Deep Plane Facelift

Deep Plane Facelift je najmodernejšia chirurgická technika na zvrátenie známok starnutia na tvári. Umožňuje dvihnutie spadnutých líčok, dokáže dvihnúť tkanivá v oblasti sánky a zvýrazniť jej prirodzenú líniu, kontúrovať krk a definovať uhol medzi krkom a sánkou.

Deep Plane Facelift a hlavne jeho rozšírená forma ponúka komplexný prístup k úprave všetkých kľúčových oblastí tváre. Mobilizuje aj oblasť mid face-u, a preto efektívne dvíha oblasť líc, vytvára objem v oblasti lícnych kostí, vyhladzuje nasolabiálnu oblasť, vytvára plynulú líniu pozdĺž sánky a zlepšuje uhol medzi krkom a sánkou (necklift).

Deep Plane vs. klasický facelift

Deep Plane Facelift využíva odlišnú filozofiu k presunu tvárových štruktúr. Za ich pokles zodpovedá SMAS a platyzma. Pri klasickom facelifte SMAS a platyzma ostávajú v pevnom kontakte s tvárovým svalstvom. Chirurg bojuje proti tomuto pevnému spojeniu pomocou stehov, ktoré ťahajú SMAS na požadované miesto. Následne sa snaží ťahať a skracovať kožu. Práve uvoľnenie kože od SMASu a ťah na kožu môže vytvárať umelý, neprirodzený vzhľad typický po klasickom facelifte. Pri Deep Plane Facelift je úplne uvoľnený SMAS a platyzma presunutá na svoje pôvodné miesto. Koža ostáva v pevnom spojení so systémom SMASu, nestráca svoju štruktúru a prirodzenosť. Výsledok je prirodzený a hlavne dlhotrvajúci. 

 

Konzultácia, indikácia a príprava pacienta

Osobná konzultácia je kľúčová, aby sme našli najvhodnejšie riešenie. Facelift odporúčame pacientom so značným poklesom tvárových štruktúr. Priemerný vek je medzi 40 – 65 rokov. Deep Plane Facelift zase pacientom, ktorý hľadajú prirodzený výsledok.

Predoperačná príprava

Po konzultácii si pacient zabezpečí všetky predoperačné vyšetrenia. Je nutné prestať užívať lieky znižujúce zrážanlivosť krvi alebo ich nahradiť inými podľa inštrukcií lekára 10 – 14 dní pred operáciou. Odporúčame nefajčiť, nepiť alkohol a 10 – 14 dní pred operáciou byť vo výbornej zdravotnej kondícii.

Priebeh operácie

Deep Plane Facelift sa vykonáva v celkovej anestézii. Bez kombinácie s inými výkonmi trvá operácia približne 3 hodiny. Ak kombinujeme viacero výkonov, pokojne sa môžeme dostať k 5 hodinám. Najčastejšia kombinácia DPFL je s hornými a dolnými viečkami, liposukciou podbradku, alebo dvihnutím obočia, tzv. browlift.

Rekonvalescencia a pooperačná starostlivosť

Pri zákrokoch na tvári zaznamenávame pomerne krátku dobu hojenia, zvlášť ak porovnáme dobu hojenia so zákrokmi na tele. Po dvoch týždňoch je drvivá väčšina opuchov už vstrebaná. Jazvy skrývame do prirodzených ohybov kože, čiže po troch mesiacoch sa stávajú veľmi nenápadnými. Domácu rekonvalescenciu odporúčame po dobu dvoch týždňov.

Deep Plane Facelift (1. časť)

Deep Plane Facelift (2. časť)

Súvisiace

Facelifting

Tento zákrok vykonáva

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY
Vyberte si prosím mesto
Vašej pobočky Envy