Xanthelasma is specific type of skin lesion. It's name is derived from the Greek language and contains the name of the color - yellow. Xanthelasma is one or more yellow spots of various size on the upper or lower eyelids. They are visibly yellow to orange colored and cannot be covered with make-up.

This disease mostly occurs in middleaged men and women as a result of fat cells metabolic disorder usually genetically-based. Plasma contains fat cells in increased level and these tend to precipitate in the thin skin of eyelids. Surgical procedure solves the consequence not the disease itself that's why repeating the operation may be necessary.

Surgical procedure depends on the extent of spots and has to be careful. Byscattered small spots it is a simple removal of the spot by scalpel and sewing the skin. More spots require correcting of the whole area. Sometimes we also recommend complete eyelids correction. In some cases it is necessary to transplant harmed skin mostly with the skin behind the ear.

If the skin is hard and not elastic we recommend another procedure - blepharoplasty (eyelids correction).

Predoperačná príprava

Pred zákrokom je nutné minimálne 10 - 14 dní prestať užívať lieky znižujúce zrážanlivosť krvi - Acylpyrin, Anopyrin, Ticlin, Agrenox. Lieky typu Warfarin, Orfarin je potrebné nahradiť inými liekmi.

Operačný výkon

Pri ojedinelých menších škvrnách ide o jednoduché odstránenie škvrny skalpelom a zošitie okrajov kože. Väčšia škvrnitosť si vyžaduje úpravu očného okolia. V niektorých prípadoch odporúčame kompletnú úpravu viečok. Ojedinele je potrebná náhrada postihnutej kože transplantátom. Najčastejším miestom odberu pre takúto náhradu je koža za ušnicou. V prípade, ak je koža nepružná a drsná, odporúčame blefaroplastiku – úpravu viečok. Zákrok sa vykonáva zvyčajne v lokálnej anestézii. Na výslovnú žiadosť pacienta je možné zákrok vykonať v celkovej anestézii.

Pooperačná starostlivosť a rekonvalescencia

Prvé dni musí pacient dodržiavať pokojný režim. Najideálnejšia poloha je polosed. Pacient by sa nemal predkláňať, dvíhať ťažšie predmety a nemal by vykonávať činnosti, ktoré výrazne zvyšujú krvný tlak. Neodporúča sa ani pozeranie televízie. Niekoľko nocí po výkone je vhodné spať na chrbte, so zvýšenou polohou hlavy, s použitím dvoch vankúšov. Do vybratia stehov je zakázané kúpanie a saunovanie. Dodržiavaním týchto pokynov sa zníži riziko pooperačného krvácania, vzniku modrín a opuchov.

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Prices

Price for 1 eyelid procedure: from 70.- €

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

FAQs

Vaša otázka
Need an advice?I HAVE QUESTION
Beauty is availablePROCEDURES ON LOAN

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.