Chirurgicko-estetická úprava očných viečok

Blepharoplastika

Prinavráťe očiam prirodzený a svieži vzhľad.

Operácia očných viečok je v estetickej a plastickej chirurgii jednou z najčastejších operácií. Horné viečka začínajú obyčajne ovísať v tretej dekáde života a spôsobujú starší a smutnejší výraz tváre. Blepharoplastika to je odstránenie nadbytku kože horných alebo dolných viečok, v niektorých prípadoch spolu s tukovými vankúšikmi a uvoľneným svalom. Efekt operácie je dlhotrvajúci, v mnohých prípadoch až trvalý. Bleharoplastika prinavráti očiam prirodzený a svieži vzhľad. Jedná sa o zákrok vykonávaný v lokálnej anestéze.

Predoperačná príprava

Predoperačná príprava spočíva vo vysadení liekov riediacich krv. Jedná sa o Acylpyrin, Anopyrin alebo Warfarin. Pred samotnou operáciou sa musí klientka odlíčiť a umyť si tvár mydlom a vodou. Je vhodné si so sebou priniesť slnečné okuliare.

Priebeh operácie

Operácia sa vykonáva v lokálnej anestézii, v polohe v ľahu na chrbte. Operácie v celkovej anestézii sú zriedkavé. Na výslovnú žiadosť klienta sú však možné. Pri operácii sa odstraňuje vopred vyznačený nadbytok kože a tuku. Operácia sa ukončuje zošitím kože viečok a naložením fixačnej náplasti Steri - strip.

Pooperačná starostlivosť

Prvé dni musí pacient dodržiavať prísny kľudový režim. Najideálnejšia poloha je polosed. Pacient by sa nemal predkláňať, dvíhať ťažšie predmety a nemal by vykonávať činnosti, ktoré výrazne zvyšujú krvný tlak. Neodporúča sa ani pozeranie televízie. Niekoľko nocí po výkone je vhodné spať na chrbte, so zvýšenou polohou hlavy, s použitím dvoch vankúšov. Ak pacient leží na boku, na danej strane môže dôjsť k zvýšenému opuchu. Do vybratia stehov je zakázané kúpanie a saunovanie. Kľudovým režimom a dodržiavaním stanovených zásad sa zníži riziko pooperačných komplikácii.

Podávanie liekov od bolesti vo väčšine prípadov nie je potrebné. Podávajú sa lieky, ktoré odstraňujú opuchy - Aescin 3 x 2 tablety denne. Ak má pacient na operačnej rane steristripy, ponecháva ich až do vybratia stehov. Niektorí lekári pacientom doporučujú krém Strataderm, ktorým pacient potiera operačnú ranu ráno a večer. V pooperačnom období sa doporučuje prikladanie studených obkladov. Urýchli sa tým priebeh rýchlejšieho vstrebávania opuchov.

K uzatvoreniu rán dochádza v priebehu 48 hodín. Stehy sa odstraňujú na 5 – 7 deň po operácii. Následne je možné si naniesť jemný make-up. Jazvy sú zo začiatku ružové. Časom blednú, mäknú a stávajú sa menej viditeľné.

Bežné denné aktivity môže klient začať vykonávať do 2 týždňov od operácie. S cvičením môže začať na 3 - 4 týždeň. Veľmi dôležitá je ochrana pred slnečným žiarením počas obdobia 3 - 6 mesiacov krémami s UV filtrom 50.

Rekonvalescencia

Proces hojenia a rekonvalescencie je individuálny. V niektorých prípadoch sa môže odlišovať od štandardného horeuvedeného procesu hojenia. Veľkú úlohu zohráva individuálna schopnosť hojenia a prístup pacienta k dodržiavaniu doporučenej pooperačnej liečby. Na očných viečkach a v okolí očí môžu vzniknúť modriny a opuchy.

Pred a po

VIAC FOTO

Aktuálne akcie

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Cenník

operácia horných viečok:od 600.- €
operácia dolných viečok: od 700.- €
operácia horných a dolných viečok: od 1100.- €

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Súvisiace články

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.