It is a plastic surgery procedure for altering the inner labia, the folds of skin surrounding the women's vulva. The surgery is appropriate for women with larger inner labia, which are causing discomfort by wearing underwear, doing sports or by sexual intercourse. The reason for this surgery might also be feeling uncomfortable on public places (e.g. sauna) or in front of the partner. It is unusual to proceed the surgery to patients younger than 18 years.

Procedure:

The aim of the surgery is to remove extra tissue surrounding the women's vulva. Intervention should be carried out immediately after the menstrual period so the wounds are completely healed until the next period.

Duration:

Approx. 45 minutes.

Anesthesia:

Intervention can be performed either in local ansthesia or in the total short-term ansthesia upon patient's request.

Hospitalization:

No hospitalization is needed.

Possible complications:

Post-surgical bleeding, post-surgical infection, thicker scars by healing.

Recovery:

In the early postoperative period there are considerably swollen inner labia for few days to go down. In this period, the patient may feel pain when sitting. The patient is instructed how to care about wounds and about need of increased hygiene in the genital area. Stitches are removed in about 14 days after surgery (if absorbable stitches are used, it is not necessary to remove them). Sexual intercourse is possible about 3 or 4 weeks after surgery.

Predoperačná príprava

Pred operáciou je nutná hygiena a oholenie miesta operácie.

Priebeh zákroku

Samotnej úprave genitálií predchádza konzultácia u plastického chirurga. Úprava, zmenšenie malých pyskov ohanbia je ambulantný výkon. Cieľom operácie je odstránenie nadbytočného tkaniva z oblasti malých pyskov ohanbia. Zákrok je vhodné vykonať tesne po skončení menštruácie - do ďalšej menštruácie sa rany zahoja. Zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii, prípadne na žiadosť pacientky aj v celkovej krátkodobej anestézii. Dĺžka zákroku je približne 45 minút. Efekt zákroku je trvalý. Úprava malých pyskov ohanbia sa nezvykne vykonávať u pacientiek mladších ako 18 rokov.

Pooperačná starostlivosť a rekonvalescencia

V skorom pooperačnom období sú malé pysky opuchnuté niekoľko dní. V tomto období môže pacientka pri sedení pociťovať bolesť. Pacientka je poučená o tom, ako sa starať o rany a ako dbať o zvýšenú hygienu v oblasti genitálií. Stehy sa odstraňujú cca 14 dní po operácii. V prípade, ak sú použité vstrebateľné stehy, nie je nutné ich vyberať. Pohlavný styk je možný po cca 3 - 4 týždňoch od zákroku.

Možné komplikácie

Pooperačné krvácanie, pooperačná infekcia, hojenie rany hrubšími jazvami.

Special offer

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Prices

from 500.- €

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

FAQs

Vaša otázka
Need an advice?I HAVE QUESTION
Beauty is availablePROCEDURES ON LOAN

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.