Formovanie tela a spevňovanie pokožky rádiofrekvenciou a ultrazvukom

Ultrazvuková rádiofrekvencia sa používa na rozpustenie tukov a liečenie celulitídy.

Celulitída nepatrí len k oblejším tvarom a vyššiemu veku. Trápi až 80 percent žien rôzneho veku, typu postavy, ba aj niektoré športovkyne, modelky, či vyznavačky zdravého životného štýlu sa jej nevedia zbaviť. Najzreteľnejšia je na stehnách, bokoch a na zadku. Tieto koncentrované tukové bunky s vlnivým efektom vedia poriadne nahnevať. Existujú však metódy a prístroje, ktoré zaručene fungujú a nadobro vás zbavia neželanej pomarančovej kože.

Efekt zákroku: Prístroje COAX a EXILIS používané na našej klinike boli vyvinuté, testované a veľmi úspešne používané ako efektívna terapia pre odbúravanie nežiaducich tukových vankúšov. Redukciou tukových vankúšov dochádza k zmenšeniu celkového objemu tkaniva a tým k tvarovaniu postavy – tzv. bodyshaping. Efekt terapií je však širší. Okrem zmienenej redukcie objemu problémových partií je to najmä zlepšenie štruktúry a elasticity pokožky, ďalej významná redukcia celulitídy a zlepšenie prekrvenia pokožky.

Efekt zákroku

Prístroje COAX a EXILIS používané na našej klinike boli vyvinuté, testované a veľmi úspešne používané ako efektívna terapia pre odbúravanie nežiaducich tukových vankúšov. Redukciou tukových vankúšov dochádza k zmenšeniu celkového objemu tkaniva a tým k tvarovaniu postavy – tzv. bodyshaping. Efekt terapií je však širší. Okrem zmienenej redukcie objemu problémových partií je to najmä zlepšenie štruktúry a elasticity pokožky, ďalej významná redukcia celulitídy a zlepšenie prekrvenia pokožky.

Benefity procedúry

  • redukcia tukových vankúšov 

  • tvarovanie postavy, tzv. bodyshaping 

  • redukcia a zmiernenie prejavov celulitídy 

  • redukcia a zmiernenie strií 

  • celkové zlepšenie elasticity a štruktúry pokožky 

  • vyhladenie nerovností pokožky napríklad po chirurgických zákrokoch (najmä po liposukcii) 

  • zlepšenie prekrvenia pokožky 

  • zlepšenie lokálneho metabolizmu 

  • redukcia zadržovaných tekutín a podpora funkcie lymfatického systému

Je veľmi dôležité dbať na správny výber ošetrenia a zvoliť si kliniky s odborne školeným personálom a referenciami. Nízka cena a rôzne zdanlivo lukratívne ponuky nemusia priniesť želaný efekt. Do úvahy berte vždy výkon strojov a vyškolený personál, to sú najdôležitejšie parametre efektu ošetrenia.

Pre koho je zákrok určený?

Pri rôznych stupňoch celulitídy, pri tukových vankúšikoch, ktoré odolávajú cvičeniu, po liposukcii, pri potrebe jemného vyformovania postavy.

Ako vás procedúra zbaví tuku a čím sa líši od iných ošetrení?

Naše prístroje využívajú jedinečnú kombináciu ultrazvukových vĺn a rádiofrekvencie (riadeného prehrievania tkaniva), ktoré súčasne pôsobia na tukové tkanivo. Tým dosahujú presne zacielené, vysoko efektívne a účinné riešenie pre tvarovanie postavy. Ultrazvukové vlny sa šíria v koži, uvoľňujú rozpustený plyn vo forme malých bubliniek, čím spôsobujú bunkové narušenie a narušenie fibrózy. Rádiofrekvencia zohrieva tukové bunky, rozkladá ich a posiela do lymfatických uzlín, kde sa ich telo zbaví prirodzenou cestou. Redukovaním počtu tukových buniek a ovplyvnením vnútornej tukovej štruktúry sa liečená oblasť stáva hladšou a elastickejšou, a najmä menej objemnou.

