Envy Proměny

Korekcia nosa aplikáciou kyseliny hyalurónovej @natykerny

Riešenie pre každého

Korekcia nosa aplikáciou kyseliny hyalurónovej

Naty Kerny je stálou klientkou kliniky ENVY a so svojimi estetickými problémami sa s dôverou zveruje do rúk našich špecialistov. Napriek tomu, že krásna žena sa najlepšie cíti, keď má dobrú náladu vie, že pochybnosti o výzore sú súčasťou každej z nás. Naty podstúpila korekciu nosa kyselinou hyulóronovou.

 Dávnejšie som mala spravenú rhinoplastiku, pretože môj nos sa mi zdal, a teda určite aj bol, proporčne veľký k mojej tvári. Trpezlivo som takmer rok čakala na definitívny výsledok operácie, pretože asi toľko mi úprava na tvári „sadala“ do finálnej podoby. Napriek tomu, že nos som mala menší, nebola som spokojná, pretože bol veľmi zbrúsený, až taký orlí, nebol rovný a na špičke som mala pocitovo – málo kože. 

Rhinoplastika

Esteticky upraví vonkajší nos a odstráni nepravidelnosti ako vybočenia, hrb, sedlo, hrubá, asymetrická alebo poklesnutá špička.

Korekcie nosa  sa vykonávajú zatvorenou alebo otvorenou technikou. Zatvorenou technikou sa dajú korigovať malé a stredné nerovnosti, otvorenou technikou sa upravujú výrazné nepravidelnosti a ťažké deformácie vonkajšieho nosa. Operácia sa zvyčajne vykonáva v lokálnej anestézii. Pri zložitejších zákrokoch sa preferuje celková anestézia.

Operácia trvá 60 - 180 minút, podľa náročnosti výkonu. Koriguje sa veľkosť nosa, odstráni sa hrboľ, zmení sa tvar špičky alebo chrbta nosa, zúži sa priemer a uhol medzi nosom a hornou perou. Tento výkon sa môže kombinovať s operáciou nosovej priehradky. 

 Korekciu kyselinou HA mi vykonala Dr. Alexandra Markotánová, ktorej úplne dôverujem, aj pretože si cením jej minimalistický prístup. Aj pri mne sa riadila princípom menej je viac, resp. dodať môžeme kedykoľvek, ubrať už ťažšie. Práve preto som úpravu nosa podstúpila na dvoch sedeniach, keďže po prvom som mala pocit, že môžeme ešte pridať, hlavne do špičky nosa. 

Korekcia nosa kyselinou HA

Niekedy býva koža pokrývajúca nos veľmi tenká a má minimum podkožného tuku. Tento stav sa vekom ešte zvýrazňuje. Stráca sa tukové tkanivo aj nad kostenou časťou nosa a nerovnosti, ktoré boli „ukryté pod tukom“ sa zvýrazňujú, kostene časti vystupujú do popredia. Pomocou kyseliny hyalurónovej dokážeme upraviť tvar nosa bez použitia skalpelu. Efekt zákroku je viditeľný okamžite a výsledkom je vyrovnanie nošteka, pozdvihnutie špičky nosa. Upraviť možno aj chrbát nosa (orlí nos alebo priehlbinku na nose). Kyselina hyalurónová sa starostlivo aplikuje do vybraných častí nosa a vytvára sa želaný efekt. V daných oblastiach je vstrebávanie kyseliny pomalšie a preto výsledný efekt pretrváva i niekoľko rokov. Tento zákrok môže, ale nemusí byť súčasťou contouringu.

Na prvom sedení sme urobili väčšiu časť práce a na druhom nos doťukli do žiadaného tvaru. Celkovo je procedúra veľmi bezbolestná, i keď ja bolesť znášam dobre, ihiel sa nebojím, som ideálnou klientkou. Teším sa, pretože táto podoba nosa by mi mala vydržať niekoľko rokov. Som veľmi spokojná. 

Související procedury

Čtěte více

Vyberte si prosím město
Vaší pobočky Envy