CONTOURING tváre aplikáciou kyseliny HA

Multiaplikácia výplňových materiálov na zvýraznenie a korekciu kontúr tváre

Ak by sme mali k tomuto zákroku priradiť nejaké celebritmé meno, určite by znelo ,,Kardašianky“, a konkrétne Kylie Jenner. Či je jej neuveriteľná premena už priveľa, to záleží od vkusu a pohľadu každého z nás. Každopádne je contouring krásna a prepracovaná metóda, ktorá dokáže zvýrazniť naše pekné črty, jemne potlačiť nedokonalosti tváre, popr. ich vykorigovať, so zachovaním prirodzeného vzhľadu. Dobre urobený contouring spoznáte podľa toho, že si Vaši známi nevšimnú čo konkrétne sa na Vás zmenilo, len sa im budete zdať krajšia :). 

Efekt zákroku: Pri tomto zákroku dochádza k zvýrazneniu línie lícnych kostí, sánky a brady, zamaskujú sa kruhy pod očami, či vykoriguje nerovnosť nosa. Táto metóda je jedinečná, no absolútne prirodzená, nezmení vzhľad tváre ako takej.

Pre koho je zákrok určený : Zákrok je určený pre všetky vekové kategórie.

Pokyny pred zákrokom: Ošetrovanú oblasť pár hodín pred zákrokom neholiť, nepoužívať tesne pred zákrokom vône, krémy popr. prípravky, ktoré by mohli pokožku podráždiť. Pred contouringom je možné naniesť na tvár lokálne anestetikum EMLA, ale kombináciou rôznych parfemovaných krémov a tohto lokálneho anestetika môže dôjsť k alergickej reakcii, či podráždeniu pokožky.

Kontraindikácie: Gravidita, laktácia, infekčné ochorenie kože, onkologické ochorenie, systémové ochorenia v akútnej fáze, herpes.

Miesto aplikácie:Kyselina hyalurónová sa aplikuje do oblasti lícnych kosti, brady, nosa, vypĺňajú sa kruhy pod očami a koriguje sa tvar tváre.

Priebeh zákroku:Pred samotným ošetrením si lekár dôkladne zakreslí oblasti tváre, ktoré treba vyplniť alebo vymodelovať a ešte raz celý postup prekonzultuje s klientom. Následne sa pripravia vhodné druhy kyselín na tú-ktorú oblasť. Do ošetrovanej oblasti sa aplikuje primerané množstvo materiálu s obsahom kyseliny hyalurónovej. Aplikácia sa vykonáva elektronicky riadeným perom, dutou ihlou tzv. kanylou, alebo klasickou ihlou. Výber materiálu a zvolenie vhodnej aplikačnej pomôcky je na samotnom estetickom dermatológovi, ktorý berie do úvahy nielen miesto aplikácie, ale aj želaný efekt, ako napr. či potrebuje len pozdvihnúť oblasť líc, alebo aj vyplniť ich objem. Zákrok je nebolestivý, popr. mierne bolestivý vďaka špeciálnemu spôsobu aplikácie, ale taktiež pracujeme takmer výhradne s materiálmi, ktoré už obsahujú anestetikum, čím dochádza k znecitliveniu ošetrovanej oblasti počas samotného zákroku.

KOREKCIA NOSA

Niekedy býva koža pokrývajúca nos veľmi tenká a má minimum podkožného tuku. Tento stav sa vekom ešte zvýrazňuje. Stráca sa tukové tkanivo aj nad kostennou časťou nosa a nerovnosti, ktoré boli „ukryté pod tukom“ sa zvýrazňujú, kostenné časti vystupujú do popredia. Pomocou kyseliny hyalurónovej dokážeme upraviť tvar nosa bez použitia skalpelu. Efekt zákroku je viditeľný okamžite a výsledkom je vyrovnanie nošteka, pozdvihnutie špičky nosa. Upraviť možno aj chrbát nosa (orlí nos alebo priehlbinku na nose). Kyselina hyalurónová sa starostlivo aplikuje do vybraných častí nosa a vytvára sa želaný efekt. V daných oblastiach je vstrebávanie kyseliny pomalšie a  preto výsledný efekt má tendenciu pretrvávať i niekoľko rokov. Tento zákrok môže, ale nemusí byť súčasťou contouringu.

