž o atraktívny balíček kozmetiky RENLIVE

Pomôžte nám ešte pomôcť... Ak Vám chýba doma alebo v práci kalendár na rok 2015, stále je tu možnosť objednať kalendár ENVY4Debra a podporiť tých, ktorí to potrebujú.

 

Krst kalendára ENVY4DEBRA

dobročinný projekt pre ľudí s chorobou motýlích krídel

Dobročinný projekt ENVY for DEBRA, ktorý vznikol vďaka spolupráci ENVY Kliniky estetickej medicíny a neziskovej organizácie DebRA SR vyvrcholil minulý týždeň krstom kalendára, ktorý odštartoval jeho predaj. Výťažok poputuje tým, ktorí húževnato bojujú s touto krutou chorobou.

Nafotenia a krstu kalendára sa zúčastnilo mnoho známych osobností. Projekt bez nároku na honorár podporili módni tvorcovia Jitka Klett, Fero Mikloško, zo sveta modelingu Miss Universe Silvia Prochádzková, Miroslava Luberdová, Romana Škamlová, Eva Rezešová-Džodlová a Adam Bárdy, z hudobného priemyslu Martin Valihora, Samuel Tomeček, zo športového sveta brankár HC Slovan Jaroslav Janus a tiež hovorkyňa nitrianskeho hokejbalového klubu Kristína Kormúthová.

Dobročinný večer spríjemnila módna prehliadka Jitky Klett a tiež vystúpenia Anity Soul, Sama Tomečka, Martina Valihoru, klaviristu Eugena Vizváryho a DJ Spina. Počas večera prebehla dražba klobúka moderátorky a modelky Jany Mutňanskej z FTV, večere s Kristínou Kormúthovou, súkromného koncertu Sama Tomečka a tiež troch obrazov akademického maliara Petra Cvika.

Radi by sme týmto dobročinným projektom podporili nie len samotných pacientov, ale aj ich rodiny, ktoré túto pomoc rozhodne potrebujú. Taktiež osveta o tejto žiaľ zatiaľ nevyliečiteľnej a závažnej chorobe je na Slovensku minimálna. Veríme, že projekt a tiež táto udalosť prispejú svojou trochou k väčšej informovanosti a šíreniu osvety o tejto závažnej chorobe,“ hovorí riaditeľka kliniky ENVY Natália Selveková.

DebRA SR si od svojho vzniku v roku 2009 kladie za hlavný cieľ šírenie povedomia o chorobe motýlích krídel – epidermolysis bullosa medzi širokou laickou, ale aj odbornou verejnosťou a predovšetkým skvalitnenie každodenného života pacientov a ich rodín. Víziou DebRA SR do budúcnosti je kvalitná zdravotná starostlivosť pre všetkých pacientov so zriedkavými chorobami. Ďakujeme všetkým, ktorí sa na projekte ENVY FOR DebRA podieľali.,” dopĺňa predsedníčka správnej rady DebRA SR Beáta Ramljaková.

Choroba motýlích krídiel, odborne nazývaná Epidermolysis bullosa (EB) je zriedkavé pľuzgiernaté ochorenie kože, ktoré postihuje 2 – 4 osoby na 100 000 obyvateľov. Príčina choroby je genetická a ochorieť môže každý. Počas vývoja plodu v tele matky dôjde zvyčajne náhodne k zmene jedného z génov, ktorý je zodpovedný za štruktúru a pevnosť kože. Zmeny v géne môžu byť rozdielne a aj preto rozoznávame viaceré formy EB: od veľmi závažných - ťažko zlučiteľných so životom až po jej mierne formy, kedy je koža poškodená na namáhaných miestach akými sú najmä chodidlá a dlane. EB je neliečiteľná.
Pacienti s chorobou motýlích krídiel potrebujú nielen odbornú zdravotnú starostlivosť, ale aj podporu v podobe informovanej spoločnosti, spolužiakov, kolegov a priateľov.

