Envy Therapy medicínske mezoterapie

Individuálna mezoterapia podľa potrieb pleti

Envy Therapy Mezo je súčasťou 3-úrovňového systému starostlivosti o pleť vyvinutého a registrovaného Klinikou Envy.

Po diagnostike pleti vám dermatológ pripraví Envy Therapy mezoterapiu s cielene vybranými aktívnymi látkami.

Typy mezoterapií Envy Therapy

Výber aktívnych látok a zloženie každej individuálne pripravenej mezoterapie kombinujeme v súlade s komplexným systémom Envy Therapy, ktorý definuje 3 základné problémy pleti:

Envy Therapy Antiaging pre starnúcu pleť s vráskami.

Envy Therapy Brightening pre pleť s pigmentáciami a farebnými nerovnosťami.

Envy Therapy Hydrating pre suchú a dehydratovanú pleť.

 

Účinné látky

Mezoterapia je mierne invazívna metóda, ktorá pleť revitalizuje, rozjasňuje, zjednocuje farebný tón, hydratuje a hĺbkovo prečisťuje. Pri mezoterapii sa pomocou jemných vpichov ihlou do spodných vrstiev pokožky aplikuje kokteil rôznych patentovaných látok, vitamínov a aminokyselín. Látky preniknú hlboko do pokožky a efekt je dlhotrvajúci a okamžitý. 

Výber vhodného typu mezoterapie určí dermatológ na základe potreby typu pleti. Mezoterapiu odporúčame zaradiť do starostlivosti o pleť aspoň 2 krát ročne, využívať ju ako prevenciu, liečbu akútneho problému /1 až 4 opakovania v rozpätí 2 až 4 týždňov/, napr. na vysušenú pleť vystavenú slnečnému žiareniu, alebo na rýchle, hĺbkové ozdravenie pleti. 

 

Priebeh zákroku

Samotný zákrok vykonáva dermatológ, ktorý rovnomerne prechádza celú ošetrovanú oblasť, najviac sa sústredí na problémové oblasti. Pomocou mikrovpichov sa aktívne látky dostávajú hlboko do kože, ako pri žiadnom inom zákroku. 

Ošetrenie vykonávame mezopištoľou alebo ručne na základe odporučenia ošetrujúceho lekára.

 

Rekonvalescencia

Po ošetrení pretrváva mierny difúzny opuch, po vpichoch môžu vzniknúť malé modrinky, mikrochrastičky a začervenanie. Po aplikovaní lokálneho anestetika klient subjektívne a krátkodobo pociťuje tŕpnutie a pálenie pokožky. Zákrok sa vykonáva ambulantne. 

Dĺžka zákroku a opakovanie

Dĺžka trvania zákroku je 20 až 30 minút.

Zákrok sa odporučuje opakovať 1 až 3 krát ročne.

Nezabudnite

Prvých 24 hodín sa nedotýkajte ošetrovaných oblastí, okrem bežnej hygieny a čistenia pleti. Vyvarujte sa akejkoľvek fyzickej aktivite, či prehnanej mimike v ošetrovanej oblasti.

Aspoň týždeň po ošetrení sa vyhýbajte priamemu slnečnému žiareniu.

Návštevu kozmetičky, sauny, solária či laserové ošetrenie odporúčame najskôr 2 týždne po ošetrení.

Bežnou reakciou na ošetrenie je vznik začervenania, opuchu, modriniek, svrbenia či bolesti v miestach vpichu, ktorá vymizne spontánne po 2 – 4 dňoch bez akejkoľvek liečby. V mieste vpichu môže tkanivo stvrdnúť, alebo sa môže vytvoriť uzlík. V ojedinelých prípadoch bola pozorovaná zmena sfarbenia pleti v mieste vpichu a alergická reakcia.

O všetkých nežiadúcich účinkoch pretrvávajúcich dlhšie ako týždeň musí klient informovať svojho ošetrujúceho lekára, ktorý následne naordinuje potrebnú terapiu. Táto terapia môže v extrémnych prípadoch trvať niekoľko mesiacov.

 

Mezoterapia kyselinou hyalurónovou

PERSONALIZOVANÁ MEZOTERAPIA ENVY THERAPY

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Súvisiace články

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY
Vyberte si prosím mesto
Vašej pobočky Envy