Odstránenie mimických vrások botulotoxínom

Prevencia vzniku mimických a rýchle odstránenie už vzniknutých vrások

Najžiadanejším trendom je v súčasnosti baby botox.

Aplikácia botulotoxínu patrí spolu s kyselinou hyalurónovou k najčastejšie používaným metódam omladzovania. Botulotoxín vrásky vyhladzuje a je vynikajúcou prevenciou proti ich vzniku. Efekt je okamžitý a dlhodobý. Vyhladením mimických vrások sa zjemnia črty vašej tváre.

Miesta aplikácie

- do oblasti glabely – vráska medzi obočím, tzv. vráska hnevu
- v oblasti čela – horizontálne vrásky na čele, tzv. vrásky údivu
- do vrások pri vonkajších kútikoch očí, tzv. stračie nôžky. Pozitívnym efektom pri aplikácii do hornej časti čela je nadvihnutie vonkajších strán obočia
- do vrások vzniknutých po stranách nosa, ktoré vznikajú pri krčení nosa
- odstránenie vrások na hornej pere. Odporúčame však kyselinu HA.

- na vytvorenie efektu tzv. Almond Eyes (mandľových očí)

Botulotoxín sa využíva aj vo forme Mezobotoxu – čo je trojnásobne zriedený botulotoxín. Roztok sa aplikuje do jemných povrchových vrások - napríklad na lícach, brade a krku. Výsledkom je zrelaxovaná koža bez vrások.

Kedy začať s botulotoxínom

Botulotoxín sa dá aplikovať už od 18-tich rokov. V tomto veku vzniká zlozvyk – krčenie čela medzi obočím, čím dochádza k vzniku prvých vrások. Horná veková hranica, keď botulotoxín ešte má efekt, je približne 50 rokov. Vo vyššom veku sú už vrásky fixované, pozorujeme tzv. polámanú kožu, ktorú už botulotoxínom neodstránime.

 

Baby botox

Ide o aplikáciu nižších dávok botulotoxínu typu A, tzv. botoxu do požadovaných oblastí. Aplikáciou polovičných dávok botulotoxínu vrásky zjemníme, ale súčasne zachováme požadovanú mimiku tváre. Efekt je tak prirodzenejší.

Údajne bol vznik baby botoxu ovplyvnený Hollywoodom. Hollywoodske hviezdičky museli na plátne vyjadrovať emócie a to sa so zamrazenou mimikou dalo len veľmi ťažko. Vďaka menšiemu množstvu botulotoxínu zostala ich mimika nezmenená a vrásky menej viditeľné. Trend sa neskôr rozšíril aj medzi bežných ľudí, ktorí túžili vyzerať mladšie, no stále čo najviac prirodzene. 

Po prvej aplikácii baby botoxu efekt znehybnenia mimických svalov pretrváva cca 3 mesiace, pri opakovaných aplikáciách sa efekt botulotoxínu predĺžuje až na 6 - 9 mesiacov.

 

 

Priebeh zákroku

Botulotoxín sa aplikuje tenkou ihlou – inzulínkou, vpichy sú takmer bezbolestné. Ich počet závisí od lokality, do ktorej je botox aplikovaný, Po vpichoch môže niekoľko minút pretrvávať mierne zdurenie či začervenanie, prípadne drobná modrina. Efekt nastupuje po 48 - 72 hodinách a plne sa rozvinie do 2 - 3 týždňov.
Po prvej aplikácii efekt znehybnenia mimických svalov pretrváva cca 3 - 4 mesiace, pri opakovaných aplikáciách sa efekt botulotoxínu predlžuje až na 9 - 12 mesiacov.

Dĺžka trvania zákroku je približne 10 minút.

Bezprostredne po zákroku

4 - 6 hodín si nesmiete ľahnúť do vodorovnej polohy a predkláňať sa. Dva dni sa vyhnite alkoholu, nadmernej fyzickej aktivite a wellnesu. Ošetrenými svalmi pohybujte - krčte čelo, mračte a usmievajte sa.

Kontraindikácie

Predovšetkým tehotenstvo, ktoré musí byť absolútne vylúčené, tiež dojčenie a autoimúnne ochorenia.

Nezabudnite

Počas prvých 4-6 hodín po ošetrení dbajte na vzpriamenú polohu hlavy - neodporúčame polohu v ľahu či v predklone. Ošetrovaných miest sa nedotýkajte. Svaly v ošetrovanej oblasti môžete aktívne precvičovať (mračiť sa, čudovať sa, smiať sa).

Prvých 24 hodín sa vyvarujte akejkoľvek fyzickej aktivite, priamemu slnečnému žiareniu a konzumácii alkoholických nápojov.

Návštevu kozmetičky, sauny, solária či laserové ošetrenie odporúčame najskôr týždeň po ošetrení botulotoxínom.

Bežnou reakciou na ošetrenie je vznik začervenania, opuchu, modriniek, svrbenia či bolesti v miestach vpichu, ktorá vymizne spontánne po 2 – 4 dňoch bez akejkoľvek liečby. V ojedinelých prípadoch môže tiež nastať bolesť hlavy trvajúca 24-48 hodín od aplikácie.

O všetkých nežiadúcich účinkoch pretrvávajúcich dlhšie ako 1 týždeň musí klient informovať svojho ošetrujúceho lekára, ktorý naordinuje potrebnú terapiu. Táto terapia môže v extrémnych prípadoch trvať niekoľko mesiacov.

 

 

Aplikácia botulotoxínu

Contouring a zväčšenie pier, odstránenie vrások a kruhov pod očami

Odstránenie mimických vrások botulotoxínom.

VIAC FOTO
K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Súvisiace články

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY
Vyberte si prosím mesto
Vašej pobočky Envy