Výťažok z dražby a predaja kalendára zabezpečí pre chorých dostatok špeciálneho obväzového materiálu, krémov, bezšvíkového oblečenia, umožní rodinám rekondičné pobyty a prispeje tiež na zorganizovanie pravidelných stretnutí, kde majú pacienti možnosť nielen vzájomnej výmeny skúseností, ale predovšetkým možnosť odborných konzultácií.

Podpora pre chorých s chorobou motýlích krídel – predaj charitatívneho kalendára:
http://www.debra-slovakia.org/udalosti/0/100/kalendar-envy-for-debra-2015

http://m.topky.sk/cl/13/1442449/Vecer-dobrocinnosti----krst-kalendara-ENVY4DebRA-2015

pre viac informácií:
Ing. Manuela Kočišová
mail: manuela.kocisova@gmail.com
tel.: 0918 187 811

(Tlačová správa 03.12.2014)

 

Projekt ENVY4DEBRA

Projekt ENVY for DEBRA SR je spoluprácou ENVY kliniky estetickej medicíny v Košiciach a organizácie DebRA SR, ktorá podporuje ľudí so zriedkavou nevyliečiteľnou chorobou motýlích krídel - Epidermolysis bullosa.

Od roku 2009 sa DebRA SR venuje rozširovaniu všeobecného povedomia o tejto zriedkavej chorobe a zapája sa do národných, ale aj do medzinárodných aktivít spojených s EB. Je nositeľkou myšlienky a založenia Slovenskej aliancie zriedkavých chorôb na Slovensku a jej víziou do budúcnosti je zlepšenie kvality zdravotnej starostlivosti o pacientov so všetkými zriedkavými chorobami na Slovensku.
To všetko prostredníctvom práce a aktivitách na Národnom pláne pre zriedkavé choroby na Slovensku a každoročnou kampaňou ku Dňu zriedkavých chorôb, ktorý si pripomína celý svet v posledný februárový deň. Aj dátum je symbolický a zriedkavý - 29.2. raz za 4 roky. Preto ak nie je práve priestupný rok, je to každoročne posledný februárový deň 28.2.

V tomto roku prebieha kampaň rozširovania povedomia o ZCH (zriedkavých chorobách) nepretržite od februára tohto roka, a to Putovnou výstavou "ZRIEDKAVÉ CHOROBY SÚ MENEJ ZRIEDKAVÉ AKO SA ZDÁ. NA SLOVENSKU NIMI TRPÍ PRIBLIŽNE 300 000 ĽUDÍ". Je prezentáciou konkrétnych ZCH na 6 kappa plagátoch, ktoré sú vypoveďami jednotlivých pacientov so ZCH. Zároveň je informačnou kampaňou, vďaka dostatočne veľkému ihlanu, na ktorom sú prezentované organizácie na Slovensku, ktoré sa venujú pacientom s jednotlivými ZCH.

Klinika estetickej medicíny ENVY si vybrala DEBRU SR, aby prostredníctvom nafotenia kalendára, ktorého sa zúčastnili a zúčastnia známe tváre spoločenského života na Slovensku podporila ľudí žijúcich s EB a upozornila tak na jednu zo zriedkavých chorôb - Epidermolysis bullosa. Výťažok z predaja tohto kalendára bude použitý na pomoc pacientom a rodinám, kde niektorý člen trpí chorobou motýlích krídel, v rámci štatútu a stanov organizácie DebRA SR.
Zároveň je spolupráca, fotenie, krst a uvedenie kalendára do predaja príležitosťou pripomenúť si svetový týždeň povedomia o EB (EB awareness week), ktorý bude posledný októbrový týždeň.

kontakt: DebRA SR
DFNsP Bratislava, Detská dermatovenerologická klinika
Limbová 1, 833 40 Bratislava

Choroba “motýlích krídel“

Choroba „motýlích krídel“ je zriedkavé ochorenie, o ktorom málokto vie, ale napriek tomu veľmi závažné ochorenie kože, ktoré sťažuje život pacientom a ich rodinám vo veľkej miere. Nie nadarmo sa o ňom hovorí, ako o najhoršej chorobe, o ktorej ste ani nepočuli. Epidermolysis bullosa (EB) je oficiálny názov pre toto dedičné ochorenie, ktoré postihuje malé deti alebo deti v puberte.

