Envy Premeny

Ľudmila - Byť krajšia a omladnúť sa dá aj bez skalpela!

Ste zvedaví, ako môže niekto omladnúť o niekoľko rokov bez skalpela? Teraz môžete na vlastné oči zhodnotiť, ako dokážu malé estetické zmeny odštartovať veľké zmeny na sebavedomí a kvalite života. Predstavujeme Vám p. Ľudmilu, ktorú trápili prejavy únavy, veku a stresu na jej pleti. A preto sa zverila do rúk odborníčkam.

 

Prvý krok: Preč s výrastkom laserom

„Pri prvej návšteve bol Ľudmile odstránený výrastok v spodnej časti brady pomocou CO2 lasera. Často krát sa na našej ambulancii stretávame s pacientmi, ktorí si prídu dať vyšetriť znamienka, ale pri samotnom vyšetrení prídeme na to, že to, čo pacient považuje za znamienko, je v podstate len obyčajný výrastok, prípadne tzv. starecká bradavica. Po dermatoskopickom vyšetrení vieme následne rozhodnúť, či treba danú léziu odstrániť zo zdravotného hľadiska, prípadne si ju pacient želá odstrániť z hľadiska estetického. V Ľudmilinom prípade išlo len o neškodný kožný výrastok v oblasti brady, do ktorej sme aplikovali malé množstvo lokálneho anestetika a následne sme za pár sekúnd pomocou fokusovaného CO2 lasera daný výrastok jednoducho a bezbolestne odstránili.“ vysvetlľuje dermatologička MUDr. Zuzana Kožuchová z Kliniky estetickej chirurgie ENVY v Košiciach.

Dodáva, že laser má oproti chirurgickým zákrokom niekoľko výhod. Jeho použitie je rýchle, nenáročné, môže sa vykonávať bez lokálnej anestézy, po zákroku vznikne len jemný povrchový defekt, popálenina, ktorá nekrváca, následne vzniká chrasta a po odlúčení nevzniká jazvička.

Druhý krok: Dajte zbohom vráskam!

„Druhým krokom bola aplikácia botulotoxínu a kyseliny hyalúronovej, ktoré patria k najčastejšie používaným metódam nielen na našej klinike ale aj vo svete.

Botulotoxín používaný v medicíne je absolútne bezpečný a má minimum nežiaducich účinkov, pravdupovediac, ešte sme nemali klientku, ktorá by mala po aplikácii botulotoxínu nejakú nežiaducu reakciu.

U pani Ľudky sme ho aplikovali na tvári predovšetkým do oblasti glabely – vráska medzi obočím – vráska hnevu. Botulotoxín sa bežne aplikujeaj do oblasti čela – horizontálne vrásky na čele spôsobené dvíhaním čela – my tomu hovoríme vrásky údivu a do vrások v okolí očí – tzv. stračia nôžka pri vonkajších kútikoch očí,“ uvádza nás do tajov estetickej dermatológie MUDr. Kožuchová.

Po odstránení vrásky medzi obočím sa u pani Ľudmily sústredili na nazolabijálne ryhy (nosovoústne) pomocou zosieťovanej kyseliny hyaluronovej Juvederm.

Kyselinu hyaluronovú si môžeme predstaviť ako „živú vodu“ zo známej slovenskej rozprávky. Tam kde ju podáte, tam sa pokožka ožije.

„Zosieťovanie si jednoducho môžeme predstaviť ako molekuly KH, ktoré sú navzájom pospájané neviditeľnými vláknami. Čím je sieť pevnejšia tým materiál v pokožke dlhšie vydrží. Nezosieťovanú kyselinu hyaluronovú používame na rehydratáciu pokožky vo forme mezoliftu, dvojsieťovanú do oblasti jemných vrások, do oblasti vrások do okolia očí, prípadne na zakamuflovanie kruhov pod očami, troj a štvorsieťovanú na výplň hlbších a hlbokých vrások,“ vysvetľuje MUDr. Kožuchová

Po vyplnení nazolabijálnej ryhy dosiahli mladší vzhľad a prešli na kruhy pod očami, aby odstránili známky únavy.

Tretí krok: Preč s kruhmi pod očami.

„Na oblasť v okolí očí používame inováciu v ošetreniach kruhov pod očami TEOSYAL® Redensity II Eyes. Je to injektovateľný gél na báze kyseliny hyalurónovej, ktorý je ako prvý na trhu špeciálne určený na ošetrenie jemnej a citlivej oblasti okolia očí. Obsahuje výnimočné zloženie 3 v 1: kyselinu hyalurónovú, ktorá dodáva pokožke hydratáciu, elasticitu a pevnosť, dermoreštrukturalizačný komplex látok (8 aminokyselín, 3 antioxidanty, 2 minerály a vitamín B6), ktorý obnovuje štruktúru pokožky a lidokaín. Produkt nie je vhodný na tmavé pigmentové kruhy a príliš veľké vačky pod očami, ktoré si už vyžadujú chirurgický zákrok,“ hovorí doktorka MUDr. Kožuchová.

Štvrtý krok: Rádiomezolift.

Pri poslednej návšteve Ľudmila postúpil ošetrenie rádiomezolift. Je to najúčinnejšie kozmetické ošetrenie určené na spevnenie kontúr, redukciu vrások a remodeláciu kolagénu v pokožke.

„Ošetrenie kombinuje silu rádiotermoliftingu a bezihlovej mezoterapie. Na úvod sa odstráni zrohovatená pokožka podľa stavu peelingom, ultrazvukom alebo mikorodermabráziou, nasleduje aplikácia vitamínu C na zvýšenie mikrocirkulácie a kokteil vitamínov A, E, provitamínu B a hlavne kyseliny hyalurónovej na zvýšenie podielu hydratácie v pokožke a tiež látky potrebné na podporu tvorby kolagénu. Ošetrenie sa vykonáva na tvári, krku, v dekolte a prípadne ramenách.“ popisuje priebeh rádiomezoliftu dermatologička.

Kombináciou spomínaných zákrokov korektívnej dermatológie Ľudke ubrali pár rokov a stresov z tváre neinvazívnym spôsobom bez toho, aby bola čo i na deň vyradená z bežného pracovného a spoločenského života. Každý jeden zákrok sa dá totiž absolvovať počas obedňajšej prestávky a nevyžaduje si žiadnu rekonvalescenciu.

Finále: Ľudmila sa teší, je krajšia a mladšia

 „Malé neinvazívne zákroky môžu byť od určitého veku veľmi prospešné a môžu dopomôcť k jej väčšej spokojnosti s vlastným výzorom, a tým pádom aj k celkovej vnútornej spokojnosti so samou sebou. Jednoznačne mi to zvýšilo sebavedomie a cítim sa zase o pár rokov mladšia a krajšia. Ten pocit stojí za to a v mojom prípade pohľady okolia a komentáre najbližších to len potvrdzujú,“  doplnila Ľudmila, ktorá si teraz užíva svoju premenu.“

 

 

 

 

Čitajte viac ...

Vyberte si prosím mesto
Vašej pobočky Envy