Zmenšenie prsníkov u mužov (Gynekomastia)

Gynekomastia

Gynekomastia je zväčšenie prsných žliaz u mužov, ako dôsledok hormonálnej nerovnováhy. Zväčšená žľaza sa odstraňuje buď chirurgicky alebo v prípade zmnoženia iba tukového tkaniva – pseudogynekomastie, sa tukové tkanivo odstraňuje liposukciouV oboch prípadoch je výsledkom zmenšená prsná žľaza a zlepšená psychická pohoda pacienta. V prípade gynekomastie sa jedná sa o invazívny zákrok, vykonávaný v celkovej anestézii.

Drobné zväčšenie prsnej žľazy u chlapcov v puberte je normálny jav, ktorý nevyžaduje liečbu a časom sa stratí. Niekedy sa ale stav neupravuje a pretrváva až do dospelosti. Gynekomastia môže postihovať jeden alebo oba prsníky. Môže mať niekoľko foriem, od čoho závisí aj typ korekčnej operácie. Ak sa jedná o zväčšenie prsnej žľazy – ide o pravú gynekomastiu. Ak sa jedná o zmnoženie iba tukového tkaniva - je to tzv. pseudogynekomastia. Prípadne sa môže jednať o kombináciu oboch typov. K zväčšeniu prsnej žľazy môže dôjsť aj v dospelosti, najčastejšie v súvislosti s užívaním steroidných anabolík. Podľa typu gynekomastie sa rozhodujeme o forme operačného zákroku.

Predoperačná príprava

Závisí od spôsobu vykonania zákroku. V prípade lokálnej anestézie je potrebné vyšetrenie krvi na zrážanlivosť. V prípade celkovej anestézie je potrebné vykonať interné predoperačné vyšetrenia. Pacient by 48 hod. pred oboma zákrokmi nemal fajčiť a piť alkohol.

Operačný výkon

Pravá gynekomastia vyžaduje celkovú anestéziu. Počas pomerne jednoduchého zákroku dochádza k odstráneniu prebytočnej žľazy. Rez je malý - 3 - 4 cm a je vedený na hranici pigmentovanejšieho dvorca a kože v dolnej polovici cirkumferencie dvorca. Do rany sú zavedené dočasné drény.

Pri pseudogynekomastii sa vykonáva iba odsatie tukového tkaniva v lokálnej anestézii - obdobne ako pri liposukcii. Obidve metódy sa môžu prípadne kombinovať. Ak ide o väčší zákrok dochádza k odstráneniu prebytočnej kože a estetickému zašitiu rany. Výsledná jazva je nenápadná.

Pooperačná starostlivosť a rekonvalescencia

Drény sa odstraňujú zvyčajne hneď na druhý deň, zároveň sa urobí prvý preväz. Stehy sa nenachádzajú na povrchu kože a sú vstrebateľné. Po dobu 6 - 8 týždňov je nutné nosiť na hrudníku špeciálny kompresívny návlek. Prvé štyri týždne sa nedoporučuje vykonávať väčšiu fyzickú aktivitu. Návrat do práce je možný po 2 - 4 dňoch. Plné fyzické zaťaženie je možné po 6 - 8 týždňoch.

Cenník

Gynekomastiaod 750.€(bez anestézie)
pseudogynekomastia cenaod 980.- €
celková anestézia a predanestetické vyšetrenieod 300.- €
    Chcem sa objednať     

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Potrebujete konzultáciu?

Konkrétne detaily zákroku Vám doporučujeme dohodnúť si na osobnej konzultácii s lekárom. Lekár Vám navrhne najoptimálneší priebeh zákroku a vyráta presnú sumu zákroku. Vieme, že na prvom mieste je Vaše zdravie a spokojnosť.

V prípade akýchkoľvek otázok ešte pred konzultáciou, nám spokojne napíšte na recepcia@envyclinic.sk alebo použite našu online PORADŇU.

V ENVY samozrejme nájdete 100% diskrétnosť. 

Môžete sa spoľahnúť.

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.