Facelifting

Napnutie pokožky tváre - facelifting, mini facelifting. Napnutie pokožky čela - forehead lifting. Zdvihnutie obočia - eyebrow lifting. Lifting krku, lifting pery.

Facelifting je invazívny operačný zákrok. Lekár chirurgicky odstráni časť kože, prípadne odsaje nadbytočný tuk. Pokožka sa vypne a hlboké vrásky sa vyhladia. Facelifting výrazne zlepšuje vzhľad tváre. Textúra kože sa však po zákroku nemení, drobné vrásky ostávajú. Odporúčame facelifting doplniť fotorejuvenizáciou, blefaroplastikou, aplikáciou botulotoxínu alebo výplňových materiálov.

Vhodné pre klientov vo veku od 30 rokov, ktorí majú mierne až stredne ochabnutú, ale stále pružnú pokožku. Dôležitá je tiež dobrá kostná štruktúra, ktorá poskytuje podporu.

Predoperačná príprava

Po konzultácii si pacient zabezpečí všetky predoperačné vyšetrenia. Je nutné prestať užívať lieky znižujúce zrážanlivosť krvi alebo ich nahradiť inými podľa inštrukcií lekára 10 - 14 dní pred operáciou. Odporúčame nefajčiť, nepiť alkohol a 10 - 14 dní pred operáciou byť vo výbornej zdravotnej kondícii.

Priebeh operácie

Facelifting sa vykonáva v celkovej anestézii a trvá cca 3 hodiny. Operačný rez vo vlasatej časti spánkovej oblasti pokračuje pred ušnicu, pod ušný lalôčik a dookola ušnice. Rez končí v dolnej tretine vlasatej časti hlavy. Následne je v závislosti od zvolenej techniky oddelená koža a podkožie od svalovoväzivovej vrstvy, ktorá sa natiahne, zredukuje, zošije alebo spevní stehmi. Nadbytočná koža sa odstráni. Rana sa zošije, podľa potreby sú vložené drény na odvádzanie možného krvácania. Hlava a priľahlá časť tváre je zabandážovaná elastickým obväzom.

Mini facelifting je menej invazívny a celková anestézia nie je potrebná.   

 

 

Pooperačná starostlivosť

Facelifting Po operácii zostáva klient 24 hodín pod lekárskym dozorom na lôžkovej časti kliniky. Preväz rany sa vykoná v deň prepustenia do domácej starostlivosti. Odstráni sa elastická bandáž a drény. Nevyhnutné je nosenie elastického tvárového návleku po dobu 2 týždňov, lebo formuje a podporuje uvoľnené tkanivá.

Opuchy a zmeny farby kože sú v pooperačnom období prirodzené. Sú dôsledkom hematomóv a krvných podliatín, ktoré vznikli pri manipulácii s tkanivami. Maximálny opuch nastane prvých 24 - 48 hodín a môže pretrvávať aj niekoľko týždňov. Modriny sa vstrebú do 2 týždňov. Sprievodným pooperačným javom je pocit stŕpnutia tváre. Ustúpi v priebehu niekoľkých týždňov, niekedy mesiacov. Stehy sa vyberú o 10 - 14 dní. Zvýšená poloha hlavy v pooperačnom období napomáha redukcii opuchu a nevyhnutný je pokojový režim. Pacient po operácii nesmie fajčiť. 

 

 

Rekonvalescencia

Denné aktivity môže pacient vykonávať 2 týždne od operácie a s cvičením môže začať o 4 týždne. Veľmi dôležitá je ochrana pred slnečným žiarením počas obdobia 3 mesiacov.

Proces hojenia a rekonvalescencie je individuálny. Veľkú úlohu zohráva schopnosť hojenia a prístup pacienta k dodržiavaniu pooperačnej liečby.

Možné komplikácie

Facelifting Modriny, opuchy.

 

 

Aktuálne akcie

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Cenník

faceliftingod 1.700,- €(cena bez anestézie)
neckliftingod 750,- €(cena bez anestézie)
mini faceliftingod 1.400,- €(cena bez anestézie)
forheadliftingod 650,- €(cena bez anestézie)
Chirurgické zdvihnutie obočiaod 350,- €(cena bez anestézie)

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka
Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.