Chirurgické korekcie nosa

Nos sa delí na vonkajší nos a nosovú dutinu. Nosová dutina plní respiračnú, ochrannú a čuchovú funkciu. Vonkajší nos má predovšetkým estetickú funkciu. Niekedy aj malé odchýlky tvaru, uhla a špičky nosa narušia symetriu tváre.

Chirurgická úprava nosa patrí medzi najčastejšie estetické operácie a často zlepšuje aj dýchaciu funkciu nosa. Estetický i funkčný význam operácie výrazne zlepšuje psychický stav pacienta, zbavuje ho komplexov a prispieva k jeho telesnej aj duševnej harmónii.

Nos môže zmeniť svoj tvar aj následkom úrazu. Korigujeme aj poúrazové deformity, vždy so snahou detailne posúdiť odchýlky a navrhnúť najvhodnejšie riešenie, za účelom dosiahnutia maximálneho výsledku.

Rhinoplastika - esteticky upraví vonkajší nos a odstráni nepravidelnosti ako vybočenia, hrb, sedlo, hrubá, asymetrická alebo poklesnutá špička.

Ak je narušená funkčnosť nosovej dutiny, vykonávame septoplastiku - korekciu funkcie nosovej priehradky.

Pri zložitejších ťažkostiach s dýchaním je nutná turbinoplastika - korekcia nosových lastúr (mušlí).

Korekcie nosa  sa vykonávajú zatvorenou alebo otvorenou technikou. Zatvorenou technikou sa dajú korigovať malé a stredné nerovnosti, otvorenou technikou sa upravujú výrazné nepravidelnosti a ťažké deformácie vonkajšieho nosa.

Predoperačná príprava

Operácii predchádza konzultácia s lekárom. Pri plánovaní zákroku musí byť nos vyšetrený detailne, pričom lekár zhodnotí tvar či prípadné deformácie nosa, dýchanie, typ tkaniva, kostru nosa a charakter kože. 

Priebeh operácie

Rhinoplastika sa zvyčajne vykonáva v lokálnej anestézii. Pri zložitejších zákrokoch sa preferuje celková anestézia.

Operácia trvá 60 - 180 minút, podľa náročnosti výkonu. Po dezinfekcii a zarúškovaní operačného poľa sa koriguje veľkosť nosa, odstráni sa hrboľ, zmení sa tvar špičky alebo chrbta nosa, zúži sa priemer a uhol medzi nosom a hornou perou. Tento výkon sa môže kombinovať s operáciou nosovej priehradky. 

Septorhinoplastiky vykonávame otvorenou i zatvorenou technikou s využitím mini invazívneho prístupu a mikroosteotómií. Dosiahneme tak minimálny pooperačný opuch, zanedbateľné, resp. žiadne krvné podliatiny a rýchlejšie hojenie.

Jednoduchá rhinoplastika mäkkých častí nosa sa vykonáva ambulantne a pacient odchádza v deň zákroku do domáceho liečenia. Po rozsiahlejších zákrokoch je vhodná hospitalizácia aspoň na jednu noc.

Počas hospitalizácie pacientovi podávame infúznu, analgetickú liečbu a sledujeme všetky fyziologické funkcie. Na druhý deň sa vykonáva preväz rany. Pacient je následne prepustený do domáceho liečenia.

Rekonvalescencia

V nosovej dutine je 24 hodín po operácií tamponáda. Po jej odstránení je dýchanie cez nos čiastočne uvoľnené. Nosová priehradka je fixovaná v správnej polohe pomocou septálnych dliah, ktoré sú odstránené 7 - 10 dní po operácii. V tom čase je nutné nos fixovať aj vonkajšou dlahou.

Po operácii nos dočasne opuchne, okolo očí a nosa sa môžu vytvoriť hematómy a bezprostredne po zákroku sa môže vyskytnúť aj drobné krvácanie z nosa.

Pri užívaní liekov proti bolesti a opuchu, pravidelnom lokálnom preplachovaní a zabezpečení priechodnosti nosa je hojenie veľmi rýchle.

Pacient chodí na pooperačné kontroly a do práce sa môže vrátiť po 2 týždňoch. Najmenej 8 týždňov sa musí vyhýbať aktivite, ktorá by mohla nos poškodiť. Neodporúča sa opaľovanie operovanej oblasti minimálne 2 mesiace po operácii a aj po uplynutí tohto času je vhodné použiť krémy s ochranným filtrom proti UVA a UVB slnečnému žiareniu. 

Definitívny výsledok zákroku môžeme posúdiť až po pol roku, kedy sa ukončí formovanie mäkkých tkanív operovaného nosa.

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Cenník

Mäkké časti:od 1.000.- €
Komplet nos: od 2.000.-€
Septoplastika: od 1300.-€

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka
Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.