Nitní lifting Aptos a mezonite

Niťový lifting je miniinvazivny zákrok, ktorý má liftingový efekt, pretože vstrebateľné, pevné nite dvíhajú poklesnuté časti tváre. Mezonite sú z biokompatibilneho materiálu a po zavedení do povrchových častí kože sa do 6 mesiacov rozložia.

Liftingové nite zavádzame do podkožnej tukovej vrstvy s cieľom zdvihnúť mäkké tkanivá a povädnutú kožu, vytvoriť v žiadanej lokalite objem, podporiť rast kolagénnych vlákien a aktivovať lokálne prekrvenie. Celkovo tvarujeme, omladzujeme a liftujeme kontúry tváre. Táto procedúra nie je náhradou faceliftu, ale úspešne invazívny zákrok odďaľuje. Jej efekt pretrváva približne 2 roky. Spevňujúce mezonite zavádzame tam, kde je pokožka laxná, tenká, vráskavá a potrebujeme v prvom rade spevniť. Mezonite zlepšujú kvalitu kože a spevňujú ju. Nite sú vhodné aj pre alergikov.

Niťový lifting Aptos

Efekt zákroku

Na niťový lifting používame biokompatibilné nite Aptos, ktoré sú tenké, ale extrémne pevné. Po zavedení do podkožia sa zachytia o podkožné štruktúry, stanú sa súčasťou kože a o 12 – 18 mesiacov sa postupne rozložia. Zanechávajú za sebou tzv. kolagénovú stopu, čím pokožku liftujú, ale aj spevňujú.

Pre koho je zákrok určený

Zákrok je určený pre klientov vo veku 30 – 50 rokov, ktorí ešte nie sú indikovaní na chirurgický facelifting alebo sa invazívnym zákrokom vyhýbajú. Podmienkou je dostatočná hrúbka pokožky, preto pred zákrokom odporúčame konzultáciu s lekárom. 

Priebeh zákroku

Zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii a po dostatočnom znecitlivení lekár zavádza nite do podkožia pomocou špeciálnej kanyly. Samotný zákrok je nebolestivý, klient vníma len pocit tlaku. 

Rekonvalescencia

Po zákroku môžeme očakávať opuch, pripadne hematómy. Asymetria a mierne defomity pretrvajú niekoľko dní, preto je vhodná 3 – 5 dňová rekonvalescencia. Rýchlejšiemu hojeniu napomáha nosenie špeciálnej čelenky, ktorá je dostupná na našich klinikách. Zákrok nie je náhradou chirurgického faceliftingu, trvanie efektu je cca. 12 – 24 mesiacov. 

Kontraindikácie

Zákrok nie je vhodný pre klientky s tenkou pokožkou a alergiami na lokálne anestetiká. Kontraindikáciou je aj tehotenstvo a laktácia. 

Možné kombinácie

Niťový lifting sa môže kombinovať s aplikáciou botulotoxínu a kyseliny HA.

 

Mezonite

Efekt zákroku

Mezonite spevňujú povrchové časti pokožky a vypĺňajú vrásky, ale nemajú liftingový ani hydratačný efekt. 

 

Pre koho je zákrok určený

Tento zákrok je ideálny pre klientov okolo 30 roku života, ktorí si začínajú všímať ochabnutie pokožky, ale kontúry tváre majú ešte zachovalé. Mezonite sú tiež alternatívou vyplňovania vrások kyselinou HA.

Priebeh zákroku

Zákrok trvá niekoľko minút. Vďaka lokálnej anestézii je takmer bezbolestný. Počet zavedených nití, a teda aj dĺžka zákroku závisia od požiadaviek klienta a rozhodnutia ošetrujúceho lekára.

 

Rekonvalescencia

Po zákroku môžeme niekoľko dní pozorovať mierny opuch a malé modriny, pričom pri aplikácii do očného okolia je toto riziko výraznejšie. Rekonvalescencia nie je nevyhnutná a klient sa môže okamžite zaradiť do bežného života.

 

Oblasti aplikácie

• poklesnuté obočie,
• niektoré typy čelných vrások,
• nazo-labiálne a nazomentálne záhyby,
• pokles líc, podbradku,
• pokles kože okolo dolnej čeľuste,
• vrodený pokles lícnych oblastí.

MÁRIA - KEĎ PLEŤ CESTUJE V ČASE

Niťový lifting

Before & After

Další před a po
K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá se to i na splátky!

Máte zájem o zákrok, ale nemůžete si ho dovolit zaplatit najednou? ENVY klinika ve spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úvěr na naše služby už od 100€ až do výšky 3000 € s dobou splátek až 20 měsíců. Všechny náležitosti k úvěru vybavíte přímo u nás na recepci za pár minut.

Otázky z poradny

Vaše otázka

Máte dotazy,
chcete se poradit?
CHCI SE ZEPTAT
Jde to
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY
Vyberte si prosím město
Vaší pobočky Envy