Envy Premeny

Janka a Andrea - Frakčný laser porazí akné a iné poškodenia pleti

Akné nás sprevádza v mladosti, niektorých však bohužiaľ následne aj po zvyšok života. Nepekné, silné jazvy na pokožke sa nedajú prekryť ani mejkapom a sebavedomie dostanú na bod mrazu. Doteraz boli možnosti ,,liečenia´´ minimálne a nesmierne bolestivé. Vďaka frakčnému laseru je našťastie všetko inak a môžete začať váš nový život s mladistvou pokožkou.

   Frakčný laserový resurfacing je posledným trendom v nechirurgických omladzovacích, avšak invazívnych ošetreniach. Koža po resurfacingu je pevnejšia a zdravšia so zjednotením farebného koloritu, textúry, za súčasnej stimulácie novotvorby kolagénu.

Výborný aj na dekolt a ramená

  “Je to vynikajúca, prevratná metóda na odstránenie hyperpigmentácií, jemných povrchových vrások, zmiernenie nepeknej pórovitej a mastnej pokožky. Odstraňuje kruhy, vrásky pod očami a omladzuje kožu bez použitia skalpela. Na rozdiel od ostatných laserov sa týmto typom prístroja môže ošetriť nielen tvár, ale aj pokožka krku, dekoltu, ramien, chrbtov rúk či dokonca prsníkov,” vysvetľuje dermatologička MUDr. Zuzana Kožuchová z kliniky ENVY.

   Pani Andre mala výrazne poškodenú pleť po akné. Vo svojich 31 rokoch si splnila sen o mlado vyzerajúcej sviežej pokožke.

   “Od puberty som trpela komplexami, kvôli nepekným jazvám, ktoré akné ponechalo na mojej tvári. Bez líčenia som sa cítila zle a mala som pocit, že všetky pohľady sa upierajú práve na jazvy. Teraz sa konečne cítim slobodná a krásna,“ hovorí šťastná po zákroku.

    Ošetrenie vyzerá nasledujúco. Na cielenú oblasť sa na 60 minút nanesie anestetický krém, ktorý znecitliví pokožku. Kompletné ošetrenie trvá cca 20-30 minút, pričom dĺžka zákroku závisí od veľkosti ošetrovanej plochy. Bezprostredne po zákroku pokožka zčervenie, pacient cíti pálenie ako po spálení na slnku. Klient sa doma ošetruje doporučenými prípravkami. Deň až dva po zákroku môže vzniknúť mierny opuch pokožky. O dva dni začínajú vznikať tmavé chrastičky, ktoré sa postupne olupujú. Tento proces trvá cca 7 dní. Výsledný efekt prebieha v dvoch fázach, bezprostredne po zákroku, čo vyplýva vytvorením novej pokožky a o 3-6 mesiacov, keď sa začína vytvárať nový kolagén, čím vzniká efekt tzv. liftingu. Väčšinou je potrebné absolvovať len jedno sedenie.

Pomáha pri pigmentových škvrnách

   Ďalšia spokojná klientka Janka sa rozhodla pomocou frakčného laseru riešiť jazvu na brade a rozsiahle pigmentové škvrny na pleti.

  “Na jeseň je najvhodnejšie obdobie podstúpiť tento zákrok, aby sme zabránili zbytočnému vystavovaniu pleti na slnku, čo by mohlo účinky laseru radikálne znížiť.” Frakčný CO2 laser je pre klientov z akneóznou pleťou „darom z nebies“. V minulosti sa totiž jazvy po akné liečili invazívnymi a doslova krvavými metódami, ako je zbrusovanie pokožky brúsnym kotúčom, elektrokauterom, prípadne klasickým zbrusovacím laserom. Samotný zákrok bol extrémne bolestivý. Niekedy si vyžadoval celkovú anestézu. Po zákroku pacient odchádzal obviazaný, vyžadoval si špeciálne ošetrenie a dĺžka trvania hojenia po zákroku bola aj dva mesiace. A to nehovorím o výslednom efekte, ten bol len minimálne uspokojivý nielen pre pacienta, ale častokrát aj pre mňa,” hovorí primárka estetického oddelenia kliniky ENVY MUDr. Zuzana Kožuchová o zákroku s CO2 laserom.

 

Pani Andrea pred zákrokom, kde vidíme poškodenie pleti po akné.
Pani Andrea po zákroku. Je potrebné nechať pleť pracovať. Toto je výsledok po 7 mesiacoch.

Súvisiace procedúry

Čitajte viac ...

Vyberte si prosím mesto
Vašej pobočky Envy