Xantelazma

Odstránenie žltkastého sfarbenia a škvrnitosti očných viečok

Neinvazívny zákrok, kedy dochádza k jednoduchému odstráneniu neškodných škvŕn skalpelom v lokálnej anestézii.

V prípade väčšej škvrnitosti sa vykonáva aj úprava očného okolia. V niektorých prípadoch odporúčame kompletnú úpravu viečok. Zákrok na očnom viečku sa vykonáva odborne a hlavne citlivo.

Xantelazma – je špecifický typ kožnej lézie. Jej názov je odvodený z gréčtiny a obsahuje pomenovanie farby – žltá. Ide o jednu alebo viac žltých alebo hnedých škvŕn, rôznej veľkosti nachádzajúcich sa na horných alebo dolných viečkach. Sú výrazne bledožlto až pomarančovo sfarbené a nedajú sa prekryť mejkapom. Toto ochorenie sa vyskytuje u žien aj mužov, v strednom a vyššom veku. Môže sa však vyskytovať aj u mladých ľudí. Zvyčajne je na dedičnom základe a je to dôsledok poruchy metabolizmu tukov. V krvnej plazme sa vo zvýšenej miere nahromaďujú tukovité látky, ktoré majú tendenciu vyzrážania sa na tenkej koži viečok. Chirurgickým zákrokom sa v tomto prípade rieši následok, nie porucha samotná. Opakovanie operácie nie je výnimkou.

Predoperačná príprava

Pred zákrokom je nutné minimálne 10 - 14 dní prestať užívať lieky znižujúce zrážanlivosť krvi - Acylpyrin, Anopyrin, Ticlin, Agrenox. Lieky typu Warfarin, Orfarin je potrebné nahradiť inými liekmi.

Operačný výkon

Pri ojedinelých menších škvrnách ide o jednoduché odstránenie škvrny skalpelom a zošitie okrajov kože. Väčšia škvrnitosť si vyžaduje úpravu očného okolia. V niektorých prípadoch odporúčame kompletnú úpravu viečok. Ojedinele je potrebná náhrada postihnutej kože transplantátom. Najčastejším miestom odberu pre takúto náhradu je koža za ušnicou. V prípade, ak je koža nepružná a drsná, odporúčame blefaroplastiku – úpravu viečok. Zákrok sa vykonáva zvyčajne v lokálnej anestézii. Na výslovnú žiadosť pacienta je možné zákrok vykonať v celkovej anestézii.

Pooperačná starostlivosť a rekonvalescencia

Prvé dni musí pacient dodržiavať pokojný režim. Najideálnejšia poloha je polosed. Pacient by sa nemal predkláňať, dvíhať ťažšie predmety a nemal by vykonávať činnosti, ktoré výrazne zvyšujú krvný tlak. Neodporúča sa ani pozeranie televízie. Niekoľko nocí po výkone je vhodné spať na chrbte, so zvýšenou polohou hlavy, s použitím dvoch vankúšov. Do vybratia stehov je zakázané kúpanie a saunovanie. Dodržiavaním týchto pokynov sa zníži riziko pooperačného krvácania, vzniku modrín a opuchov.

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Cenník

cena zákroku na jednom viečkuod 70.- €
cena vrátane úpravy očného okoliapo dohode s lekárom
cena vrátane kompletnej úpravy očných viečokpo dohode s lekárom

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka
Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.