Formovanie tela a spevňovanie pokožky rádiofrekvenciou a ultrazvukom

Ultrazvuková rádiofrekvencia sa používa na rozpustenie tukov a liečenie celulitídy.

Približne 80 percent žien má určitý stupeň celulitídy, ktorá je výsledkom koncentrovaných tukových buniek, ktoré majú vlnivý efekt na koži, ktorý sa často prirovnáva k pomarančovej kôre.

Typicky je najzreteľnejšia v okolí stehien, bokov a zadku u žien. Nemusíte mať nadváhu, alebo určitý vek aby ste mali celulitídu. Aj niektoré veľmi mladé a chudé ženy zápasia s týmto problémom.

Pomocou monopolárnej rádiofrekvencie a ultrazvukových vĺn sa vzhľad celulitídy zmenšuje a problémové oblasti dostávajú nový tvar.

Čo spôsobuje celulitídu?

Celulitída sa vytvorí v tele vtedy, keď sa tuk ukladá hneď pod kožnú vrstvu a je obtiahnutý aj v tukových komorách, ktoré môžu opuchnúť. Ako tukové bunky zväčšujú svoju veľkosť, okolité tkanivo je stlačené a stvrdnuté, čo sťažuje cirkuláciu krvi a zachytávajú sa tekutiny. To spôsobuje zníženú elasticitu tukového tkaniva, čím sa vytvára neželané pnutie medzi vrstvami. Tým vznikajúce tlačenie spojovacieho vlákna v kotviacich bodoch vytvára vzhľad celulitídy.

V čom sú naše prístroje jedinečné?

Prístroje COAX a EXILIS používané na našej klinike boli primárne vyvinuté, testované a veľmi úspešne používané ako efektívna terapia pre a odbúravanie nežiadúcich tukových vankúšov. Redukciou tukových vankúšov na žiadúcich miestach dochádza k zmenšeniu celkového objemu tkaniva a tým k tvarovaniu postavy – tzv. bodyshaping. Efekt terapií je ale širší. Okrem zmienenej redukcie objemu problémových partií je to najmä zlepšenie štruktúry a elasticity pokožky, ďalej významná redukcia celulitídy a zlepšenie prekrvenia pokožky.

Prístroje fungujú na unikátnom princípe spoločného pôsobenia ultrazvukovej a rádiofrekvenčnej energie.  Telový aplikátor vysiela do tkaniva obe tieto energie zároveň. Naviac je do aplikátora integrované kontaktné chladenie, ktoré lokálne ochladzuje pokožku na povrchu ošetrovanej plochy. Ochladzovanie pokožky má veľký význam pre vnímanie komfortu terapie klientom. Povrchové chladenie totiž dovoľuje dosiahnuť vyššej terapeutickej teploty vo vnútri tukového tkaniva a zároveň je tato terapia klientom vnímaná ako príjemná „teplá“ masáž.

Benefity našej procedúry:

  • redukcia tukových vankúšov 
  • tvarovanie postavy, tzv. bodyshaping 
  • redukcia a zmiernenie prejavov celulitídy 
  • redukcia a zmiernenie strií 
  • celkové zlepšenie elasticity a štruktúry pokožky 
  • vyhladenie nerovností pokožky napríklad po chirurgických zákrokoch (najmä po liposukcii) 
  • zlepšenie prekrvenia pokožky 
  • zlepšenie lokálneho metabolizmu 
  • redukcie zadržovaných tekutín a podpora funkcie lymfatického systém

Ako Vás procedúra zbaví tuku?

Naše prístroje využívajú jedinečnú kombináciu ultrazvukových vĺn a rádiofrekvencie (riadeného prehrievania tkaniva), ktoré súčasne pôsobia na tukové tkanivo, a tým dosahujú presne zacielené, vysoko efektívne a účinné riešenie pre tvarovanie postavy. Ultrazvukové vlny sa šíria v koži, uvoľňujú rozpustený plyn vo forme malých bubliniek, čím spôsobujú bunkové narušenie a narušenie fibrózy. Rádiofrekvencia zohrieva tukové bunky, rozkladá ich a posiela do lymfatických uzlín, kde sa ich telo zbaví prirodzenou cestou. Redukovaním počtu tukových buniek a ovplyvnením vnútornej tukovej štruktúry sa liečená oblasť stáva hladšou a elastickejšou a hlavne menej objemnejšou.