Mechanické účinky ultrazvukových vĺn umožňujú rovnomerné pôsobenie na inak rezistentné tukové tkanivo. Naše prístroje cielene prenikajú do hlbších vrstiev tuku. Chladiaci systém súčasne ochladzuje povrch pokožky a tým chráni jemnú kožnú štruktúru pred poškodením. Vysokofrekvenčná energia spôsobuje cielené intenzívne hlboké prehrievanie. Tým sa zvyšuje metabolizmus, ktorý urýchli proces lipolýzy – postupného odbúravania tuku uloženého v tukových bunkách. Tukové bunky sa zmenšujú a tuková vrstva sa redukuje.

Podľa dlhoročných štúdií je dokázané, že ultrazvukové pôsobenie o sile 40 kHz rozbíja tukové buky a skutočne dochádza k ich rozpadu. Veľmi dôležité je, že lymfatický systém ošetrovanej osoby musí byť pravidelne podporovaný a to nielen zvýšeným príjmom tekutín , ale aj lymfatickou drenážou pred a po ošetrení samostatnou rádiofrekvenciou. Ak nie sú postupy pri odstránení rozbitých tukových buniek dodržiavané, triglyceridy a cholesterol, ktoré sa po uvoľnení z tukových zásob dostanú do obehu, budú v ňom kolovať a hrozí ich usadenie na iných miestach v tele. Náš protokol ošetrenia teda spočíva v úvodnej vákuovej masáži, následnom pôsobení ultrazvukovej a rádiofrekvenčnej energie a procedúra sa ukončuje znovu vákuovou masážou. Tento typ ošetrenia sa môže opakovať po 10 dňoch, počas ktorých má lymfa za úlohu vyplaviť rozbité bunky z tela. Tento proces prečistenia je NUTNÉ podporovať dostatočným príjmom tekutín, ľahkou stravou a pohybom minimálne raz týždenne, alebo niektorou metódou lymfodrenáže.

Pokyny pred zákrokom

Ošetrenie si nevyžaduje žiadne špeciálne pokyny pred jeho vykonaním

Kontraindikácie

Gravidita, laktácia, infekčné ochorenie kože, onkologické ochorenie, systémové ochorenia v akútnej fáze. Ošetrenie by sa taktiež nemalo vykonávať hneď po liposukcii. Je potrebné dodržať dvojmesačný odstup.

Priebeh zákroku

Prístroje fungujú na unikátnom princípe spoločného pôsobenia ultrazvukovej a rádiofrekvenčnej energie. Telový aplikátor vysiela do tkaniva obe tieto energie zároveň. Naviac je do aplikátora integrované kontaktné chladenie, ktoré lokálne ochladzuje pokožku na povrchu ošetrovanej plochy. Ochladzovanie pokožky má veľký význam pre vnímanie komfortu terapie klientom. Povrchové chladenie totiž dovoľuje dosiahnuť vyššiu terapeutickú teplotu vo vnútri tukového tkaniva a zároveň klient vníma ošetrenie ako príjemnú „teplú“ masáž.

Miesto aplikácie: Všetky oblasti tela, kde sa nachádza tuk, napr. brucho, paže, kolená.

Dĺžka zákroku

Počet procedúr je individuálny, ale séria od 4 do 12 procedúr, vykonávaných raz za 10 dní, poskytuje merateľné a zároveň viditeľné zlepšenie. Každá procedúra trvá obyčajne 30-70 minút.

Rekonvalescencia

Ošetrenie si nevyžaduje žiadnu rekonvalescenciu.

Pokyny po zákroku

Po ošetrení sa odporúča zvýšiť príjem tekutín. Podľa dlhoročných štúdií je dokázané, že ultrazvukové pôsobenie o sile 40 kHz rozbíja tukové bunky a skutočne sa rozpadnú. Lymfatický systém však treba dôsledne podporovať aj zvýšeným príjmom tekutín a ľahšou stravou.

Možné komplikácie

Po ošetrení môže koža mierne začervenať, nakoľko sa pri ňom jemne prehrieva. Odborne školený personál neustále komunikuje s klientom, aj počas nastavenia frekvencie stroja, a preto nehrozia žiadne popálenia pokožky, opuchy, výrazne začervenania kože, či iné komplikácie.

Formovanie tela

RENLIVE - THERMOFORCE & LIPO SLENDER - PRODUKTY PRE REDUKCIU OBJEMU

Pred a po

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Cenník

Ošetrenie (1 oblasť)100,- €
Permanentka telo - 6 ošetrení550,- €

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Súvisiace články

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.