Lipolýza tukových usadenín

Princíp účinku injekčnej lipolýzy spočíva v aplikácii aktívnych látok ktoré pôsobia na zvýchlenie metabolizmu mastných kyselín, aktivujú mikrocirkuláciu a majú drenážny a detoxikačný efekt.

Je však nutné poznamenať, že nejde o metódu redukcie hmotnosti, ale o metódu na zmenu kontúr tela. Ide skôr o odstránenie nežiaducich tukových vankúšikov, ktorých sa pacient nemôže zbaviť ani pomocou cvičení či diét. Práve v takom prípade môže byť injekčná lipolýza riešením.

Nadbytočný tuk možno odstrániť jednoducho injekciou

S touto fascinujúcou myšlienkou prišla dermatologička Dr. Patricia Rittes z Brazílie už v roku 1995. Vyvinula metódu, ktorá využíva prírodný preparát získavaný zo sójových bôbov Phosphatidylcholin (PPC).

Táto substancia je v rovnakom zložení produkovaná naším telom a plní tu celý rad funkcií, predovšetkým v oblasti látkovej premeny. Aplikuje sa priamo do tukových vankúšikov, prakticky kdekoľvek na tele. Metódu injekčnej lipolýzy ďalej rozviedol Dr. Hasengschwandtner z Rakúska, ktorý vykonal viac ako tisíc procedúr. Okrem spomínanej substancie ampule lipolýzy obsahujú aj :

CARNITINE - zrýchľuje metabolizmus mastných kyselín

ARTICHOKE - detoxifikačný a drenážny efekt

MELILOT - aktivuje mikrocirkuláciu 

Injekčná lipolýza - metóda na zmenu kontúr tela

Mnohí z nás veľmi dobre poznajú problém, keď sa nežiaducich tukových vankúšikov nemožno zbaviť ani pomocou cvičení či diétou. Práve v takom prípade môže byť injekčná lipolýza riešením. Nejde o žiadnu zázračnú metódu na redukciu váhy. Je to metóda na zmenu kontúr tela.

Na rozdiel od liposukcie, čo je operačná metóda na odstránenie väčšieho množstva tuku, možno tento zákrok vykonávať ambulantne, bez anestézie, po aplikácii injekcií nie je nutné nosiť elastickú bielizeň a môžete ísť ihneď do práce.

Ako zákrok prebieha?

Prípravok sa pomocou tenkej ihličky aplikuje priamo do tukových tkanív; ošetrené miesta môžu byť niekoľko dní (skúsenosti pacientov uvádzajú 3-5) začervenané, určite 24-36 hodín opuchnuté a pálivé. Po 3 dňoch sa však všetko vracia do normálu.

Vymizne tuk nastálo? Koľkokrát je potrebné zákrok opakovať?

Optimálne sú 2-4 ošetrenia s odstupom 6-8 týždňov. Okolo 80% pacientov bolo už po 2 až 3 ošetreniach s výsledkom spokojných, udávali výrazné zmenšenie obvodu. Tento efekt je dlhodobý. Tuk je v tele prirodzenou cestou trvale odbúravaný a v prípade, že zásadným spôsobom nezmeníte svoju váhu, tuk odbúraný touto metódou sa podľa súčasných skúseností znovu neukladá. Vzhľadom k tomu, že tuku ubúda postupne, pokožka má možnosť sa behom obdobia medzi jednotlivými ošetreniami postupne stiahnuť a zachováva si tak svoju pevnosť a elasticitu.

Ktoré partie tela sa dajú týmto spôsobom ošetriť?

Pod bradou, tvár, krk, stehná vonkajšie a vnútorné boky, paže, dolné a horné brucho, tukové vankúšiky na ramenách, rukách, kĺboch, chrbte.

Má injekčná lipolýza aj nejaké ďalšie využitia?

Áno. Predovšetkým pri odstraňovaní celulitídy a lipómov. Pre prípad odstraňovania celulitídy spojeného aj so zmenšením objemu ošetrovaných partií existuje špeciálny program, ktorý spočíva v kombinácii injekčnej lipolýzy s neinvazívnou mezoterapiou (NNM™) a vykazuje výnimočne dobré výsledky.

Tak ako každá nechirurgická metóda, ktorá je založená na podpore a akcelerácii prirodzených procesov v tele, je aj injekčná lipolýza či neinvazívna mezoterapia účinnejšia, ak dodržíte minimálne po dobu terapie odporučenia týkajúce sa životosprávy.

Cenník

1 ampulka129 ,- € v závislosti od ošetrovanej plochy
Balík 5 ošetrní 549,- €
    Chcem sa objednať     

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Potrebujete konzultáciu?

Konkrétne detaily zákroku Vám doporučujeme dohodnúť si na osobnej konzultácii s lekárom. Lekár Vám navrhne najoptimálneší priebeh zákroku a vyráta presnú sumu zákroku. Vieme, že na prvom mieste je Vaše zdravie a spokojnosť.

V prípade akýchkoľvek otázok ešte pred konzultáciou, nám spokojne napíšte na recepcia@envyclinic.sk alebo použite našu online PORADŇU.

V ENVY samozrejme nájdete 100% diskrétnosť. 

Môžete sa spoľahnúť.

Otázky z poradne

Dobrý den chcel by som vedieť či vital injektor na osetrenie brucha pri regulacii tuku respektive tukovych vankusikov a co je na to vhodne lebo ja chcem stiahnuť niekolko % tuku keďže váhu mám v poriadku len tuku mam nejak naviac co sa mi nepaci a tak chcem podstupit niekolko osetreni ak je vital injektor mozne

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.