Mechanické účinky ultrazvukových vĺn umožňujú rovnomerné pôsobenie na skôr rezistentné tukové tkanivo. Naše prístroje cielene prenikajú do hlbších vrstiev tuku. Chladiaci systém súčasne ochladzuje povrch pokožky a tým chráni jemnú kožnú štruktúru pred poškodením. Vysokofrekvenčná energia spôsobuje cielené intenzívne hlboké prehrievanie. Tým sa zvyšuje metabolizmus, ktorý urýchli proces lipolýzy – postupného odbúravania tuku uloženého v tukových bunkách. Tukové bunky sa zmenšujú a tuková vrstva sa redukuje.

Koľko procedúr je potrebných?

Počet procedúr je rôzny pre každého jednotlivca, ale zvyčajne séria od 4 do 12 procedúr vykonávaných raz za 10 dní , poskytuje merateľné a zároveň viditeľné zlepšenie. Každá procedúra trvá obyčajne 30-70 minút .

Vplyv na lymfatický systém

Podľa dlhoročných štúdií je dokázané, že ultrazvukové pôsobenie o sile 40 KHz rozbíja tukové buky a skutočne dochádza k ich rozpadu. Veľmi dôležité je však , že lymfatický systém ošetrovanej osoby musí byť pravidelne podporovaný a to nielen zvýšeným príjmom tekutín , ale aj lymfatickou drenážou pred a po ošetrení samostatnou rádiofrekvenciou. Ak sú postupy pri prevedení odstránenia rozbitých tukových buniek nedodržiavané, trygricerín a cholesterol ktoré sa po uvoľnení z tukových zásob dostanú do obehu budú kolovať v obehu pacienta a hrozí ich usadenie na iných miestach v tele. Náš protokol ošetrenia teda spočíva v úvodnej vákuovej masáži, následnému pôsobeniu ultrazvukovej a rádiofrekvenčnej energie a procedúra sa ukončuje znovu vákuovou masážou. Tento typ ošetrenia sa môže opakovať po 10 dňoch, počas ktorých lymfa má za úlohu vyplaviť rozbité bunky z tela. Tento proces prečistenia je NUTNÉ podporovať dostatočným príjmom tekutín , ľahkou stravou a min. raz týždenne pohybom, alebo ktoroukoľvek metódou lymfodrenáže.

Čím sa procedúra líši od iných liečení tukových adipov?

Iné typy prístrojov určených na redukciu celulitídy a tukových vankúšikov ponúkajú len masáž a odsávanie, alebo ultrazvuk a rádiofrekvenciu ako samostatné procedúry, s oveľa nižšou efektívnosťou. V dôsledku simultánneho vysielania ultrazvuku a rádio frekvencie naša procedúra skutočne odbúrava fibrózu a zahrieva tukové bunky, efektom je rozptýlenie a odstránenie buniek – a nie len jednoduché rozdelenie niektorých stvrdnutých tkanív.

Cenník

Ošetrenie (1 oblasť)100,- €
Permanentka telo - 6 ošetrení550,- €
Permanentka telo - 10 ošetrení850,- €
    Chcem sa objednať     

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Potrebujete konzultáciu?

Konkrétne detaily zákroku Vám doporučujeme dohodnúť si na osobnej konzultácii s lekárom. Lekár Vám navrhne najoptimálneší priebeh zákroku a vyráta presnú sumu zákroku. Vieme, že na prvom mieste je Vaše zdravie a spokojnosť.

V prípade akýchkoľvek otázok ešte pred konzultáciou, nám spokojne napíšte na recepcia@envyclinic.sk alebo použite našu online PORADŇU.

V ENVY samozrejme nájdete 100% diskrétnosť. 

Môžete sa spoľahnúť.

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.