Gynecomastia is the enlargement of breast tissue in males due to hormonal imbalance. Enlarged breast gland is surgically removed. A small breast development in adolescent boys is normal and in most cases resolves without treatment. But sometimes it doesn't resolve and persist int he adulthood. Gynecomastia may occur on one or on both breasts. The type of surgery depends on the form of gynecomastia. Problem can be caused by multiplication of breast gland, so called real gynecomastia. The other type is caused by multiplication of fat tissue only, so called pseudogynecomastia. There can be also a combination of both of them. Breast gland can be enlarged also in adult age and it's mostly connected to using steroid anabolics.

Procedure:

Real gynecomastia requires total anesthesia. The cut is small, approx. 3-4 cm. Extra gland is removed. In case of pseudogynecomastia the fat tissue is sucked up similar as by the liposuction. Both methods can be combined. By serious gynecomastia the extra skin is removed and the cut is aesthetically sewed so the scar is not that visible.

Recovery:

Drains are removed and bandages are changed on the next day after the surgery. For a period of 6-8 weeks it's required to wear special elastic chest belt. It is not recommended to perform a physical activity for the first 4 weeks. Return to work is possible after 2-4 days.

Predoperačná príprava

Závisí od spôsobu vykonania zákroku. V prípade lokálnej anestézie je potrebné vyšetrenie krvi na zrážanlivosť. V prípade celkovej anestézie je potrebné interné predoperačné vyšetrenia. Pacient by 48 hodín pred oboma zákrokmi nemal fajčiť a piť alkohol.

Operačný výkon

Pravá gynekomastia vyžaduje celkovú anestéziu. Počas pomerne jednoduchého zákroku dochádza k odstráneniu prebytočnej žľazy. Rez je malý - 3 - 4 cm a je vedený na hranici pigmentovanejšieho dvorca a kože v dolnej polovici cirkumferencie dvorca. Do rany sú zavedené dočasné drény.

Pri pseudogynekomastii sa vykonáva iba odsatie tukového tkaniva v lokálnej anestézii - obdobne ako pri liposukcii. Obidve metódy sa môžu prípadne kombinovať. Ak ide o väčší zákrok dochádza k odstráneniu prebytočnej kože a estetickému zašitiu rany. Výsledná jazva je nenápadná.

Pooperačná starostlivosť

Drény odstránime zvyčajne hneď na druhý deň, zároveň urobíme prvý preväz. Stehy sa nenachádzajú na povrchu kože a sú vstrebateľné. Po dobu 6 - 8 týždňov je nutné nosiť na hrudníku špeciálny kompresívny návlek. Prvé štyri týždne sa nedoporučuje vykonávať väčšiu fyzickú aktivitu. Návrat do práce je možný po 2 - 4 dňoch. Plné fyzické zaťaženie je možné po 6 - 8 týždňoch.

Before & After

MORE PHOTOS
K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Prices

Gynecomastyfrom 1280,- €
Pseudogynecomasty (VASER Lipo® method)from 1150,- €
Anaesthesia and pre-anaesthesia examination:from 300,- €

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

FAQs

Vaša otázka
Need an advice?I HAVE QUESTION
Beauty is availablePROCEDURES ON LOAN

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.