Odstránenie znamienka, bradavice alebo výrastku

Znamienko sa odstraňuje chirurgicky alebo špičkovým laserom

K chirurgickému odstráneniu znamienka sa pristupuje jedine v prípade, ak sa jedná o skutočné znamienko – pigmentový névus. V prípade, ak sa jedná len o obyčajný výrastok, prípadne stareckú bradavicu, pristupuje sa k laserovému odstráneniu. Jedná sa o rýchly a nenáročný zákrok. Najvhodnejším obdobím na odstraňovanie znamienok na tvári, krku, dekolte alebo tele je jeseň.

Veľakrát sa na našej ambulancii stretávame s pacientmi, ktorí si prídu dať vyšetriť „znamienka“. Pri samotnom vyšetrení prídeme na to, že to, čo pacient považuje za znamienko, je len obyčajný výrastok, prípadne starecká bradavica. Po dermatoskopickom vyšetrení následne rozhodneme, či treba léziu odstrániť zo zdravotného hľadiska, prípadne si ju pacient želá odstrániť z hľadiska estetického.

Priebeh zákroku

Klasické materské znamienka – pigmentové névy sa laserom neodstraňujú, pretože vieme, ako dokážu byť nebezpečné. Vyberajú sa zásadne iba chirurgicky, s následným histologickým vyšetrením. Pred chirurgickým vybratím znamienka sa daná oblasť znecitliví lokálnou anestéziou, následne sa chirurgickým rezom odstráni znamienko a aplikujú sa intradermálne stehy. Pokiaľ sa však jedná o neškodnú léziu, ktorá nevykazuje známky klasického znamienka, najideálnejšie je odstrániť léziu laserom. Zákrok sa zvyčajne vykonáva bez lokálnej anestézie. Pre lepší komfort pacienta je možné ošetrované miesto lokálne znecitlivieť. Po znecitlivení sa priloží na léziu hlavica lasera, ktorý svojím lúčom léziu rýchlo a jednoducho vypáli.

Rekonvalescencia

Po laserovom zákroku vznikne jemný povrchový defekt – popálenina. Špičkový laser zabezpečuje, že rana nebude krvácať. Následne vznikne chrasta. Po odlúčení chrasty, pokožka ostane hladká a bez jazvičky. Celý tento proces hojenia trvá cca 5 - 7 dní. Pacient bezprostredne po zákroku môže bez problémov športovať, chodiť do práce a sprchovať sa.

Po chirurgickom zákroku sa stehy vyberajú na 7 – 14 deň. Počas tohto obdobia musí byť pacient obozretný, aby nedošlo k porušeniu stehov.

Cenník

Chirurgické odstránenie znamienka, bradavice na tvári a krku
prvé (+ histológia)od 50.- €
druhé (+ histológia)od 35.- €
tretie a ďalšie (+ histológia)od 25.- €
komplikované znamienko (+ histológia)od 80.- €
bazaliom (+ histológia)od 70.- € do 120.- €
Histológia
prvé znamienko17.- €
druhé a každé ďalšie znamienko10.- €
cena za odstránenie laserom v závislosti od veľkosti a počtu výrastkov
do 1 cm20 - 30.- €
nad 1 cm35 - 45.- €
štvrtéZadarmo
Operácia zarastených nechtovod 60.- €
Drobné stopkaté útvaryod 10.- €
    Chcem sa objednať     

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Potrebujete konzultáciu?

Konkrétne detaily zákroku Vám doporučujeme dohodnúť si na osobnej konzultácii s lekárom. Lekár Vám navrhne najoptimálneší priebeh zákroku a vyráta presnú sumu zákroku. Vieme, že na prvom mieste je Vaše zdravie a spokojnosť.

V prípade akýchkoľvek otázok ešte pred konzultáciou, nám spokojne napíšte na recepcia@envyclinic.sk alebo použite našu online PORADŇU.

V ENVY samozrejme nájdete 100% diskrétnosť. 

Môžete sa spoľahnúť.

Otázky z poradne

Dobry den chcem sa informovat synovi boli laserom odstranene dve znamienka z krku 14.januara a nejak mu to tam okolo stale ma asi zle bud este tam ostalo alebo to rastie znovu.
Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či odstraňujete laserom aj kondylómy v okolí konečníka. Ak áno, dá sa aj hneď objednať? Bojujem s tým už rok a pol (verrumal, wartec, dusík, isoprinosine, imunoglukan, epigen sprej). Moja kožná lekárka mi odporúča buď laser alebo chir. zákrok. Ďakujem za odpoveď.
Dobrý deň mam bradavicu ci znamienko neviem urcit co to je.. na tvari a konkretne na nose a z estetickeho hladiska to nevyzera vobec dobre a chcela by som si ju dat odstranit dalo by sa objednat a prist na vysetrenie?..dakujem
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či sa dá laserom odstrániť výrastok v blízkosti oka tesne pod riasami. Ďakujem.
Dobrý deň, dlhé roky bojujem s bradavicami na nohách a rukách. Momentálne čakám druhé bábätko a bojim sa prenosu infekcie na neho. Chcela by som sa opýtať či sa to dá neako odstrániť aj v tehotenstve alebo je to príliš veľké riziko ? Už ma nebavia neustále mastičky a mrazenie dusíkom, ktoré je úplne bez výsledku. Ďakujem

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.