Koža pacienta je veľmi krehká a extrémne zraniteľná. Preto sa na označenie týchto pacientov používa aj označenie „motýlie deti“, keďže ich pokožka je jemná ako motýlie krídla. Pacientom s EB chýba určitý druh proteínu v koži, čo zapríčiňuje poškodenia a pľuzgiere na koži, už pri drobnom tlaku alebo trení. Choroba má rôzne formy a od toho aj závisí, ako závažný dopad má na pacienta. V miernejších formách, pacienti nemôžu nosiť napríklad hodinky, či náramky, aby sa ich koža neporanila. Pacienti s ťažšími formami musia mať obviazané končatiny alebo celé telo a niektorí neskôr končia na vozíku, kvôli bolestiam pri chôdzi.

Pre pacientov s týmto ochorením, pre ktorých je život ťažký nie len po fyzickej časti, je choroba aj finančne nákladná. Preto vznikla DebRA. Táto organizácia ma momentálne 40 členských organizácií v rôznych krajinách po celom svete. Ich cieľom je nielen pomáhať pacientom a ich rodinám, ale aj informovať laickú verejnosť o tomto závažnom ochorení a taktiež podporiť výskum na jej liečenie. DebRA SR je členskou organizáciou na Slovensku a je to jediná organizácia svojho druhu pre pomoc pacientom s EB a ich rodinám na Slovensku. Keďže pacienti často krát potrebujú odbornú pomoc plastického chirurga, ENVY – klinika estetickej medicíny v Košiciach, sa rozhodla pre spoluprácu s touto organizáciou. „O tejto zriedkavej chorobe som sa dozvedela počas mojej návštevy USA. Podľa mňa je to asi jedna z najhorších chorôb, o akej som sa kedy dopočula. Po návrate z USA som sa informovala, či existuje organizácia na pomoc pacientom s touto chorobou aj na Slovensku a objavila som stránky DEBRA SK. Následne som kontaktovala prezidentku organizácie, pani Beatu Rumljakovú a ponúkla som jej pomoc našej kliniky, ako po odbornej, tak aj po materiálnej stránke,“ prezrádza majiteľka kliniky Natália Selveková. Každoročne sa pre klientov ENVY kliniky fotí kalendár, kde sa na jeho stránkach objavujú stáli klienti, alebo prominentní zákazníci. Majiteľka kliniky, Natália Selveková, sa rozhodla, že namiesto klasického kalendára, vytvoria kalendár spolu s Debrou a výťažok z predaja sa venuje práve pacientom s týmto ochorením. Tento rok teda vzniká kalendár v spolupráci s DebRa SR, s názvom „Envy for Debra“. Na produkcií tohto kalendáru sa bez nároku na honorár podieľajú modelka Mirka Luberdová a fotograf Tomáš Thurzo. Na fotografiách sa objavia aj známe osobnosti, ako módny návrhár Fero Mikloško, hokejista Jaro Janus, alebo moderátorka Kristína Kromúthová. „Chcela by som sa poďakovať všetkým osobnostiam, ktoré sa zúčastnili na fotení tohto kalendára a podporili tak dobrú myšlienku,“ dodáva Natália Selveková. Krst a dražba kalendáru sa bude konať 20. Novembra v hoteli Sheraton. 100% výťažku z predaja a aktivít ENVYforDEBRA, bude venovaný organizácií DEBRA SK, aby tak mohli pomôcť pacientom s chorobou motýlích krídel.

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.