Chirurgické odstránenie znamienka, bradavice alebo výrastku

Znamienko sa odstraňuje chirurgicky alebo špičkovým laserom

K chirurgickému odstráneniu znamienka sa pristupuje jedine v prípade, ak ide o skutočné znamienko – pigmentový névus. Zákrok je rýchly a nenáročný. Najvhodnejším obdobím na odstraňovanie znamienok na tvári, krku, dekolte alebo tele je jeseň.

V prípade, ak ide o obyčajný výrastok, prípadne stareckú bradavicu, pristupuje sa k laserovému odstráneniu

Veľakrát sa stretávame s pacientmi, ktorí si prídu dať vyšetriť „znamienka“. Pacient často považuje za znamienko obyčajný výrastok, prípadne stareckú bradavicu. Po dermatoskopickom vyšetrení následne rozhodneme, či treba léziu odstrániť zo zdravotného hľadiska, prípadne si ju pacient želá odstrániť z hľadiska estetického.

Priebeh zákroku

Klasické materské znamienka – pigmentové névy sa laserom neodstraňujú, pretože vieme, ako dokážu byť nebezpečné. Vyberajú sa zásadne iba chirurgicky, s následným histologickým vyšetrením. Pred chirurgickým vybratím znamienka sa daná oblasť znecitliví lokálnou anestéziou, následne sa chirurgickým rezom odstráni znamienko a aplikujú sa intradermálne stehy. Pokiaľ sa však jedná o neškodnú léziu, ktorá nevykazuje známky klasického znamienka, najideálnejšie je odstrániť léziu laserom. Zákrok sa zvyčajne vykonáva bez lokálnej anestézie. Pre lepší komfort pacienta je možné ošetrované miesto lokálne znecitlivieť. Po znecitlivení sa priloží na léziu hlavica lasera, ktorý svojím lúčom léziu rýchlo a jednoducho vypáli.

Rekonvalescencia

Po chirurgickom zákroku sa stehy vyberajú na 7 – 14 deň. Počas tohto obdobia musí byť pacient obozretný, aby nedošlo k porušeniu stehov.

Po laserovom zákroku vznikne jemný povrchový defekt – popálenina. Špičkový laser zabezpečuje, že rana nebude krvácať. Následne vznikne chrasta. Po odlúčení chrasty, pokožka ostane hladká a bez jazvičky. Celý tento proces hojenia trvá cca 5 - 7 dní. Pacient bezprostredne po zákroku môže bez problémov športovať, chodiť do práce a sprchovať sa.

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Cenník

Chirurgické odstránenie znamienka, bradavice na tvári a krku
prvé (+ histológia)od 70.- €
druhé (+ histológia)od 50.- €
tretie a ďalšie (+ histológia)od 35.- €
komplikované znamienko (+ histológia)od 100.- €
bazaliom (+ histológia)od 100.- €
Histológia
prvé znamienko17.- €
druhé a každé ďalšie znamienko17.- €
cena za odstránenie laserom v závislosti od veľkosti a počtu výrastkov
do 1 cm20 - 30.- €
nad 1 cm35 - 45.- €
štvrtéZadarmo
Operácia zarastených nechtovod 100.- €

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka
Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.