Chirurgicko-estetická úprava očných viečok (Blepharoplastika)

Prinavráťe očiam prirodzený a svieži vzhľad.

Operácia očných viečok je v estetickej a plastickej chirurgii jednou z najčastejších operácií. Horné viečka začínajú obyčajne ovísať v tretej dekáde života a spôsobujú starší a smutnejší výraz tváre. Bleharoplastika to je odstránenie nadbytku kože horných alebo dolných viečok, v niektorých prípadoch spolu s tukovými vankúšikmi a uvoľneným svalom. Efekt operácie je dlhotrvajúci, v mnohých prípadoch až trvalý. Bleharoplastika prinavráti očiam prirodzený a svieži vzhľad. Jedná sa o zákrok vykonávaný v lokálnej anestézii.

Predoperačná príprava

Predoperačná príprava spočíva vo vysadení liekov riediacich krv. Jedná sa o Acylpyrin, Anopyrin alebo Warfarin. Pred samotnou operáciou sa musí klientka odlíčiť a umyť si tvár mydlom a vodou. Je vhodné si so sebou priniesť slnečné okuliare.

Priebeh operácie

Operácia sa vykonáva v lokálnej anestézii, v polohe v ľahu na chrbte. Operácie v celkovej anestézii sú zriedkavé. Na výslovnú žiadosť klienta sú však možné. Pri operácii sa odstraňuje vopred vyznačený nadbytok kože a tuku. Operácia sa ukončuje zošitím kože viečok a naložením fixačnej náplasti Steri - strip.

Pooperačná starostlivosť

Prvé dni musí pacient dodržiavať prísny kľudový režim. Najideálnejšia poloha je polosed. Pacient by sa nemal predkláňať, dvíhať ťažšie predmety a nemal by vykonávať činnosti, ktoré výrazne zvyšujú krvný tlak. Neodporúča sa ani pozeranie televízie. Niekoľko nocí po výkone je vhodné spať na chrbte, so zvýšenou polohou hlavy, s použitím dvoch vankúšov. Ak pacient leží na boku, na danej strane môže dôjsť k zvýšenému opuchu. Do vybratia stehov je zakázané kúpanie a saunovanie. Kľudovým režimom a dodržiavaním stanovených zásad sa zníži riziko pooperačného krvácania, vznik modrín a opuchov.

Podávanie liekov od bolesti vo väčšine prípadov nie je potrebné. Podávajú sa lieky, ktoré odstraňujú opuchy - Aescin 3 x 2 tablety denne. Ranku je nutné potierať ráno a večer gélom Stratamed. Klient si môže prikladať po operácii na ranu na 2 minúty 3 x denne chladný, repíkový obklad. Urýchli sa tým priebeh hojenia.

K uzatvoreniu rán dochádza v priebehu 48 hodín. Stehy sa odstraňujú na 5 – 7 deň po operácii. Následne je možné si naniesť jemný make-up. Jazvy sú zo začiatku ružové. Časom blednú, mäknú a stávajú sa menej viditeľné.

Bežné denné aktivity môže klient začať vykonávať do 2 týždňov od operácie. S cvičením môže začať na 3 - 4 týždeň. Veľmi dôležitá je ochrana pred slnečným žiarením počas obdobia 3 mesiacov krémami s UV filtrom 50.

Rekonvalescencia

Proces hojenia a rekonvalescencie je individuálny. V niektorých prípadoch sa môže odlišovať od štandardného horeuvedeného procesu hojenia. Veľkú úlohu zohráva individuálna schopnosť hojenia a prístup pacienta k dodržiavaniu doporučenej pooperačnej liečby. Na očných viečkach a v okolí očí môžu vzniknúť modriny a opuchy.

Cenník

operácia horných viečok:od 550.- €
operácia dolných viečok: od 600.- €
operácia horných a dolných viečok: od 1000.- €
    Chcem sa objednať     

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Potrebujete konzultáciu?

Konkrétne detaily zákroku Vám doporučujeme dohodnúť si na osobnej konzultácii s lekárom. Lekár Vám navrhne najoptimálneší priebeh zákroku a vyráta presnú sumu zákroku. Vieme, že na prvom mieste je Vaše zdravie a spokojnosť.

V prípade akýchkoľvek otázok ešte pred konzultáciou, nám spokojne napíšte na recepcia@envyclinic.sk alebo použite našu online PORADŇU.

V ENVY samozrejme nájdete 100% diskrétnosť. 

Môžete sa spoľahnúť.

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.