Frakčný resurfacing pleti

Obnova pokožky zbrusovaním pomocou špičkového lasera.

Frakčný resurfacing predstavuje modernú laserovú technológiu dermabrázie, čiže zbrusovania kožného povrchu. Koža po resurfacingu je omladená, pevnejšia, zdravšia, má zjednotený farebný kolorit a textúru a zároveň dochádza k stimulácii tvorby nového kolagénu – čím pokožka omladne. Ošetrenie je maximálne účinné v prípade odstránenia jaziev po akné, hypergpigmentácií, pórovitej pokožky, kruhov pod očami a jemných povrchových vrások.

Frakčný laserový resurfacing je posledným trendom v nechirurgických omladzovacích ošetreniach. Frakčná technológia spôsobuje len čiastočnú abláciu – odstránenie kožného povrchu, čím je zabezpečené rýchlejšie hojenie z okolitej nepoškodenej časti kože.

Na rozdiel od ostatných laserov sa frakčným CO2 laserom môže ošetriť nielen tvár, ale aj pokožka krku, dekoltu, ramien, rúk či dokonca prsníkov.

Zákrok je možné realizovať vo forme mikropeelu - refreshu tváre alebo klasického resurfacingu.

Kedy je frakčný resurfacing vhodný?

- jazvy po akné
- hyperpigmentácia pokožky
- jemné povrchové vrásky
- nepekná pórovitá a mastná pokožka
- kruhy a vrásky pod očami
- omladenie dehydrovanej (pokrčenej) starnúcej pokožky, kedy hovoríme o neinvazívnom resurfacingu- omladenie kože bez použitia skalpela

Čo je to vlastne frakčný laser?

Frakčný laser pracuje na princípe frakcionovanej fototermolýzy, kedy systém privádza na kožu tisíce tenkých laserových lúčov, ktoré v mieste dopadu hĺbkovo prehrievajú kožu. Medzi miestami dopadu ostávajú ostrovčeky neporušenej kože, z ktorej sa poškodená pokožka následne rýchlo regeneruje.

Ako prebieha ošetrenie?

Na cielenú oblasť sa približne na 60 minút nanesie anestetický krém, ktorý znecitliví pokožku na krátky čas. Pri citlivejších osobách, sa môžu použiť aj lieky proti bolesti, prípadne lieky na ukľudnenie. Po znecitlivení kože sa postupne ošetruje plocha po ploche.

Dĺžka ošetrenia: kompletné ošetrenie trvá cca 20-30 minút, pričom dĺžka zákroku závisí od veľkosti ošetrovanej plochy, od hustoty laserových lúčov a hĺbky prieniku lúča do pokožky.

Výsledný efekt prebieha v dvoch fázach...

1. fáza: Bezprostredne po zákroku - kedy sa vytvára nová pokožka
2. fáza: Nastupuje o 3-6 mesiacov, keď sa začína vytvárať nový kolagén - čím vzniká efekt tzv. liftingu - vypnutia pokožky.

Koľko ošetrení je nutné absolvovať?

Počet ošetrení je individuálny a závisí od „štartovacieho“ vzhľadu pokožky - od hĺbky jaziev, prípadne vrások, od množstva a hĺbky pigmentácií, veku klieta a samozrejme od efektu, ktorý chce klient docieliť. Väčšinou stačí absolvovať iba jedno ošetrenie avšak pre lepší a výraznejší efekt je niekedy potrebné absolvovať 2 alebo 3 ošetrenia.

Rekonvalescencia

Bezprostredne po zákroku pokožka sčervenie, pacient cíti pálenie ako po spálení na slnku. Po zákroku pacient odchádza do domáceho ošetrenia, kde sa ošetruje doporučenými prípravkami. Deň až dva po zákroku môže vzniknúť mierny opuch pokožky, hlavne v oblasti očí, o dva dni začínajú vznikať tmavé chrastičky, ktoré sa postupne olupujú. Tento proces trvá cca 7 dní a pacient by mal ostať v tomto čase v domácom ošetrení. Po týždni od zákroku je pokožka ešte jemne ružová a je citlivejšia na dotyk. Nutné je používať ochranné krémy s UV faktorom. V tomto období sa už môže aplikovať na tvár aj mejkap. V ojedinelých prípadoch najma pri nedodržaní pokynov o ochrane pokožky pred slnečným žiarením, či pri fotosenzitívnej pokožke v období hojenia môžu na častiach ošetrenej plochy vzniknúť farebné nerovnosti, ktoré obvykle miznú od 6-12 niekoľko mesiacov po zákroku.

ENVY CLINIC - Zbrusovanie pokožky frakčným laserom (resurfacing)

Pred a po

VIAC FOTO
K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Cenník

ošetrenie tváre komplet- klasický resurfacingod 350.- €
ošetrenie tváre komplet + balíček pozákrokovej starostlivosti380.- €
mikropeel - refresh tváre200.- €
Možnosť čiastkového ošetrenia po dohode - napríklad iba čelo alebo líca. Cena sa stanoví individuálne v závislosti od veľkosti ošetrovanie plochy.

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Súvisiace články

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.