Aplikácia botulotoxínu má široké využitie. Okrem odstránenia vrások je ideálnym riešením aj v prípade nadmerného potenia v podpazuší, na dlaniach a chodidlách. Nadmerné potenie hlavne v podpazuší, ale aj na dlaniach a chodidlách je veľmi závažný problém, hlavne pre spoločensky aktívnych ľudí. Po aplikácii do oblasti nadmerného potenia dochádza k úplnému odstráneniu potenia, pričom samotný efekt vydrží 3 - 9 mesiacov. Zákrok je iba mierne bolestivý.

Klinika ENVY je ŠKOLIACE STREDISKO V APLIKÁCII BOTULOTOXÍNU.

Ako prebieha zákrok?

Lekár po lokálnej dezinfekcii vpichuje jemnou ihlou botulotoxín priamo do kože v oblasti podpazušia, dlaní alebo chodidiel. Samotný zákrok je jednoduchý a prebieha veľmi rýchlo. Počet vpichov závisí od lokality, do ktorej je botox aplikovaný. Po vpichoch môže niekoľko minút pretrvávať mierne zdurenie či začervenanie, prípadne drobná modrina, ktorá do niekoľkých dní vymizne. Samotný efekt nastupuje po 48 - 72 hodinách a plne sa rozvinie do 2 - 3 týždňov. Zákrok je iba mierne bolestivý.

Dĺžka trvania efektu je individuálna - od 3 mesiacov až do 1 roka. Dlane v priemere 3 - 6 mesiacov a podpazušie 6 - 9 mesiacov.

Dĺžka samotného zákroku: cca 10-15 minút, predtým však nanášame na cca 30 minút na ošetrovanú oblasť anestetický krém pre zmiernenie bolestivosti

Čo môžem a čo nemôžem robiť po aplikácii botulotoxínu?

Po zákroku odporúčame ošetrenú lokalitu oplachovať iba čistou vodou. Zároveň neodporúčame masírovať miesto aplikácie. V prípade vykonania zákroku v oblasti podpazušia sa odporúča 2 až 3 dni po zákroku nosiť bavlnenú bielizeň.

V prípade ošetrovania chodidel a rúk je vhodný v ten deň šetriaci režim.

Kedy sa neodporúča realizovať tento zákrok?

Kontraindikáciou je predovšetkým tehotenstvo, ktoré musí byť absolútne vylúčené, tiež dojčenie a autoimúnne ochorenia.

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY
Vyberte si prosím mesto
Vašej pobočky Envy