Dĺžka zákroku: Dĺžka zákroku sa odvíja aj od potreby lokálneho anestetika. Toto ošetrenie nie je bolestivé, avšak pri citlivejších klientoch odporúčame aplikovať lokálne anestetikum EMLA. V tomto prípade je dĺžka ošetrenia cca 45 minút (samotné anestetikum pôsobí 30 minút) Ak nie je potrebné, dĺžka zákroku je približne 15-20 minút. Samozrejme sa čas odvíja aj od množstva aplikovaného materiálu a miesta aplikácie.

Pokyny po zákroku: Ošetrovaná oblasť si nevyžaduje žiadnu následnú starostlivosť. Po aplikovanom lokálnom anestetiku dôjde k znecitliveniu ošetrovanej oblasti, ktoré odozneje cca po dvoch hodinách od ukončenia samotného zákroku. Veľmi dôležité je v priebehu niekoľkých dní až týždňov dodržiavať pitný režim, nakoľko je kyselina hyalurónová hydrofilná, teda má schopnosť viazať vodu. Čím viac budete dbať na pravidelný pitný režim, tým bude efekt zákroku výraznejší a dlhodobejší. Odporúča sa dva týždne vyhýbať saunám, soláriám, kryokomorám a ošetrovanú oblasť nemasírovať a taktiež vynechať rôzne prístrojové a kozmetické ošetrenia tváre, masáž tváre.

Rekonvalescencia: Zákrok si nevyžaduje rekonvalescenciu, je možné sa okamžite začleniť do bežného pracovného života.

Možné komplikácie: Zákrok nesprevádzajú žiadne výrazne komplikácie. Ojedinele môže dôjsť k jemnému opuchu, ktorý však do druhého dňa odozneje. Pri aplikovaní injektovateľných materiálov používame špeciálne svetlo, ktoré nám osvetlí ošetrovanú oblasť, aby sme zabránili napichnutiu žiliek a následnému vzniku modrín. Napriek tomu môže občas dojsť k vytvoreniu malej modrinky, ktorú je však možné bezproblémovo zakryť vhodným make-upom.

Cenník

CONTOURING 1ml 280,- € / 2ml 450,- €
Kompletný CONTOURING tváre 1310,-€
Korekcia nosa kyselinou hyaluronovou0,5 ml 150,- € / 1 ml 280,- €
    Chcem sa objednať     

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Potrebujete konzultáciu?

Konkrétne detaily zákroku Vám doporučujeme dohodnúť si na osobnej konzultácii s lekárom. Lekár Vám navrhne najoptimálneší priebeh zákroku a vyráta presnú sumu zákroku. Vieme, že na prvom mieste je Vaše zdravie a spokojnosť.

V prípade akýchkoľvek otázok ešte pred konzultáciou, nám spokojne napíšte na recepcia@envyclinic.sk alebo použite našu online PORADŇU.

V ENVY samozrejme nájdete 100% diskrétnosť. 

Môžete sa spoľahnúť.

Pred a po

Otázky z poradne

Dobry den prajem,chcela by som si dat zvacsit pery,,Mozem sa spytat na cenu zakroku a ako to cele prebieha a ake su rizika.
Dobrý den asi pred 7mesiacmi som si dala u vas pichnúť kyselinu hyal.do vrások medzi obočím a urobila sa mi tam Hrčka chcem sa opýtať ci sa vstrebe alebo s tym treba niečo robiť dakujem
Prosím vás aký je rozdiel medzi kys. Hyalurónovou teoysal a tou emervel lips co pouzivate vy? Ďakujem za odpoveď
Dobrý deň, absolvovala som plastickú operáciu nosa avšak nos má na špičke stále nerovnosti. Dali by sa vyriešiť aplikáciou botulotoxínu? Resp robíte na vašej klinike v Prešove aj takéto niečo? Ďakujem za skorú odpoveď

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.