Xantelazma

Odstránenie žltkastého sfarbenia a škvrnitosti očných viečok

Neinvazívny zákrok, kedy dochádza k jednoduchému odstráneniu neškodných škvŕn skalpelom v lokálnej anestézii.

V prípade väčšej škvrnitosti sa vykonáva aj úprava očného okolia. V niektorých prípadoch odporúčame kompletnú úpravu viečok. Zákrok na očnom viečku sa vykonáva odborne a hlavne citlivo.

Xantelazma – je špecifický typ kožnej lézie. Jej názov je odvodený z gréčtiny a obsahuje pomenovanie farby – žltá. Ide o jednu alebo viac žltých alebo hnedých škvŕn, rôznej veľkosti nachádzajúcich sa na horných alebo dolných viečkach. Sú výrazne bledožlto až pomarančovo sfarbené a nedajú sa prekryť mejkapom. Toto ochorenie sa vyskytuje u žien aj mužov, v strednom a vyššom veku. Môže sa však vyskytovať aj u mladých ľudí. Zvyčajne je na dedičnom základe a je to dôsledok poruchy metabolizmu tukov. V krvnej plazme sa vo zvýšenej miere nahromaďujú tukovité látky, ktoré majú tendenciu vyzrážania sa na tenkej koži viečok. Chirurgickým zákrokom sa v tomto prípade rieši následok, nie porucha samotná. Opakovanie operácie nie je výnimkou.

Predoperačná príprava

Pred zákrokom je nutné minimálne 10 - 14 dní prestať užívať lieky znižujúce zrážanlivosť krvi - Acylpyrin, Anopyrin, Ticlin, Agrenox. Lieky typu Warfarin, Orfarin je potrebné nahradiť inými liekmi.

Operačný výkon

Pri ojedinelých menších škvrnách ide o jednoduché odstránenie škvrny skalpelom a zošitie okrajov kože. Väčšia škvrnitosť si vyžaduje úpravu očného okolia. V niektorých prípadoch odporúčame kompletnú úpravu viečok. Ojedinele je potrebná náhrada postihnutej kože transplantátom. Najčastejším miestom odberu pre takúto náhradu je koža za ušnicou. V prípade, ak je koža nepružná a drsná, odporúčame blefaroplastiku – úpravu viečok. Zákrok sa vykonáva zvyčajne v lokálnej anestézii. Na výslovnú žiadosť pacienta je možné zákrok vykonať v celkovej anestézii.

Pooperačná starostlivosť a rekonvalescencia

Prvé dni musí pacient dodržiavať pokojný režim. Najideálnejšia poloha je polosed. Pacient by sa nemal predkláňať, dvíhať ťažšie predmety a nemal by vykonávať činnosti, ktoré výrazne zvyšujú krvný tlak. Neodporúča sa ani pozeranie televízie. Niekoľko nocí po výkone je vhodné spať na chrbte, so zvýšenou polohou hlavy, s použitím dvoch vankúšov. Do vybratia stehov je zakázané kúpanie a saunovanie. Dodržiavaním týchto pokynov sa zníži riziko pooperačného krvácania, vzniku modrín a opuchov.

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY
Vyberte si prosím mesto
Vašej pobočky Envy