Contouring tváre

Multiaplikácia výplňových materiálov na zvýraznenie a korekciu kontúr tváre

Contouring je krásna a prepracovaná metóda, ktorá dokáže zvýrazniť pekné črty, jemne potlačiť nedokonalosti tváre, popr. ich vykorigovať, so zachovaním prirodzeného vzhľadu.

Korekcia sánky a brady

Sánka a brada sú často podceňované oblasti, no práve malé zmeny v kontúrach týchto častí tváre majú za následok celkové omladenie, skrášlenie a zoštíhlenie celej tváre. Kyselina hyalurónová sa tu aplikuje zväčša kanylou (najmä do sánky). Aplikujeme tzv. tvrdšie druhy materiálu, ktoré sa naviažu na kosť, vytvarujú sánku, doplnia objem brady a vydržia minimálne 12-18 mesiacov, u niekoho aj dlhšie.  

Korekcia nosa

Niekedy býva koža pokrývajúca nos veľmi tenká a má minimum podkožného tuku. Tento stav sa vekom ešte zvýrazňuje. Stráca sa tukové tkanivo aj nad kostenou časťou nosa a nerovnosti, ktoré boli „ukryté pod tukom“ sa zvýrazňujú, kostené časti vystupujú do popredia. Pomocou kyseliny hyalurónovej dokážeme upraviť tvar nosa bez použitia skalpelu. Efekt zákroku je viditeľný okamžite a výsledkom je vyrovnanie nošteka, pozdvihnutie špičky nosa. Upraviť možno aj chrbát nosa (orlí nos alebo priehlbinku na nose). Kyselina hyalurónová sa starostlivo aplikuje do vybraných častí nosa a vytvára sa želaný efekt. V daných oblastiach je vstrebávanie kyseliny pomalšie a preto výsledný efekt pretrváva i niekoľko rokov. Tento zákrok môže, ale nemusí byť súčasťou contouringu.

Pokyny pred zákrokom

Ošetrovanú oblasť pár hodín pred zákrokom neholiť, nepoužívať tesne pred zákrokom vône, krémy popr. prípravky, ktoré by mohli pokožku podráždiť. Pred contouringom je možné naniesť na tvár lokálne anestetikum EMLA, ale kombináciou rôznych parfemovaných krémov a tohto lokálneho anestetika môže dôjsť k alergickej reakcii, či podráždeniu pokožky.

Kontraindikácie

Gravidita, laktácia, infekčné ochorenie kože, onkologické ochorenie, systémové ochorenia v akútnej fáze, herpes.

Priebeh zákroku

Pred samotným ošetrením si lekár dôkladne zakreslí oblasti tváre, ktoré treba vyplniť alebo vymodelovať a ešte raz celý postup prekonzultuje s klientom. Následne sa pripravia vhodné druhy kyselín na tú-ktorú oblasť. Do ošetrovanej oblasti sa aplikuje primerané množstvo kyseliny HA. Aplikácia sa vykonáva elektronicky riadeným perom, dutou ihlou tzv. kanylou, alebo klasickou ihlou. Výber materiálu a zvolenie vhodnej aplikačnej pomôcky je na lekárovi, ktorý berie do úvahy nielen miesto aplikácie, ale aj želaný efekt, ako napr. či potrebuje len pozdvihnúť oblasť líc, alebo aj vyplniť ich objem. Zákrok je nebolestivý alebo len mierne bolestivý vďaka špeciálnemu spôsobu aplikácie. Tiež pracujeme takmer výhradne s materiálmi, ktoré už obsahujú anestetikum, čím dochádza k znecitliveniu ošetrovanej oblasti počas samotného zákroku.

Pokyny po zákroku

Ošetrovaná oblasť si nevyžaduje žiadnu následnú starostlivosť. Po aplikovanom lokálnom anestetiku dôjde k znecitliveniu ošetrovanej oblasti, ktoré odozneje cca po dvoch hodinách od ukončenia samotného zákroku. Veľmi dôležité je v priebehu niekoľkých dní až týždňov dodržiavať pitný režim, nakoľko je kyselina hyalurónová hydrofilná, teda má schopnosť viazať vodu. Čím viac budete dbať na pravidelný pitný režim, tým bude efekt zákroku výraznejší a dlhodobejší. Odporúča sa dva týždne vyhýbať saunám, soláriám, kryokomorám a ošetrovanú oblasť nemasírovať a taktiež vynechať rôzne prístrojové a kozmetické ošetrenia tváre, masáž tváre.

Možné komplikácie

Zákrok nesprevádzajú žiadne výrazne komplikácie. Ojedinele môže dôjsť k jemnému opuchu, ktorý však do druhého dňa odozneje. Pri aplikovaní injektovateľných materiálov používame špeciálne svetlo, ktoré nám osvetlí ošetrovanú oblasť, aby sme zabránili napichnutiu žiliek a následnému vzniku modrín. Napriek tomu môže občas dojsť k vytvoreniu malej modrinky, ktorú je však možné bezproblémovo zakryť vhodným make-upom.

Contouring tváre aplikáciou kyseliny HA @martinahornakova

Contouring v oblasti líčok

Contouring v oblasti líčok

ENVY premeny - Korekcia brady

ENVY premeny - Korekcia nosa

Korekcia brady

Korekcia nosa

Nástrahy neodbornej aplikácie výplňových materiálov

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Súvisiace články

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY
Vyberte si prosím mesto
Vašej pobočky Envy