Aplikácie kyseliny hyalurónovej

Contouring (beautifikácia), Russian lips, výplň vrások

Aplikáciou kyseliny hyalurónovej injekčnou alebo kanylovou technikou efektívne odstránime nosovo-ústne ryhy (vrásky tiahnuce sa od koreňa nosa ku kútikom úst), pozdvihneme kútiky úst, vyplníme objem spadnutých líčok a tiež odstránime vrásky medzi obočím (glabela). Kyselina hyalurónová sa využíva aj na zväčšenie objemu a korekciu pier alebo metódy modelovania tváre, akými sú 3D lift a contouring (beautifikácia) profilu tváre.

Poznáme niekoľko typov kyselín a v závislosti od toho, ako sú usporiadané ich vlákna, ako sú zosieťované a aká je patentovaná metóda výroby, ich využívame na rôzne aplikačné metódy.

Mezoterapeutické sa využívajú na hydratáciu tváre, spevnenie povrchových častí tváre, môžu sa použiť na výplň drobných vrások pri spodných viečkach alebo na tzv. seknuté vrásky, kde je zlomená koža.

Filerové sú pevnejšie, viac zosieťovné. Využívame ich na výplň povrchových a hlbších vrások.

Volumové používame na doplnenie objemu v oblastí líc, sánky, alebo hlbokých vrások. Pri volumových typoch používame aj tzv. tvrdšie kyseliny, ktoré slúžia na vymodelovanie nosa, tváre, teda kontúrovanie. Majú špeciálnu úpravu.

Odstránenie vrások

Aplikáciou kyseliny hyalurónovej injekčnou technikou sa dajú efektívne odstrániť noso-ústne ryhy(vrásky tiahnuce sa od koreňa nosa ku kútikom úst) a tiež odstrániť vrásky medzi obočím (glabela), v očnom okolí, v oblasti čela alebo úst. Zákrok je minimálne bolestivý. Pri tomto ošetrení využívame mezoterapeutické druhy kyseliny, vhodné na výplň vrások, hydratáciu tváre a spevnenie jej povrchu.

PRIEBEH ZÁKROKU: Pri aplikácii sa využívajú špeciálne navrhnuté striekačky s tenučkými ihlami, ktoré po vpichu nezanechávajú žiadnu stopu. Zákrok je nebolestivý, vykonáva sa v lokálnom znecitlivení. Do každej vrásky sa pomocou 3 – 4 vpichov aplikuje malé množstvo kyseliny. 

 

Contouring tváre (beautifikácia)

Contouringom alebo beautifikáciou balansujeme proporcie tváre. Vďaka prepracovanej metóde, kedy sa kyseliny hyalurónová aplikuje na kostené štruktúry ako sú napr. lícne kosti, brada, nos vieme zjemniť nedokonalosti, navrátiť objem, tam kde sa vekom začína strácať. Aj mladšie klientky strácajú objem. Jeho systematickým a jemným vracaním na miesta, kde pôvodne bol, preventívne spomaľujeme starnutie. Dokážeme balansovať profil a to najmä výplňou brady. Dokážeme upraviť nedokonalosti nosa, ktoré mnohé klientky trápia, ale boja sa operačného zákroku. Je to metóda, ktorá nemá jasné pravidlá a je vhodná pre všetkých bez ohľadu na vek. 

PRIEBEH ZÁKROKU: Lekár dôkladne zakreslí oblasti tváre, ktoré treba vyplniť alebo vymodelovať. Do ošetrovanej oblasti sa aplikuje primerané množstvo kyseliny hyalurónovej. Aplikácia sa vykonáva elektronicky riadeným perom, dutou ihlou, tzv. kanylou, alebo klasickou ihlou. Výber materiálu a zvolenie vhodnej aplikačnej pomôcky je na dermatológovi, ktorý berie do úvahy nielen miesto aplikácie, ale aj želaný efekt, ako napr. či potrebuje len pozdvihnúť oblasť líc, alebo aj vyplniť ich objem. Zákrok je iba mierne bolestivý vďaka špeciálnemu spôsobu aplikácie, kyselina HA obsahuje anestetikum.

 

Korekcia nosa

Pomocou kyseliny hyalurónovej dokážeme upraviť tvar nosa bez použitia skalpelu. Používame tvrdšie typy kyselín, ktoré slúžia na modeláciu. Majú špeciálne upravené molekuly a preto sa neroztekajú a krásne držia tvar. Efekt zákroku je viditeľný okamžite a výsledkom je vyrovnanie nosa, pozdvihnutie špičky nosa. Upraviť možno aj chrbát nosa (orlí nos alebo priehlbinku na nose).

