Envy Premeny

Anna - Objem brucha a strie po bábätku sa dajú zmeniť

Pani Annu trápil objem brucha a strie, ktoré jej vznikli počas tehotenstva. Na Klinike ENVY podstúpila sériu prístrojových ošetrení a zákrok laserom a už teraz sa teší, že brucho vyzerá lepšie a pevnejšie.

  „Pri prvej návšteve pani Anna absolvovala prístrojové ošetrenie zamerané na formovanie tela vďaka COAX CRF - kavitačná rádiofrekvencia CRF procedúra sa používa na rozpustenie tukov a liečenie celulitídy. Prístroj využíva kombináciu kavitačného ultrazvuku a rádiofrekvencie. Kavitačné nízkofrekvenčné ultrazvukové vlny sa šíria v koži, uvoľňujú rozpustený plyn vo forme malých bubliniek, čím spôsobujú bunkové narušenie a narušenie fibrózy. Rádiofrekvencia zohrieva tukové bunky, rozkladá ich a posiela do lymfatických uzlín, kde sa ich telo zbaví prirodzenou cestou. Redukovaním objemu tukových buniek a ovplyvnením vnútornej tukovej štruktúry sa liečená oblasť stáva hladšou a elastickejšou a hlavne menej objemnou. Počet procedúr je rôzny pre každého jednotlivca, ale zvyčajne séria od 4 do 12 procedúr vykonávaných raz za 10 dní poskytuje merateľné a zároveň viditeľné zlepšenie. Pani Anna absolvovala spolu 5 takýchto procedúr, po ktorých bol už efekt viditeľný,“ vysvetľuje dermatologička MUDr. Zuzana Kožuchová z Kliniky estetickej medicíny ENVY v Košiciach.

Frakčný laser je najnovším trendom

  Po ukončených procedúrach, pani Anna podstúpila laserové ošetrenie frakčným laserom, zamerané na eliminovanie vzniknutých strií. Frakčný laser je posledným trendom v nechirurgických omladzovacích, avšak invazívnych ošetreniach.

  "Tvorí modernú laserovú technológiu dermabrázie, čiže zbrusovania kožného povrchu. Po zákroku je koža pevnejšia a zdravšia so zjednotením farebného koloritu, textúry, za súčasnej stimulácie novotvorby kolagénu. Frakčná technológia spôsobí len čiastočnú abláciu kožného povrchu, čím je zabezpečené rýchlejšie hojenie z okolitej nepoškodenej časti kože. Pracuje na princípe frakcionovanej fototermolýzy. Systém privádza na kožu tisíce tenkých laserových lúčov, ktoré v mieste dopadu hĺbkovo prehrievajú kožu. Medzi miestami dopadu ostávajú ostrovčeky neporušenej kože, z ktorej sa poškodená pokožka následne rýchlo regeneruje," vysvetľuje MUDr. Kožuchová

  Frakčný laser sa používa aj ako vynikajúca a prevratná metóda na odstránenie hyperpigmentácií, jemných povrchových vrások, zmiernenie nepeknej pórovitej a mastnej pokožky, tiež je vynikajúcou metódou na odstránenie kruhov a vrások pod očami ako aj dehydrovanej starnúcej pokožky – vtedy hovoríme o neinvazívnom resurfacingu či miniliftingu čo znamená omladenie kože bez použitia skalpela.

  "Priebeh ošetrenie laserom u pani Anny spočíval v dvoch krokoch. Najprv sa na cielenú oblasť brucha približne na 60 minút naniesol anestetický krém, ktorý znecitlivil pokožku na krátky čas. Po znecitlivení kože sa postupne ošetrovala plocha po ploche. Kompletné ošetrenie trvá cca 20-30 minút, pričom dĺžka zákroku závisí od veľkosti ošetrovanej plochy, od hustoty laserových lúčov a hĺbky prieniku lúča do pokožky. Bezprostredne po zákroku pokožka z červenie, pacient cíti pálenie ako po spálení na slnku," dodáva MUDr. Kožuchová

   Po zákroku pacient odchádza do domáceho ošetrenia, kde sa ošetruje doporučenými prípravkami. Deň až dva po zákroku môže vzniknúť mierny opuch pokožky, o dva dni začínajú vznikať tmavé chrastičky, ktoré sa postupne olupujú. Tento proces trvá cca 7 dní. Po týždni od zákroku je pokožka ešte jemne ružová, citlivejšia na dotyk a môže sa aplikovať mejkap a ochranné krémy s UV faktorom. Výsledný efekt prebieha v dvoch fázach v prvej bezprostredne po zákroku, čo vyplýva vytvorením novej pokožky a v druhej fáze nastupuje o 3-6 mesiacov, keď sa začína vytvárať nový kolagén, čím vzniká efekt tzv. Lifting – vypnutia pokožky.

 Anna: Zdvihli mi sebavedomie

   „Musím povedať, že moje brucho už teraz vyzerá oveľa krajšie, koža je pevnejšia a celkovo sa cítim lepšie. No ten výsledný efekt po laseri sa dostaví až po 3-6 mesiacoch, keď sa začne tvoriť v koži nový kolagén a na to sa veľmi teším.

Táto premena mi veľmi pomohla zdvihnúť moje sebavedomie, ktoré bolo doteraz na bode mrazu," hovorí pani Anna, ktorá absolvovala vytúženú premenu na Klinike ENVY v Košiciach.

Po absolvovaní 5 procedúr prístrojového ošetreia COAX CRF a zákroku frakčným laserom
Po absolvovaní 5 procedúr prístrojového ošetrenia COAX CRF a zákroku frakčným laserom.

Čitajte viac ...

Vyberte si prosím mesto
Vašej pobočky Envy