Diagnostika tela a stanovenie metabolického typu

Chudnite na základe najmodernejšej, individuálnej a komplexnej diagnostiky

Výsledky diagnostiky výrazne pomôžu pri chudnutí a dlhodobom udržaní dobrého zdravia a optimálnej váhy. Zároveň Vaše telo prejde dôkladnou a komplexnou analýzou.  Diagnostika pomôže vylepšiť životosprávu, umožní lepšie spoznať vlastné telo, poprípade odhalí choroby. Výsledky diagnostiky sú komplexne vyhodnocované odborníkom a následne odovzdané klientovi spolu s návrhmi ďalších postupov.

Kedy je vhodné absolvovať vyšetrenie?

- ak chcete schudnúť
- ak si chcete dlhodobo udržať optimálnu váhu
- pre zlepšenie životného štýlu a životosprávy
- pre komplexnú analýzu a diagnostiku tela
- pre odhalenie a prevenciu chorôb
- vhodné pre vekové kategórie – od 18 – 99 rokov

Príprava pred diagnostikou

- dostatok spánku - aspoň 6 hodín

 

Celková dĺžka trvania diagnostiky:

približne 1,5 hodiny

Z akých vyšetrení pozostáva diagnostika tela?

Séria rýchlych vyšetrení pod jednou strechou:
1. 1 x cvičenie E - Fit s inštruktorom
2. Analýza tela špičkovým diagnostickým prístrojom InBody
3. Stanovenie metabolického typu
4. Komplexné vyhodnotenie výsledkov a návrh ďalších postupov

 

1. Stanovenie metabolického typu

Strava je pre telo palivom a preto je dôležité, aby bunky boli vyživované správnymi potravinami za účelom celkového zdravia alebo schudnutia. Stanovenie metabolického typu alebo typológia berie ohľad na biochemickú individualitu - to čo je pre jedného človeka liekom môže byť pre druhého jedom. Jedna a tá istá potravina môže jedného jedinca zakysľovať a iného zas alkalizovať.

Stanovením metabolického typu sa klientovi odporučí vhodná strava a poukáže sa na potraviny, ktoré pre klienta nie sú vhodné. Rozoznávame 3 metabolické typy: sacharidový, proteínový alebo zmiešaný.

Priebeh vyšetrenia

Metabolický typ sa stanoví na základe klientových odpovedí na odborné otázky kladené interným lekárom špecialistom. Otázky sa budú týkať stravovacích zvyklostí, životosprávy, spánku...atď.

Dĺžka trvania vyšetrenia: cca 45 min.

 

2. Analýza tela diagnostickým prístrojom InBody

Samotná analýza prístrojom InBody je veľmi rýchla, jednoduchá a trvá približne 30 sekúnd až 1 minútu. Klient sa postaví bosý na pístroj, do rúk si vezme dotykové elektródy pomocou ktorých sa telo zanalyzuje.

Príprava pred vyšetrením:
Klient by nemal tesne pred vyšetrením jesť, cvičiť alebo navštíviť saunu. Klientky by nemali mať v čase vyšetrenia menštruáciu.

Kontraindikácie

Kardiostimulátor, kovové implantáty

Analýzou sa získajú výsledky:  presná telesná hmotnosť, pomer svalovej hmoty a tuku, BMI Index - diagnóza obezity, množstvo zadržiavanej vody v tele, vyváženosť postavy, viscerálny tuk, množstvo minerálov, prístroj navrhne cvičebný plán - vyhodnotí a zanalyzuje efektivitu cvičenia pri rôznych športových aktivitách u každého klienta individuálne...atď.

3. 1 x cvičenie E-Fit s inštruktorom

Technológia E-Fit cielene formuje celú postavu, znižuje telesnú hmotnosť, redukuje tuk, tvaruje a spevňuje svalstvo, zmierňuje prejavy celulitídy a zároveň dokáže naštartovať lymfatický systém a metabolizmus. Cvičenie sa realizuje pomocou certifikovaného lekárskeho prístroja najvyššej kvality. V súčasnosti sa cvičenie E-Fit praktizuje už v 19-tich krajinách sveta, v ktorých je umiestnených 850 prístrojov. 

Počas cvičenia inštruktor posúdi fyzický stav klienta a určí problémové partie, na ktoré sa zamerá pri chudnutí. 

4. Komplexné vyhodnotenie výsledkov a návrh ďalších postupov

Na základe všetkých získaných výsledkov sa výsledky komplexne vyhodnotia a s klientom sa dohodne termín výstupnej konzultácie, kedy mu budú interpretované výsledky, nárhy a odporúčania na zníženie hmotnosti alebo zlepšienie celkového zdravia.

Prístroj InBody 230

Jeden z najspoľahlivejších prístrojov - analyzátorov ľudského tela. Prístroj InBody používajú mnohé medicínske a dietologické centrá po celom svete. Prístroj je bezpečný aj pre stanovenie diagnózy u tehotných žien. InBody používa pri analýze striedavý prúd, ktorý je neinvazívny a v roku 1996 bol v American Journal of Clinical Nutrition potvrdený ako bezpečný pri aplikácii na ľudské telo.

 

Cenník

Diagnostika tela a stanovenie metabolického typu49,- €
    Chcem sa objednať     

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Potrebujete konzultáciu?

Konkrétne detaily zákroku Vám doporučujeme dohodnúť si na osobnej konzultácii s lekárom. Lekár Vám navrhne najoptimálneší priebeh zákroku a vyráta presnú sumu zákroku. Vieme, že na prvom mieste je Vaše zdravie a spokojnosť.

V prípade akýchkoľvek otázok ešte pred konzultáciou, nám spokojne napíšte na recepcia@envyclinic.sk alebo použite našu online PORADŇU.

V ENVY samozrejme nájdete 100% diskrétnosť. 

Môžete sa spoľahnúť.