Zmenšenie prsníkov u mužov

Gynekomastia

Gynekomastia je zväčšenie prsných žliaz u mužov ako dôsledok hormonálnej nerovnováhy. Zväčšenú žľazu odstránime chirurgicky alebo liposukciou v prípade zmnoženia tukového tkaniva – pseudogynekomastie.

Výsledkom je zmenšená prsná žľaza a zlepšená psychická pohoda pacienta. Gynekomastia je  invazívny zákrok, vykonávame ho v celkovej anestézii.

Drobné zväčšenie prsnej žľazy u chlapcov v puberte je normálny jav, ktorý nevyžaduje liečbu a časom sa stratí. Niekedy sa ale stav neupraví a pretrvá až do dospelosti. Gynekomastia môže postihnúť jeden alebo oba prsníky. Môže mať niekoľko foriem, od čoho závisí aj typ korekčnej operácie. Ak ide o zväčšenie prsnej žľazy – ide o pravú gynekomastiu. Ak ide o zmnoženie tukového tkaniva - je to tzv. pseudogynekomastia. Prípadne môže ísť o kombináciu oboch typov. K zväčšeniu prsnej žľazy môže dôjsť aj v dospelosti, najčastejšie v súvislosti s užívaním steroidných anabolík.

Predoperačná príprava

Závisí od spôsobu vykonania zákroku. V prípade lokálnej anestézie je potrebné vyšetrenie krvi na zrážanlivosť. V prípade celkovej anestézie je potrebné interné predoperačné vyšetrenia. Pacient by 48 hodín pred oboma zákrokmi nemal fajčiť a piť alkohol.

Operačný výkon

Pravá gynekomastia vyžaduje celkovú anestéziu. Počas pomerne jednoduchého zákroku dochádza k odstráneniu prebytočnej žľazy. Rez je malý - 3 - 4 cm a je vedený na hranici pigmentovanejšieho dvorca a kože v dolnej polovici cirkumferencie dvorca. Do rany sú zavedené dočasné drény.

Pri pseudogynekomastii sa vykonáva iba odsatie tukového tkaniva v lokálnej anestézii - obdobne ako pri liposukcii. Obidve metódy sa môžu prípadne kombinovať. Ak ide o väčší zákrok dochádza k odstráneniu prebytočnej kože a estetickému zašitiu rany. Výsledná jazva je nenápadná.

Pooperačná starostlivosť

Drény odstránime zvyčajne hneď na druhý deň, zároveň urobíme prvý preväz. Stehy sa nenachádzajú na povrchu kože a sú vstrebateľné. Po dobu 6 - 8 týždňov je nutné nosiť na hrudníku špeciálny kompresívny návlek. Prvé štyri týždne sa nedoporučuje vykonávať väčšiu fyzickú aktivitu. Návrat do práce je možný po 2 - 4 dňoch. Plné fyzické zaťaženie je možné po 6 - 8 týždňoch.

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Cenník

Gynekomastiaod 1.280.- €(bez anestézie)
Pseudogynekomastia cenaod 1.150.- €
celková anestézia a predanestetické vyšetrenieod 300.- €

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka
Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.