Infúzna terapia vitamínom C – posilnenie imunity

Infúzna terapia - kokteily zdravia a mladosti

Infúzna terapia vitamínom C Vás nabije novou energiou a vitalitou. Špeciálny vysoko koncentrovaný vitamín C aplikovaný intravenózne dodá telu energiu, podporí imunitu, pomôže pri zvýšenej psychickej a fyzickej záťaži a rovnako pomôže predchádzať chronickým ochoreniam. Zároveň je vysoko účinný v boji proti nádorovým ochoreniam.

Vitamín C a jeho silný antioxidačný účinok má vplyv okrem celkovej regenerácie organizmu aj na jeho rejuvenizáciu – v pleti podporí tvorbu kolagénu a predíde vzniku vrások. Fungovanie tela sa celkovo zlepší a navonok sa prejaví prirodzená krása.

Na čo je infúzna terapia vitamínom C určená?

- na podporu tvorby kolagénu

- ako prevencia vzniku vrások

- pri predchádzaní jarnej únavy

- pri problémoch s koncentráciou, psychickou záťažou alebo fyzickou námahou (vrátane športu)

- na predchádzanie chronických ochorení pod vplyvom zvýšeného stresu

- v stave oxidatívneho stresu - tí, ktorí sú prepracovaní, zle sa stravujú, sú unavení, prekonávajú akútnu fázu zápalového ochorenia (potenciál prejsť do chronickosti)

Prečo intravenózne a nie v tabletách?

Po prijatí 200 mg vit. C v tabletkovej forme, telo vstrebe 100 % prijatého vit. C. Avšak navýšením dávky vit. C v tabletách sa množstvo vstrebaného vitamínu znižuje. Pri dávke 1g je to iba 50 % - telo má totižto v čreve obmedzené množstvo prenášačov pre vitamín C. Prijatím vit. C v strave alebo tabletách je možné vytvoriť hladinu 1,5mg/dl, infúzne je to viac ako 40mg/dl.

Príprava a kontraindikácie

Preventívne - nízkodávkovaná liečba

1. Vyplnenie dotazníka s potvrdením, že sa neliečite na ochorenia, pri ktorých sa infúzna terapia vit. C nepodáva:
- poruchy metabolizmu železa a jeho ukladanie v organizme (talasémia, hemochromatóza, sideroblastická anémia),
- sklon k tvorbe obličkových kameňov - pri tzv. oxalátovej urolitiáze (ak Vás sleduje urológ pre nefrolitiázu).

Liečebne – vysokodávkovaná liečba

1. Odber kyseliny močovej a kreatinínu deň pred (vylúčenie limitujúcich faktorov zo strany obličiek a Dny)
2. Vyplnenie dotazníka s potvrdením, že sa neliečite na ochorenia, pri ktorých sa infúzna terapia vit. C nepodáva:
- poruchy metabolizmu železa a jeho ukladanie v organizme (talasémia, hemochromatóza, sideroblastická anémia),
- sklon k tvorbe obličkových kameňov - pri tzv. oxalátovej urolitiáze (ak Vás sleduje urológ pre nefrolitiázu).

Upozornenie – vitamin C môže ovplyvňovať účinok antikoagulancií, ak sa súčasne podáva s flufenazínom znižuje sa účinok flufenazínu. Pri užívaní kyseliny acetylosalicylovej (aspirin, anopyrin a ostatné liečivá ju obsahujúce) sa zvyšuje jej účinok a zároveň znižuje účinok vitamínu C. Ak užívate chemoterapiu interval od jej podania až k aplikácii vitamínu C podľa druhu cytostatika by mal predstavovať 1-3 dni.

 

Charakteristika vitamínu C

V prírode si zvieratá vedia vytvoriť vitamín C. Človek túto schopnosť stratil. Preto je nutné dodávať vit. C potravou. Vstrebávanie vitamínu C sa zhoršuje pri poškodení sliznica tenkého čreva (zápaly, alergie a i. ) a tiež vekom, kedy je nutný jeho prísun z vonku.

Vitamín C je pre organizmus bezpečnou látkou. Nie je možné sa ním predávkovať. Telo si vezme toľko, koľko podľa svojich aktuálnych potrieb potrebuje a zvyšok vylúči stolicou a močom.

Vitamín C bol extrahovaný maďarským vedcom Albert Szent-Gyorgyimom z papriky. Za tento objav dostal Nobelovu cenu. Ide o vo vode rozpustný vitamín, ktorý sa vstrebáva do krvi priamo v hornej a strednej časti tenkého čreva. Vitamín C patrí medzi silný antioxidant t.j. blokátor voľných radikálov v tele v pečeni, ktoré prispievajú ku vzniku aterosklerózy, cukrovky, reumy, rakoviny, pocitu chronickej únavy, depresie atď... Ochraňuje telo pred vysokou hladinou cholesterolu a jeho ukladaním do steny ciev, spevňuje steny ciev, toxicky pôsobí na rakovinové bunky, zúčastňuje sa tvorby neurotransmiterov dôležitých pre správne fungovanie nervovej a mozgovej činnosti a psychiky, zúčastňuje sa na tvorbe kolagénu - kĺbov, šliach, kože a spojivového tkaniva, na tvorbe kĺbového mazu, žlčových kyselín, adrenalínu, na metabolizme kostí, karnitínu, prispieva k vstrebávaniu železa do organizmu, je kofaktorom regeneračných procesov.

Vitamín C je fyziologickým antioxidantom – t.j. generuje v tele ostatné antioxidanty - lipofilný vitamín E. Jeho antioxidačná aktivita je daná tým, že chráni všetky tkanivá pred oxidatívnym poškodením. Zároveň podporuje imunitný a kardiovaskulárny systém.

 

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY
Vyberte si prosím mesto
Vašej pobočky Envy