Chirurgicko-estetická úprava očných viečok

Blepharoplastika

Vráti očiam prirodzený a svieži vzhľad.

Horné viečka začínajú obyčajne ovísať v tretej dekáde života a spôsobujú starší a smutnejší výraz tváre. Blepharoplastika je odstránenie nadbytku kože horných alebo dolných viečok, v niektorých prípadoch spolu s tukovými vankúšikmi a uvoľneným svalom. Efekt operácie je dlhotrvajúci, v mnohých prípadoch až trvalý. Blepharoplastika prinavráti očiam prirodzený a svieži vzhľad a vykonáva sa v lokálnej anestézii. 

Príprava pred zákrokom

Je nutné prestať užívať lieky znižujúce zrážanlivosť krvi, alebo ich nahradiť inými, podľa inštrukcií lekára. 

Priebeh zákroku

Vykonáva sa v lokálnej anestézii, v ľahu na chrbte. Na žiadosť klienta je možné zákrok vykonať v celkovej anestézii. Chirurg odstráni vyznačený nadbytok kože a tuku, potom zošije kože viečok a na oblasť naloží fixačnú náplasť Steri - strip.

Starostlivosť po zákroku

Prvé dni po zákroku odporúčame dodržiavať prísny odpočinkový režim. Najideálnejšia poloha je polosed. Pacient by sa nemal predkláňať, dvíhať ťažšie predmety a nemal by vykonávať činnosti, ktoré výrazne zvyšujú krvný tlak. Neodporúča sa ani pozeranie televízie. Niekoľko nocí po zákroku je vhodné spať na chrbte, so zvýšenou polohou hlavy. Ak pacient leží na boku, na danej strane môže dôjsť k zvýšenému opuchu. Do vybratia stehov je zakázané kúpanie a saunovanie. 

Lieky od bolesti vo väčšine prípadov nie sú potrebné. Podáva sa liek, ktorý odstraňuje opuchy. Ak má pacient na operačnej rane fixačné náplaste, ponechá si ich až do vybratia stehov. Niektorí lekári odporúčajú natierať ranu ráno a večer krémom určeným na ošetrenie čerstvých jaziev a rán. Prikladaním studených obkladov sa opuchy vstrebávajú rýchlejšie. 

Stehy sa odstraňujú 5 - 7 deň po operácii. Jazvy sú zo začiatku ružové. Časom blednú, mäknú a sú menej viditeľné. 

Bežné denné aktivity môže klient vykonávať 10 -14 dní od zákroku. Veľmi dôležitá je ochrana pred slnečným žiarením počas obdobia 3 - 6 mesiacov krémami s UV filtrom 50.

Rekonvalescencia

Proces hojenia a rekonvalescencie je individuálny. Veľkú úlohu zohráva individuálna schopnosť hojenia a prístup pacienta k dodržiavaniu pozákrokových pokynov lekára. Na očných viečkach a v okolí očí môžu vzniknúť modriny a opuchy.

Blepharoplastika

VIAC FOTO

Súvisiace

Facelifting
K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Súvisiace články

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY
Vyberte si prosím mesto
Vašej pobočky Envy