Analýza tela prístrojom InBody

Základná analýza zloženia tela, potrebná nielen pri chudnutí, ale aj pri zmene životosprávy či sledovaní zmien počas cvičenia či diéty

Vyšetrenie prístrojom InBody 230 je rýchle, nenáročné, ale dôležité pre presnú diagnostiku a analýzu Vášho tela v prípade, ak sa rozhodnete začať chudnúť. Je takisto výborným ukazovateľom efektivity nastavenej diéty, cvičenia, ale aj pre spoznanie jednotlivých parametrov nášho tela, ako je pomer vody, tuku a svalovej hmoty alebo biologický vek.

InBody urobí základnú diagnostiku

- presná analýza zloženia tela metódou DSM-BIA,
- podiel a hmotnosť tuku v jednotlivých častiach tela,
- podiel a hmotnosť svalovej hmoty v jednotlivých častiach tela,
- podiel a hmotnosť vody, tuku a svalov v celom tele,
- výpočet BMI, WHR, BMR (bazálny metabolizmus),
- diagnóza obezity a ďalšie zaujímavé údaje.

Konzultácia spojená s analýzou organizmu na diagnostickom prístroji In Body spojená s interpretáciou výsledkov a odporúčaní s možnosťou vypracovania individuálneho stravovacieho plánu na mieru.

Priebeh vyšetrenia

Meranie je veľmi jednoduché a rýchle. Analyzovaná osoba sa postaví na boso na určené miesto a o pár sekúnd získame cenné údaje, ktoré sú výborným zdrojom informácií k tvorbe stravovacieho plánu, plánu suplementácie doplnkami výživy, alebo pri tvorbe individuálneho cvičebného plánu.

Príprava pred vyšetrením

Klient by nemal tesne pred vyšetrením:

- jesť, a ak, tak len v malom množstve, napríklad jablko,

- piť, len v malom množstve max 0,2 dcl vody,

- cvičiť, tréning si nechať radšej po vyšetrení,

- navštíviť saunu,

- klientky by nemali mať v čase vyšetrenia menštruáciu.

Kontraindikácie

Kardiostimulátor, kovové implantáty

Analýzou sa získajú výsledky

a. Zloženie tela - pomer vody, minerálnych látok (napr. dôležitá informácia pre predchádzanie osteoporózy), proteínov a tukov.
Všetky tieto zložky tvoria celkovú hmotnosť tela. Napríklad normálne množstvo tukového tkaniva by malo u mužov predstavovať 10 – 20%, u žien 18 – 28%.

b. Pomer svalovej hmoty a telesného tuku

c. Diagnóza obezity

Vďaka 3 údajom sa zistí miera obezity a z toho vyplývajúce možné zdravotné riziká.
• BMI - body mass index

BMI Kategória Zdravotné riziká
menej ako 18,5 podváha vysoké
18,5 - 24,9 norma minimálne
25,0 - 29,9 nadváha nízke až ľahko vysoké
30,0 - 34,9 obezita 1. stupňa zvýšené
35,0 - 39,9 obezita 2. stupňa vysoké
40,0 a viac obezita 3. stupňa veľmi vysoké

• Pomer WHR - pomer pásu k bokom - udáva, či je telesný tuk uložený vo zvýšenej miere na bruchu alebo určí typ obezity „jablko“ alebo „hruška“. V prípade, ak hodnota prekročí normu napr. tvar jabĺčko – stúpa riziko metabolických komplikácií a kardiovaskulárnych ochorení.


• PBF - percento tuku v tele

d. Vyváženosť postavy

Alebo inak diagnostika svalovej disbalancie/nerovnováhy tela, ktorá môže byť spôsobená napr. nevhodným zaťažovaním iba jednej polovice tela (pravej/ľavej alebo hornej/dolnej) pri výkone zamestnania, športe, čo môže byť príčinou napríklad bolestí chrbtice. Výsledky poslúžia ako podklad pre prípadný cvičebný plán a úpravu svalovej disbalancie.

e. Retencia vody – zadržiavanie vody

Pri zadržiavaní vody v tele vzniká opuch - príčinou vzniku opuchu sú väčšinou vážnejšie zdravotné problémy, ktoré súvisia s ochorením srdca, obličiek, pečene alebo signalizujú iné ochorenia.

f. Zistenie viscerálneho tuku

Viscerálny tuk sa ukladá do vnútra brušnej dutiny - obaľuje a zároveň zaťažuje životne dôležité orgány. Je omnoho nebezpečnejší ako tuk, ktorý vidno „navonok“. Nebezpečenstvo viscerálneho tuku je v riziku metabolických ochorení, akými sú vysoký krvný tlak, zvýšený LDL (zlý) cholesterol, artérioskleróza, cukrovka, ochorenia pečene, zvýšená záťaž na pohybový aparát, zvýšené riziko vzniku rakoviny, žlčníkových kameňov...

g. Doplňujúce údaje pre určenie stupňa obezity

BCM - stav bunkovej hmoty
Pri každej redukcii váhy dochádza nie len k úbytku tukového tkaniva, ale tiež k úbytku aktívnej svalovej hmoty, čo prináša mnohé riziká. Aktívnu bunkovú svalovú hmotu predstavujú napríklad bunky pečene a všetky ostatné orgány s výnimkou nervového tkaniva.
BMR - bazálny metabolizmus
Množstvo energetického príjmu potrebné pre zachovanie základných životných funkcií (činnosť srdca, mozgu, obličiek, pečene).
AMC - obvod svalstva paže - jeden z najspoľahlivejších spôsobov vyhodnotenia stavu výživy/podvýživy. K ochabovaniu svaloviny dochádza vplyvom fyziologických zmien a tiež vplyvom nedostatku biologicky hodnotnej stravy.

h. Cvičebný plán

Prístroj okrem stanovenia cvičebného plánu vyhodnotí a zanalyzuje efektivitu cvičenia pri rôznych športových aktivitách u každého klienta individuálne.

Cvičebný plán sa zameriava na:
- aeróbnu aktivitu, ktorou sa redukuje tuk
- silový tréning pre budovanie svalovej hmoty
- cviky pre spevnenie postavy alebo vyrovnanie svalových disbalancií.

Prístroj InBody 230

Jeden z najspoľahlivejších prístrojov - analyzátorov ľudského tela. Prístroj InBody používajú mnohé medicínske a dietologické centrá po celom svete. Prístroj je bezpečný aj pre stanovenie diagnózy u tehotných žien. InBody používa pri analýze striedavý prúd, ktorý je neinvazívny a v roku 1996 bol v American Journal of Clinical Nutrition potvrdený ako bezpečný pri aplikácii na ľudské telo.

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY
Vyberte si prosím mesto
Vašej pobočky Envy