PRIEBEH ZÁKROKU: Kyselina hyalurónová sa starostlivo aplikuje ihlou do vybraných častí nosa. V daných oblastiach je vstrebávanie kyseliny pomalšie a  preto výsledný efekt pretrváva i niekoľko rokov. Tento zákrok môže, ale nemusí byť súčasťou contouringu.

 

3D Lift

3D lift je aplikácia kyseliny HA do konkrétných oblastí tváre a jej cieľom je podporiť padnuté kontúry s efektom mladistvejšieho vzhľadu. Takto redukujeme nedokonalosti. Na rozdiel od contouringu (beautifikácii), kde primárne harmonizujeme profil tváre, ju pri 3D lifte v prvom rade omladzujeme a vraciame objem, tam kde sa stratil alebo stráca. Procedúra je takmer bezbolestná a individuálne nadstaviteľná.

PRIEBEH ZÁKROKU: Dôležitá je konzultácia, aby sa zladili predstavy klienta a odporúčania lekára. Pred zákrokom sa dôkladne zakreslia oblasti tváre, ktoré treba vymodelovať alebo vyplniť. Následne sa na dané miesta pripravia správne typy kyseliny hyalurónovej. Aplikujú sa pomocou špeciálne upravených kanýl – tenučkých, dlhých dutých ihiel s tupým koncom. 

Modelujeme kontúry tváre, vytvárame okrúhle dvihnuté líčka tam, kde v mladosti boli a starnutím povädli, okrúhlejšiu bradu, prípadne vieme skorigovať a vyrovnať nerovný nos.

 

Odstránenie kruhov pod očami

Kruhy pod očami môžu vznikať z rôznych dôvodov - únava, nedostatočné prekrvenie pokožky, alebo nezdravý životný štýl. Často môžu byť kruhy aj dedičné. Najprv sa objavujú v kútikoch očí, neskôr sa rozširujú, čo spôsobuje, že oči pôsobia smutne, unavene a vďaka tmavému zafarbeniu kruhov aj dosť nevýrazne.

PRIEBEH ZÁKROKU: Kyselina halurónová sa aplikuje jemnou inzulínovou striekačkou, alebo kanylou, podľa typu kyseliny a stavu okolia oka. Do oblasti očí sa používajú kyseliny, ktoré nesmú ťahať vodu. Koža je tam extrémne citlivá a nemôže sa vytvoriť vačok. Tento druh kyseliny dokáže efektne vyplniť danú lokalitu bez vytvorenia opuchu alebo vačku.

Zákrok je iba mierne bolestivý – produkty určené na vyplnenie kruhov obsahujú lidokaín – anestetikum, ktoré znižuje bolestivosť a zabezpečuje optimálny komfort po celú dobu aplikácie. Výsledky sú viditeľné okamžite po aplikácii a vydržia v priemere 12 mesiacov (výsledky klinickej štúdie).

Zväčšenie a volumizácia pier

Ani na jednu metódu nie sú všeobecné vzorce, dôležitý je zmysel pre detail a estetické cítenie. Výplňovým materiálom je kyselina hyalurónová určená priamo do pier, ktorá na rozdiel od iných kyselín minimalizuje vznik opuchov a uzlíkov. Volumizácia vyrovná asymetrie, zväčší objem a vytvaruje pery. Budú mäkké, jemné a prirodzené.

PRIEBEH ZÁKROKU : Zákrok zvyčajne delíme na dve aplikácie. Pri prvej aplikujeme polovicu alebo 2/3 ampulky. Druhá aplikácia sa uskutočňuje väčšinou po dvoch týždňoch, keď sa dopichuje zvyšok materiálu. U niektorých klientok sa materiál aplikuje naraz. 

Tesne po zákroku je pera mierne opuchnutá. Úplne vymiznutie opuchu a „usadenie“ materiálu očakávajte cca do 2 týždňov.

