Odstránenie brušného previsu (Abdominoplastika)

Abdominoplastika je invazívny chirurgický zákrok, pri ktorom sa odstraňuje nadbytok kože a tuku zo strednej a dolnej časti brucha a dochádza k napínaniu svalov brušnej steny

Procedúra môže dramaticky zmeniť vzhľad „prevísajúceho brucha“ a v oblasti drieku vytvoriť esteticky krajšiu siluletu. Výsledok bude dlhodobý v prípade pravidelného cvičenia a vyváženej stravy.Zákrok je vykonávaný v celkovej anestézii.

Ak je rozloženie tuku limitované len na oblasť v okolí pupka, bude postačovať menej náročná operácia, ktorú nazývame parciálna abdominoplastika. Inokedy môže byť pre Vás väčším prínosom kombinácia parciálnej/kompletnej abdominoplastiky a liposukcie, kedy dôjde k odstráneniu tukov z oblasti bokov, čím sa zlepšia kontúry tela. Niekedy je možné dosiahnuť ten najlepší výsledok iba samotnou liposukciou.

Náš odborný plastický chirurg Vám vždy odporučí takú procedúru, ktorá bude pre Vás najvhodnejšia a ktorou je možné dosiahnuť výsledok čo najbližší k želanému tvaru tela.

Pre koho je zákrok určený?

Najvhodnejší kandidát na abdominoplastiku je žena alebo muž, ktorý má relatívne dobrú postavu, ale je nespokojný s veľkým množstvom tuku a voľnou kožou brucha, pričom diéta alebo cvičenia nezaberajú. Operačný zákrok dokáže čiastočne vyriešiť aj natiahnuté svaly a kožu u žien po tehotenstve.

Pre koho zákrok nie je vhodný?

- v prípade, ak plánujete radikálne znížiť svoju hmotnosť – operáciu treba odložiť
- ženy, ktoré plánujú v tehotenstvo by mali s operáciou počkať - počas operácie dochádza k spevneniu vertikálnych svalov a tie sa môžu počas tehotenstva rozostúpiť
- v prípade jaziev po predchádzajúcej brušnej operácii - jazvy sa môžu po abdominoplastike neobvykle zvýrazniť

Predoperačná príprava

Pri úvodnej konzultácii plastický chirurg vyhodnotí Váš zdravotný stav, určí množstvo tuku v oblasti brucha a starostlivo zhodnotí tonus kože. S chirurgom sa tiež otvorene porozprávate o Vašich očakávaniach.

Ak fajčíte, pred operáciou je potrebné prerušiť fajčenie na obdobie jedného až dvoch týždňov. Fajčenie je tiež potrebné vynechať aspoň dva týždne po operácii. Dôležité je nevystavovať pokožku nadmernému slnku a vyhnúť sa prehnaným diétam. Oba tieto faktory môžu znížiť schopnosť hojenia. Ak Vám pred operáciou vznikne opar alebo iná infekcia, operácia môže byť odložená. Pred operáciou je nutné kompletné predoperačné vyšetrenie, ktoré môžete absolvovať aj u nášho internistu.

Priebeh operácie

Kompletná abdominoplastika väčšinou trvá od dvoch do štyroch hodín v závislosti od rozsahu operácie. Parciálna abdominoplastika trvá hodinu až dve.

Vo väčšine prípadov rez siaha od jedného boku po druhý bok tesne nad pubickou oblasťou - nad genitálnym ochlpením. Druhý rez sa robí na uvoľnenie pupka od okolitého tkaniva. Pri parciálnej abdominoplastike je rez kratší a pupok nie je nutné posunúť. Nasleduje uvoľnenie kože od brušnej steny po rebrové oblúky a zdvihnutie kožného laloka, čím sa odkryjú vertikálne svaly brušnej steny. Svaly sa napnú vzájomným priblížením a zafixujú do novej polohy - zabezpečí sa priamejší tvar brušnej steny a zúži oblasť drieku. Kožný lalok sa natiahne smerom nadol a odstráni sa nadbytočná koža. Vytvorí sa nový otvor pre pupok, ktorý sa prišije na nové miesto. Na záver sa koža v mieste rezu zošije a prekryje sterilným krytím. Pooperačne môžu byť z brucha dočasne vyvedené drény, ktorých úlohou je odsávať nadbytok tekutín z operačného poľa.

