Frakčný resurfacing pleti

Obnova pokožky zbrusovaním pomocou špičkového lasera.

Frakčný resurfacing predstavuje modernú laserovú technológiu dermabrázie, čiže zbrusovania kožného povrchu. Koža po resurfacingu je omladená, pevnejšia, zdravšia, má zjednotený farebný kolorit a textúru a zároveň dochádza k stimulácii tvorby nového kolagénu – čím pokožka omladne.Ošetrenie je maximálne účinné v prípade odstránenia jaziev po akné, hypergpigmentácií, pórovitej pokožky, kruhov pod očami a jemných povrchových vrások.

Frakčný laserový resurfacing je posledným trendom v nechirurgických omladzovacích ošetreniach. Frakčná technológia spôsobuje len čiastočnú abláciu – odstránenie kožného povrchu, čím je zabezpečené rýchlejšie hojenie z okolitej nepoškodenej časti kože.

Na rozdiel od ostatných laserov sa frakčným CO 2 laserom môže ošetriť nielen tvár, ale aj pokožka krku, dekoltu, ramien, rúk či dokonca prsníkov.

Zákrok je možné realizovať vo forme mikropeelu - refreshu tváre alebo klasického resurfacingu.

Na aké problémy je frakčný resurfacing vhodný?

- jazvy po akné
- hyperpigmentácia pokožky
- jemné povrchové vrásky
- nepekná pórovitá a mastná pokožka
- kruhy a vrásky pod očami
- omladenie dehydrovanej (pokrčenej) starnúcej pokožky, kedy hovoríme o neinvazívnom resurfacingu- omladenie kože bez použitia skalpela

Ako prebieha ošetrenie?

Na cielenú oblasť sa približne na 60 minút nanesie anestetický krém, ktorý znecitliví pokožku na krátky čas. Pri citlivejších osobách, sa môžu použiť aj lieky proti bolesti, prípadne lieky na ukľudnenie. Po znecitlivení kože sa postupne ošetruje plocha po ploche.

Dĺžka ošetrenia: kompletné ošetrenie trvá cca 20-30 minút, pričom dĺžka zákroku závisí od veľkosti ošetrovanej plochy, od hustoty laserových lúčov a hĺbky prieniku lúča do pokožky.

Výsledný efekt prebieha v dvoch fázach

1. fáza: Bezprostredne po zákroku - kedy sa vytvára nová pokožka
2. fáza: Nastupuje o 3-6 mesiacov, keď sa začína vytvárať nový kolagén - čím vzniká efekt tzv. liftingu - vypnutia pokožky.

Koľko ošetrení je nutné absolvovať?

Počet ošetrení je individuálny a závisí od „štartovacieho“ vzhľadu pokožky - od hĺbky jaziev, prípadne vrások, od množstva a hĺbky pigmentácií, veku klieta a samozrejme od efektu, ktorý chce klient docieliť. Väčšinou stačí absolvovať iba jedno ošetrenie avšak pre lepší a výraznejší efekt je niekedy potrebné absolvovať 2 alebo 3 ošetrenia.

Rekonvalescencia

Bezprostredne po zákroku pokožka sčervenie, pacient cíti pálenie ako po spálení na slnku. Po zákroku pacient odchádza do domáceho ošetrenia, kde sa ošetruje doporučenými prípravkami. Deň až dva po zákroku môže vzniknúť mierny opuch pokožky, hlavne v oblasti očí, o dva dni začínajú vznikať tmavé chrastičky, ktoré sa postupne olupujú. Tento proces trvá cca 7 dní a pacient by mal ostať v tomto čase v domácom ošetrení. Po týždni od zákroku je pokožka ešte jemne ružová a je citlivejšia na dotyk. Nutné je používať ochranné krémy s UV faktorom. V tomto období sa už môže aplikovať na tvár aj mejkap. V ojedinelých prípadoch najma pri nedodržaní pokynov o ochrane pokožky pred slnečným žiarením, či pri fotosenzitívnej pokožke v období hojenia môžu na častiach ošetrenej plochy vzniknúť farebné nerovnosti, ktoré obvykle miznú od 6-12 niekoľko mesiacov po zákroku.

