Facelifting

Napnutie pokožky tváre - facelifting, mini facelifting; napnutie pokožky čela - forehead lifting; zdvihnutie obočia - eyebrow lifting; lifting krku; lifting pery

Facelifting sa zaraďuje medzi invazívne operačné zákroky. Pri faceliftingu sa odstraňuje časť kože, prípadne sa odsáva nadbytočný tuk. Pokožka sa napína a hlboké vrásky sa vyhladzujú. Facelifting výrazne zlepšuje vzhľad a dochádza k celkovému omladeniu. Textúra kože sa však po zákroku nemení, drobné vrásky ostávajú a preto je vhodné facelifting doplniť fotorejuvenizáciou, blefaroplastikou, aplikáciou botulotoxínu alebo injektovateľnými výplňovými materiálmi.

Predoperačná príprava

Predstavu o Vašom vzhľade je potrebné dôkladne odkonzultovať. Pred zákrokom je nutné uskutočniť všetky predoperačné vyšetrenia a minimálne 10 - 14 dní pred operáciou prestať užívať lieky znižujúce zrážanlivosť krvi - Acylpyrin, Anopyrin, Ticlid, Aggrenox. Lieky typu Warfarin, Orfarin je potrebné nahradiť inými liekmi. Pacient by sa mal zdržať fajčenia a 10 – 14 dní pred operáciou by mal byť vo výbornej zdravotnej kondícii.

Priebeh operácie

Facelifting sa zvyčajne vykonáva v celkovej anestézii. Trvanie zákroku je do 3 hodín. Operačný rez sa štandardne robí vo vlasatej časti spánkovej oblasti, pokračuje pred ušnicu pod ušný lalôčik a dookola ušnice. Rez končí v dolnej tretine vlasatej časti hlavy. Následne je v závislosti od zvolenej techniky oddelená koža a podkožie od svalovoväzivovej vrstvy -SMAS, ktorá sa neskôr naťahuje, redukuje a zošíva, alebo spevňuje stehmi. Nadbytočná koža sa odstraňuje v požadovanom rozsahu. Rana je zošitá a operácia sa končí podľa potreby vložením drénov na odvádzanie možného krvácania. Hlava a priľahlá časť tváre je následne zabandážovaná elastickým obväzom.

Klinika ENVY vykonáva aj zákrok menšieho rozsahu - mini facelifting.  Mini facelifting prebieha v lokálnej anestézii, čím sa radí medzi menej invazívne zákroky.

Pooperačná starostlivosť

Po operácii zostáva pacient 24 hodín pod lekárskym i sesterským dozorom na lôžkovej časti kliniky. Preväz rany sa uskutočňuje v deň prepustenia pacienta do domácej starostlivosti. Odstráni sa elastická bandáž a drény. Pacientovi je nasadený elastický tvárový návlek - elastická kukla, ktorú nosí 24 hodín denne, počas 2 týždňov.  Účelom je formovanie a podpora tkanív uvoľnených počas operácie, čím je dosiahnutý žiadaný pooperačný efekt.

V pooperačnom období treba počítať s opuchmi a zmenami farby kože. Tie sú dôsledkom hematomóv a krvných podliatín, vzniknutých pri manipulácii s tkanivami počas operačného zákroku. Maximálny opuch nastáva prvých 24 - 48 hodín. Opuch však môže pretrvávať aj niekoľko týždňov. Modriny sa vstrebajú do 2 týždňov. Sprievodným pooperačným javom je pocit „stŕpnutia“ tváre. Stŕpnutie ustúpi v priebehu niekoľkých týždňov, niekedy mesiacov. Stehy sa vyberajú o 10 - 14 dní. Zvýšená poloha hlavy v pooperačnom období napomáha v redukcii opuchu. Po chirurgickom zákroku klient musí ostať v pokoji niekoľko dní a musí sa vyhýbať všetkým aktivitám, vrátane domácich prác. Za štandardných okolností sa ďalší preväz robí na siedmy deň.  Farbenie vlasov je možné až po 6 týždňoch po operácii.

Pacient po operácii nesmie fajčiť, ani sa nachádzať v zafajčených miestnostiach! Fajčenie môže výrazne skomplikovať pooperačný stav.

Rekonvalescencia

Bežné denné aktivity môže klient začať vykonávať  2 týždne od operácie a s cvičením môže začať na 4 týždeň. Veľmi dôležitá je ochrana pred slnečným žiarením počas obdobia 3 mesiacov krémami s UV filtrom 50.

Proces hojenia a rekonvalescencie je individuálny. V niektorých prípadoch sa môže odlišovať od štandardného horeuvedeného procesu hojenia. Veľkú úlohu zohráva individuálna schopnosť hojenia a prístup pacienta k dodržiavaniu doporučenej pooperačnej liečby.

Možné komplikácie

Modriny, opuchy.

Pred a po

Aktuálne akcie

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Cenník

faceliftingod 1.700.-€(cena bez anestézie)
neckliftingod 750.-€(cena bez anestézie)
mini faceliftingod 1.400.-€(cena bez anestézie)
forheadliftingod 650.-€(cena bez anestézie)
Chirurgické zdvihnutie obočiaod 350.- €(cena bez anestézie)
celková anestézia a predanestetické vyšetrenieod 300.- €

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka
Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.