Odstranění břišního převisu

Abdominoplastika

Invazívny chirurgický zákrok, pri ktorom sa odstraňuje nadbytok kože a tuku zo strednej a dolnej časti brucha a dochádza k napínaniu svalov brušnej steny. Procedúra môže dramaticky zmeniť vzhľad „prevísajúceho brucha“. Výsledok je dlhodobý.

Ak je rozloženie tuku limitované len na oblasť v okolí pupka vykonávame parciálnu abdominoplastiku. Inokedy môže byť väčším prínosom kombinácia parciálnej/kompletnej abdominoplastiky a liposukcie, kedy dôjde k odstráneniu tukov z oblasti bokov. 

Komu je zákrok určený

Klientovi, ktorý má relatívne dobrú postavu, ale je nespokojný s veľkým množstvom tuku a voľnou kožou na bruchu. Operačný zákrok dokáže čiastočne vyriešiť aj natiahnuté svaly a kožu u žien po tehotenstve.

Kontraindikácie

- v prípade, ak plánujete radikálne znížiť svoju hmotnosť – operáciu treba odložiť
- ženy, ktoré plánujú tehotenstvo 
- v prípade jaziev po predchádzajúcej brušnej operácii - jazvy sa môžu po abdominoplastike neobvykle zvýrazniť

Predoperačná príprava

Pred a po operácii aspoň dva týždne nefajčite. Pokožku nevystavujte nadmernému slnku a vyhnite sa prehnaným diétam. Oba tieto faktory znižujú schopnosť hojenia. Nevyhnutné je kompletné predoperačné vyšetrenie. 

Priebeh operácie

Kompletná abdominoplastika väčšinou trvá od dvoch do štyroch hodín. Parciálna abdominoplastika trvá hodinu až dve.

Vo väčšine prípadov rez siaha od jedného boku po druhý tesne nad pubickou oblasťou - nad genitálnym ochlpením. Druhý rez sa robí na uvoľnenie pupka od okolitého tkaniva. Nasleduje uvoľnenie kože od brušnej steny po rebrové oblúky a zdvihnutie kožného laloka, čím sa odkryjú vertikálne svaly brušnej steny. Svaly sa napnú vzájomným priblížením a zafixujú do novej polohy - zabezpečí sa priamejší tvar brušnej steny a zúži oblasť drieku. Kožný lalok sa natiahne smerom nadol a odstráni sa nadbytočná koža. Vytvorí sa nový otvor pre pupok, ktorý sa prišije na nové miesto. Na záver sa koža v mieste rezu zošije a prekryje sterilným krytím. Pooperačne môžu byť z brucha dočasne vyvedené drény, ktorých úlohou je odsávať nadbytok tekutín z operačného poľa.

Pri parciálnej abdominoplastike sa koža uvoľňuje len medzi miestom rezu a pupkom. Kožný lalok sa natiahne smerom nadol, nadbytok kože sa odstráni a lalok sa prišije späť. Pri parciálnej abdominoplastike je rez kratší a pupok nie je nutné posunúť. 

Pooperačná starostlivosť

Po operácii klient zostáva počas najbližších 24 – 48 hodín na lôžkovej časti kliniky na pozorovanie. Na druhý deň po operácii je vykonaný preväz rany, ak boli použité drény, odstránia sa. Po 14-tich dňoch od operácie sa odstránia stehy. Niekoľko dní po operácii môže byť brucho opuchnuté a citlivé. Aj keď sa nebudete môcť vystrieť, chodiť by ste mali začať čo najskôr. Po operácii vznikne trvalá jazva.   

Rekonvalescencia

Môže trvať týždne až mesiace. Ak sa operácia uskutoční v čase, keď bol pacient v dobrej fyzickej kondícii a mal pevné brušné svaly, rekonvalescencia bude rýchlejšia. Niektorí pacienti sa vrátia do práce po dvoch týždňoch, iným to trvá 3 až 4 týždne.

Ľahké brušné cvičenie po 2 až 4 týždňoch pomôže k lepšiemu hojeniu – (dvíhanie nôh, robenie osmičiek so zdvihnutými nohami). Treba sa však vyhnúť nadmernému cvičeniu.

Jazvy budú určité obdobie po operácii viditeľné. Po 9 mesiacoch až roku vyblednú a stanú sa plochými.

Možné komplikácie

Pooperačné komplikácie ako infekcia a tvorba krvných zrazenín sú zriedkavé. Vyskytnúť sa však môžu.

Ďalšiu operáciu si môže vyžiadať prípadné nedokonalé hojenie jazvy.

Before & After

Další před a po

Související

Lůžková část
K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá se to i na splátky!

Máte zájem o zákrok, ale nemůžete si ho dovolit zaplatit najednou? ENVY klinika ve spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úvěr na naše služby už od 100€ až do výšky 3000 € s dobou splátek až 20 měsíců. Všechny náležitosti k úvěru vybavíte přímo u nás na recepci za pár minut.

Otázky z poradny

Vaše otázka

Máte dotazy,
chcete se poradit?
CHCI SE ZEPTAT
Jde to
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY
Vyberte si prosím město
Vaší pobočky Envy