Čo je to vlastne frakčný laser?

Frakčný laser pracuje na princípe frakcionovanej fototermolýzy, kedy systém privádza na kožu tisíce tenkých laserových lúčov, ktoré v mieste dopadu hĺbkovo prehrievajú kožu. Medzi miestami dopadu ostávajú ostrovčeky neporušenej kože, z ktorej sa poškodená pokožka následne rýchlo regeneruje.

Cenník

ošetrenie tváre komplet- klasický resurfacing300,- €
ošetrenie tváre komplet + balíček pozákrokovej starostlivosti330,- €
mikropeel - refresh tváre150,- €
Možnosť čiastkového ošetrenia po dohode - napríklad iba čelo alebo líca. Cena sa stanoví individuálne v závislosti od veľkosti ošetrovanie plochy.
    Chcem sa objednať     

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Potrebujete konzultáciu?

Konkrétne detaily zákroku Vám doporučujeme dohodnúť si na osobnej konzultácii s lekárom. Lekár Vám navrhne najoptimálneší priebeh zákroku a vyráta presnú sumu zákroku. Vieme, že na prvom mieste je Vaše zdravie a spokojnosť.

V prípade akýchkoľvek otázok ešte pred konzultáciou, nám spokojne napíšte na recepcia@envyclinic.sk alebo použite našu online PORADŇU.

V ENVY samozrejme nájdete 100% diskrétnosť. 

Môžete sa spoľahnúť.

ENVY CLINIC - Zbrusovanie pokožky frakčným laserom (resurfacing)

Pred a po

Otázky z poradne

Dobry den.Aka je rekonvalescencia po zakroku s laserom Q-switched? Je tvar len zacervenana a na druhy den sa uz da nanasat make-up,alebo to trva dlhsie ..podobne ako pri frakcnom resurfacingu? Dakujem za odpoved.
Dobry den som 8mesiacov po zakroku frakcnym laserom a chcela by som sa opytat ci je mozne aplikovat chemicky peeling na tvar dakujem
Dobrý deň, mám 35 rokov a tvár poznačenú po akné. Defekty a jazvy a navyše akné, ktoré sa neprestalo tvoriť. Všade mi hovoria, že s tým sa už veľa nedá nič urobiť. Z Vašich fotiek, ktoré som tu videla, som ohromená.. čo sa docielilo u Vás. Lenže ja pracujem denno denne s ľudmi a obávam sa dlhodobej liečby, hlavne tie “štvorčeky, ktoré pretrvávajú aj mesiac.....Čo by ste volili, frakčný laser alebo chemický peeling....? Ďakujem
Dd, Prosim Vas,aka je cena za odstranenie strii na bruchu po porode? Kedy je najvhodnejsie to robit? Ako dlho to trva? Vykonavate tento ukon aj v Prešove? Dakujem.
Dobry den. Mam problem z pokozkou na tvari. Neviem ci je to melasma alebo su to pigmentove skvrny, ale rozsirili sa mi vsade. Su to hnede skvrny a bodky. Pracujem stale vonku a v slnecnych krajinach. Sice pouzivam ochranny krem, ale pravdepodobne je uz neskoro. Takze chcel by som sa spytat ci je mozne to nejako odstranit. Dakujem.
Dobrý den, chystám sa, uvažujem o laseri kvôli jazvickam po akné a pigmentových skvrnam, pig.skvrny mam i na hornej pere, je možné použiť laser i na hornú peru? Niekde som čítala ze sa to nedoporucuje, ze sa ti ešte zhorší ? Aké máte skúsenosti prosím ? Dalujem
na odstanenie jazviciek po akne je vhodnejsia IPS alebo foterejuvenizavia?
Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či sa na vašj klinike zaoberáte a vykonávate zákroky na odstraňovania dlhoročných stríí. Ďakujem
Dobry den, mam jazvy po akne na dekolte a ramenach. Aky zakrok by bol najlepsi na odstranenie? Su blede, ale trochu vycnievajuce.
Viete mi poradiť čo je lepšie pre stárnucu tvár s rozšírenými pórami coul touch laser, alebo CO2 laser?

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.