Operácia uší

Otoplastika

Problém odstávajúcich uší vyriešime neinvazívnym ambulantným zákrokom. Najčastejšie sa korekcia uší vykonáva obojstranne, so snahou o zachovanie symetrie.

Plastický chirurg sa vždy snaží o naplnenie klientových predstáv. Korekcia uší nie je vekom nijako obmedzená a môžu ju podstúpiť deti aj dospelí.

Korekcie úšníc u detí

Deti si začínajú všímať odstávajúce uši a vnímať ich ako problém vo veku 6 - 7 rokov. V tomto období je táto operácia aj najvhodnejšia. Detských pacientov operujeme len so súhlasom rodičov. Pred zákrokom je nevyhnuté dieťa pravdivo informovať o miernej bolesti súvisiacej s operáciou.

Kontraindikácie

Vážna kontraindikácia neexistuje. Opatrnosť pri zákroku vyžadujú iba osoby s chronickými ochoreniami - napríklad s cukrovkou, zníženou zrážanlivosťou krvi a osoby náchylné k tvorbe keloidných jaziev.

Predoperačná príprava

Pred operáciou je potrebné vykonať základné laboratórne vyšetrenia - krvný obraz, dobu krvácania a zrážania. V prípade operácie v celkovej anestézii je potrebné doplniť interné predoperačné vyšetrenie. Ak operácia prebieha v lokálnej anestézii, pacient sa môže pred operáciou najesť a napiť, prípadne zobrať lieky, ktoré pravidelne užíva.
Ak je operácia v celkovej anestézii, pacient je povinný dodržať pokyny súvisiace s celkovou anestéziou.

 

Priebeh operácie

Operáciu odstávajúcich ušníc vykonávame v lokálnej anestézii. Individuálne je možné zákrok vykonať aj v celkovej anestézii. Počas zákroku sa modeluje chrupavka ucha. Po operácii uši ošetríme sterilnou vatovou bandážou a zafixujeme elastickým obväzom.

Operácia je úspešná, ak je po definitívnom zahojení symetrický rozdiel do 3 mm. Vo väčšine prípadov sú pacienti s výsledkom spokojní. V prípade, ak to tak nie je, je potrebná reoperácia.

 

Pooperačná starostlivosť

Elastickú bandáž je dôležité nosiť minimálne 2 týždne. Počas nasledujúceho mesiaca bude postačovať pevná čelenka, hlavne v noci. Pri prvom preväze sa rana skontroluje a sterilne ošetrí. Bolestivosť po výkone je individuálna a je zvládnuteľná analgetikami. Po 1 - 2 dňoch úplne ustupuje.

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY
Vyberte si prosím mesto
Vašej pobočky Envy