 

 

 

Hydratácia pier

Hydratácia pier a výplň sú dve odlišné veci. Ak máte suché, popraskané pery, problém je v nedostatočnej hydratácii, teda zavodnení organizmu. Pleť stráca pružnosť, pery červeň a nastáva suchosť. Nezbavíte sa jej výplnením kyselinou, problém je v pokožke. Vieme tomu napomôcť aplikáciou najjemnejšej kyseliny, ktorá je hydrofilná a pery vypne, preto vyzerajú hydratovanejšie. Problém s pokožkou však ostáva, treba hydratovať zvonku aj zvnútra. Hydratáciou sa označuje dodanie objemu popadnutým, vpáčeným perám, ktoré vekom strácajú pružnosť a objem, ale klientky si neželajú zväčšenie, len antiageing, prípadne pozdvihnutie kontúry v dôsledku fajčiarskych vrások. 

 

Russian lips

Pery tvorené trendy technikou, ktorej cieľom je zdvíhať červeň pery a nepridávať neprirodzený objem. Kyselinu aplikujeme viacerými vpichmi kolmo na líniu pier a ťaháme zo stredu k okrajom, teda zväčšujeme peru viac do výšky ako do objemu, vyťahujeme červeň, roztvárame peru. 

Najvhodnejšie sú pre ženy s prirodzene plnými perami. Úzke pery treba postupne voluminizovať. Táto metóda nie je vhodná pre každú klientku, najmä ak sa zle aplikuje, vzniká priveľký lem na okraji červene pier a pôsobia napuchnuto. Úplne nevhodná je pre dámy s úzkymi perami. V takýchto prípadoch odporúčame semi-russsian lips. Vyťahujeme cupid bows - srdiečko, maximálne na tri vpichy a ďalšími volumizujeme do strán. Dôležité je vyhnúť sa veľkému objemu po stranách, vtedy vznikajú sausage lips. Ak zase dopĺňame veľký objem centrálne, môže vzniknúť zobáčik. 

Omladenie rúk

Aplikáciou špeciálnej kyseliny hyalúronovej kanylovou technikou dokážeme vymazať vystupujúce žily a prinavrátiť pokožke rúk plnosť a mladosť.

Zákrok je rýchly a veľmi efektný. Kyselinu hyalúronovú aplikujeme pomocou kanyly jedným vpichom do priehlbín na chrbtoch rúk. Používame lokálnu anestéziu, zákrok je preto nebolestivý a pacient cíti len mierny tlak v mieste aplikácie. Celá procedúra trvá cca 30 – 40 minút. V mieste vpichu môže vzniknúť modrinka.

 

 

Kontraindikácie

• Zápal, herpetickú infekciu v oblasti tváre, bakteriálne, vírusové alebo iné horúčkovité ochorenie, užívanie liekov na riedenie krvi - môžu vzniknúť výrazné modriny.
• Iný estetický zákrok v mieste aplikácie – chemický píling, intenzívne pulzné svetlo, rádiofrekvencia.
• Dva týždne po aplikácii je potrebné vyvarovať sa priamemu slnečnému žiareniu.

 

Nezabudnite

Prvých 24 hodín sa nedotýkajte ošetrovaných oblastí, okrem bežnej hygieny a čistenia pleti. Vyvarujte sa akejkoľvek fyzickej aktivite a prehnanej mimike v ošetrovanej oblasti.

Aspoň týždeň po ošetrení sa vyhýbajte priamemu slnečnému žiareniu.

Návštevu kozmetičky, sauny, solária a laserové ošetrenie odporúčame najskôr 2 týždne po ošetrení. Ak bolo ošetrenie vykonávané na dolnej polovici tváre (líčka, sánka, brada) neodporúčame absolvovať stomatologické ošetrenie a dentálnu hygienu skôr ako po 2 týždňoch (ak nejde o urgentný prípad).

Bežnou reakciou na ošetrenie je vznik začervenania, opuchu, modriniek, svrbenia a bolesti v miestach vpichu, ktorá vymizne spontánne po 2 – 4 dňoch bez akejkoľvek liečby. V mieste vpichu môže tkanivo stvrdnúť alebo sa môže vytvoriť uzlík. V ojedinelých prípadoch bola pozorovaná zmena sfarbenia pleti v mieste vpichu. 

O všetkých nežiadúcich účinkoch pretrvávajúcich dlhšie ako týždeň musí klient informovať svojho ošetrujúceho lekára, ktorý naordinuje potrebnú terapiu. Táto terapia môže v extrémnych prípadoch trvať niekoľko mesiacov.

 

Beautifkácia tváre

Korekcia nosovo ústnej vrásky

Vyplnenie nosovo ústnej vrásky

VIAC FOTO
K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Súvisiace články

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY
Vyberte si prosím mesto
Vašej pobočky Envy