Infúzna terapia vitamínom C – posilnenie imunity

Infúzna terapia - kokteily zdravia a mladosti.

Infúzna terapia vitamínom C Vás nabije novou energiou a vitalitou. Špeciálny vysoko koncentrovaný vitamín C aplikovaný intravenózne dodá telu energiu, podporí imunitu, pomôže pri zvýšenej psychickej a fyzickej záťaži a rovnako pomôže predchádzať chronickým ochoreniam. Zároveň je vysoko účinný v boji proti nádorovým ochoreniam.

Vitamín C a jeho silný antioxidačný účinok má vplyv okrem celkovej regenerácie organizmu aj na jeho rejuvenizáciu – v pleti podporí tvorbu kolagénu a predíde vzniku vrások. Fungovanie tela sa celkovo zlepší a navonok sa prejaví prirodzená krása.

Na čo je infúzna terapia vitamínom C určená?

- na podporu tvorby kolagénu
- ako prevencia vzniku vrások
- pri predchádzaní jarnej únavy
- pri problémoch s koncentráciou, psychickou záťažou alebo fyzickou námahou (vrátane športu)
- na predchádzanie chronických ochorení pod vplyvom zvýšeného stresu
- v stave oxidatívneho stresu - tí, ktorí sú prepracovaní, zle sa stravujú, sú unavení, prekonávajú akútnu fázu zápalového ochorenia (potenciál prejsť do chronickosti)

Prečo intravenózne a nie v tabletách?

Po prijatí 200 mg vit. C v tabletkovej forme, telo vstrebe 100 % prijatého vit. C. Avšak navýšením dávky vit. C v tabletách sa množstvo vstrebaného vitamínu znižuje. Pri dávke 1g je to iba 50 % - telo má totižto v čreve obmedzené množstvo prenášačov pre vitamín C. Prijatím vit. C v strave alebo tabletách je možné vytvoriť hladinu 1,5mg/dl, infúzne je to viac ako 40mg/dl.

Príprava a kontraindikácie

1. Odber kyseliny močovej a kreatinínu deň pred (vylúčenie limitujúcich faktorov zo strany obličiek a Dny)
2. Vyplnenie dotazníka s potvrdením, že sa neliečite na ochorenia, pri ktorých sa infúzna terapia vit. C nepodáva:
- poruchy metabolizmu železa a jeho ukladanie v organizme (talasémia, hemochromatóza, sideroblastická anémia),
- sklon k tvorbe obličkových kameňov - pri tzv. oxalátovej urolitiáze (ak Vás sleduje urológ pre nefrolitiázu).

Upozornenie – vitamin C môže ovplyvňovať účinok antikoagulancií, ak sa súčasne podáva s flufenazínom znižuje sa účinok flufenazínu. Pri užívaní kyseliny acetylosalicylovej (aspirin, anopyrin a ostatné liečivá ju obsahujúce) sa zvyšuje jej účinok a zároveň znižuje účinok vitamínu C. Ak užívate chemoterapiu interval od jej podania až k aplikácii vitamínu C podľa druhu cytostatika by mal predstavovať 1-3 dni.

Dĺžka trvania ošetrenia: 

do 1 hodiny.

Programy posilnenia imunity:

1. Preventívne - nízkodávkovaná liečba
Infúzna liečba podávaná do žily v podobe 100 ml roztoku a 500 mg vitamínu C. Pečet infúzií: 1, 3, alebo 6. Pre prevenciu je vhodné pokračovať v infúziách 1x mesačne.

2. Liečebne – vysokodávkovaná liečba
Infúzna liečba podávaná do žily v podobe 100 ml fyziologického roztoku a vysokej dávke vitamínu C - 7,5 g. Pečet infúzií: 1, 3, alebo 6. Na základe diagnóz sa počet infúzií môže meniť.
Vysokodávková liečba je vhodná ak sa vyskytujú:
• opakované infekcie,
• alergie
• metabolický syndróm (obezita, vysoký krvný tlak, cukrovka),
• reumatické choroby charakterizované napr. bolesťami kĺbov,
• autoimunitné ochorenia (reumatoidná artritída, Crohnova choroba atď.),
• nádorové ochorenia (v akomkoľvek štádiu)
• ochrana pred odbúravaním kostného tkaniva s osteoporózou
• herpes zoster
• hojenie rán
• syndróm vyhorenia

Charakteristika vitamínu C

V prírode si zvieratá vedia vytvoriť vitamín C. Človek túto schopnosť stratil. Preto je nutné dodávať vit. C potravou. Vstrebávanie vitamínu C sa zhoršuje pri poškodení sliznica tenkého čreva (zápaly, alergie a i. ) a tiež vekom, kedy je nutný jeho prísun z vonku.

Vitamín C je pre organizmus bezpečnou látkou. Nie je možné sa ním predávkovať. Telo si vezme toľko, koľko podľa svojich aktuálnych potrieb potrebuje a zvyšok vylúči stolicou a močom.

Vitamín C bol extrahovaný maďarským vedcom Albert Szent-Gyorgyimom z papriky. Za tento objav dostal Nobelovu cenu. Ide o vo vode rozpustný vitamín, ktorý sa vstrebáva do krvi priamo v hornej a strednej časti tenkého čreva. Vitamín C patrí medzi silný antioxidant t.j. blokátor voľných radikálov v tele v pečeni, ktoré prispievajú ku vzniku aterosklerózy, cukrovky, reumy, rakoviny, pocitu chronickej únavy, depresie atď... Ochraňuje telo pred vysokou hladinou cholesterolu a jeho ukladaním do steny ciev, spevňuje steny ciev, toxicky pôsobí na rakovinové bunky, zúčastňuje sa tvorby neurotransmiterov dôležitých pre správne fungovanie nervovej a mozgovej činnosti a psychiky, zúčastňuje sa na tvorbe kolagénu - kĺbov, šliach, kože a spojivového tkaniva, na tvorbe kĺbového mazu, žlčových kyselín, adrenalínu, na metabolizme kostí, karnitínu, prispieva k vstrebávaniu železa do organizmu, je kofaktorom regeneračných procesov.

Vitamín C je fyziologickým antioxidantom – t.j. generuje v tele ostatné antioxidanty - lipofilný vitamín E. Jeho antioxidačná aktivita je daná tým, že chráni všetky tkanivá pred oxidatívnym poškodením. Zároveň podporuje imunitný a kardiovaskulárny systém.

 

Cenník

Nízkodávkovaná preventívna liečba: podľa počtu infúzií 1/3/640,- € / 90,- € / 150,- €
Vysokodávkovaná liečebná liečba: podľa počtu infúzií 1/3/660,- € / 150,- € / 270,- €
    Chcem sa objednať     

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Potrebujete konzultáciu?

Konkrétne detaily zákroku Vám doporučujeme dohodnúť si na osobnej konzultácii s lekárom. Lekár Vám navrhne najoptimálneší priebeh zákroku a vyráta presnú sumu zákroku. Vieme, že na prvom mieste je Vaše zdravie a spokojnosť.

V prípade akýchkoľvek otázok ešte pred konzultáciou, nám spokojne napíšte na recepcia@envyclinic.sk alebo použite našu online PORADŇU.

V ENVY samozrejme nájdete 100% diskrétnosť. 

Môžete sa spoľahnúť.

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.