Pri parciálnej abdominoplastike sa koža uvoľňuje len medzi miestom rezu a pupkom. Kožný lalok sa natiahne smerom nadol, nadbytok kože sa odstráni a lalok sa prišije späť.

Pooperačná starostlivosť

Po skončení operácie a následnom zobudení z celkovej anestézie klient zostáva počas najbližších 24 – 48 hodín na lôžkovej časti kliniky na pozorovanie. Zdravotná sestra je klientovi kedykoľvek k dispozícii. Ukončuje sa podávanie infúznej a analgetickej liečby a sledujú sa všetky fyziologické funkcie. Na druhý deň po operácii je vykonaný preväz rany, ak boli použité drény, odstraňujú sa. Klient je podľa ordinácií lekára prepustený v doprovode do domáceho ošetrenia. Pooperačné kontroly sú vykonávané po dohovore s operatérom. V súrnych prípadoch je kontrola vykonaná ihneď. Po 14-tich dňoch od operácie sa odstraňujú stehy. Počas tejto doby odporúčame práceneschopnosť klienta. Niekoľko dní po operácii môže byť brucho opuchnuté a klient môže pociťovať bolesť. Bolesť sa zmierňuje liekmi. Aj keď sa niekoľko dní po operácii nebudete môcť vystrieť, chodiť by ste mali začať čo najskôr. Po operácii vzniká trvalá jazva, ktorá v závislosti od rozsahu problému, ako aj rozsahu operácie, môže siahať od jedného boku, na bok druhý.

Rekonvalescencia

Rekonvalescencia môže trvať týždne až mesiace. Ak sa operácia uskutoční v čase, keď bol pacient v dobrej fyzickej kondícii a mal pevné brušné svaly, rekonvalescencia bude rýchlejšia. Niektorí pacienti sa vrátia do práce po dvoch týždňoch, iným to trvá 3 až 4 týždne.

Ľahké brušné cvičenie po 2 až 4 týždňoch Vám pomôže k lepšiemu hojeniu – (dvíhanie nôh, robenie osmičiek so zdvihnutými nohami).Treba sa však vyhnúť nadmernému cvičeniu, kým sa necítite komfortne.

Jazvy budú určité obdobie po operácii viditeľné. V priebehu prvých 3 - 6 mesiacov - dokým zrejú, môže dôjsť dokonca aj k ich zhoršeniu. Po 9 mesiacoch až roku jazvy vyblednú a stanú sa plochými.

Komplikácie

Ako každá operácia aj abdominoplastika je spojená s určitým rizikom. Pooperačné komplikácie ako sú infekcia a tvorba krvných zrazenín sú zriedkavé. Vyskytnúť sa však môžu. Ďalšiu operáciu si môže vyžiadať prípadné nedokonalé hojenie jazvy.
Fajčiari by mali prestať fajčiť, nakoľko fajčenie môže zvýšiť riziko vzniku komplikácií a predĺžiť hojenie pooperačnej rany.

Cenník

abdominoplastika bez anestézieod 1.200.- €(podľa náročnosti operácie)
mini abdominoplastika bez anestézieod 750.-€
celková anestézia a predanestetické vyšetrenie od 300.- €
    Chcem sa objednať     

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Potrebujete konzultáciu?

Konkrétne detaily zákroku Vám doporučujeme dohodnúť si na osobnej konzultácii s lekárom. Lekár Vám navrhne najoptimálneší priebeh zákroku a vyráta presnú sumu zákroku. Vieme, že na prvom mieste je Vaše zdravie a spokojnosť.

V prípade akýchkoľvek otázok ešte pred konzultáciou, nám spokojne napíšte na recepcia@envyclinic.sk alebo použite našu online PORADŇU.

V ENVY samozrejme nájdete 100% diskrétnosť. 

Môžete sa spoľahnúť.

Súvisiace procedúry

Súvisiace články

Otázky z poradne

Dobrý deň.Chcem sa opýtať či sa môže urobiť naraz abdominoplastika a vybrať maternica.Koľko by trval pobyt na klinike a čo by to stálo.Ďakujem za odpoveď.

Tagy

Brucho

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.