Zmenšenie prsníkov u mužov

Gynekomastia

Gynekomastia je zväčšenie prsných žliaz u mužov ako dôsledok hormonálnej nerovnováhy. Zväčšenú žľazu odstránime chirurgicky alebo liposukciou v prípade zmnoženia tukového tkaniva – pseudogynekomastie.

Výsledkom je zmenšená prsná žľaza a zlepšená psychická pohoda pacienta. Gynekomastia je  invazívny zákrok, vykonávame ho v celkovej anestézii.

Drobné zväčšenie prsnej žľazy u chlapcov v puberte je normálny jav, ktorý nevyžaduje liečbu a časom sa stratí. Niekedy sa ale stav neupraví a pretrvá až do dospelosti. Gynekomastia môže postihnúť jeden alebo oba prsníky. Môže mať niekoľko foriem, od čoho závisí aj typ korekčnej operácie. Ak ide o zväčšenie prsnej žľazy – ide o pravú gynekomastiu. Ak ide o zmnoženie tukového tkaniva - je to tzv. pseudogynekomastia. Prípadne môže ísť o kombináciu oboch typov. K zväčšeniu prsnej žľazy môže dôjsť aj v dospelosti, najčastejšie v súvislosti s užívaním steroidných anabolík.

Predoperačná príprava

Závisí od spôsobu vykonania zákroku. V prípade lokálnej anestézie je potrebné vyšetrenie krvi na zrážanlivosť. V prípade celkovej anestézie je potrebné interné predoperačné vyšetrenia. Pacient by 48 hodín pred oboma zákrokmi nemal fajčiť a piť alkohol.

Operačný výkon

Pravá gynekomastia vyžaduje celkovú anestéziu. Počas pomerne jednoduchého zákroku dochádza k odstráneniu prebytočnej žľazy. Rez je malý - 3 - 4 cm a je vedený na hranici pigmentovanejšieho dvorca a kože v dolnej polovici cirkumferencie dvorca. Do rany sú zavedené dočasné drény.

Pri pseudogynekomastii sa vykonáva iba odsatie tukového tkaniva v lokálnej anestézii - obdobne ako pri liposukcii. Obidve metódy sa môžu prípadne kombinovať. Ak ide o väčší zákrok dochádza k odstráneniu prebytočnej kože a estetickému zašitiu rany. Výsledná jazva je nenápadná.

Pooperačná starostlivosť

Drény odstránime zvyčajne hneď na druhý deň, zároveň urobíme prvý preväz. Stehy sa nenachádzajú na povrchu kože a sú vstrebateľné. Po dobu 6 - 8 týždňov je nutné nosiť na hrudníku špeciálny kompresívny návlek. Prvé štyri týždne sa nedoporučuje vykonávať väčšiu fyzickú aktivitu. Návrat do práce je možný po 2 - 4 dňoch. Plné fyzické zaťaženie je možné po 6 - 8 týždňoch.

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY
Vyberte si prosím mesto
Vašej pobočky Envy